Archiv autora: Vladislav Vyvážil

Udělali nám radost

FK Jeseník – FK Krnov  –  1 : 0 (1 : 0)

Sestava: Vajda-1 – Daniel-1,5; Kozub-1,5; Kmínek P.-2; Bouchal-2

– Krézek-2; Horák-2; Marek-1,5; Sekanina-2,5; -Tulis-1,5;

Janoš-2 // Červeňák, Sytař, Kmínek, Dřímal

Branky:  1 – Tulis

Komentář: V příkrém kontrastu k zápasu U19 bylo vystoupení našich mladších dorostenců. Byli kompletní a všichni bez vyjímky, včetně vypomáhajících žáků, odvedli velmi dobrý a bojovný výkon. Bylo potěšující sledovat snahu, bojovnost a touhu po vítězství, které čišely z každého souboje a z každé akce. Nevadily potom ani některé nepřesnosti či chyby, které se zákonitě objevovali. Stručně tedy řečeno: „kluci nám udělali radost“.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

Zranění, zranění a zase zranění

FK Jeseník – FK Krnov  –  2 : 3 (2 : 3)

Sestava: Bašný-3 – Vícha-4; Nečesal-1; Kmínek-2; Bouchal-2

– Horák-3; Bráblík-2; Prachař-2; Krézek-4 – Marek-3;

Balčirák-3 // Tulis-2, Sekanina-nehodnocen

Branky:   1 – Nečesal, Horák

Komentář:  Z mužstva starších dorostenců zbylo jen torzo a herní projev týmu podle toho vypadá. K již zraněným nám v tomto velmi důležitém zápase přibyl nemocný Cundrla a ke vší smůle se v půli zranil také Bráblík. Naskakují mladší hráči a ti zatím na starší konkurenci bohužel nestačí.

Zápas s Krnovem se nesl v duchu velkých chyb v obranné činnosti obou mužstev. Již ve třetí minutě zahráli hosté přímý kop za naší obranu a nikým nekrytý nabíhající hráč otevřel skóre zápasu. Za osm minut však bylo vyrovnáno. Bráblík se uvolnil ve středu hřiště a ideálně načasoval kolmici na nabíhajícího Nečesala, který hlavou přehodil vyběhnuvšího brankáře. Ulevilo se nám, ale nepoučili jsme se a za další tři minuty jsme opět prohrávali. Náš útok, otevření obrany, nepřesná zpětná přihrávka, přečíslení a gól, který jsme soupeři vlastně nabídli. Opět jsme však dokázali vyrovnat a byl u toho zase velmi dobře hrající Nečesal, když vyvezl míč z hloubi pole, přesně nahrál nabíhajícímu Horákovi na hranici „vápna“ a ten z „jedné“ skóroval. Znovu jsme se těšili na obrat, ale znovu marně. Další hrubka a další branka v naší síti. Tentokrát už jsme odpovědět nedokázali a nedokázali jsme to ani celý druhý poločas, ve kterém jsme si příliš možností na srovnání ani nevytvořili.

Celkové hodnocení:   průměrný upadající výkon

Odměna za bojovnost

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  1 : 1 (0 : 1)

Sestava: Bašný-1,5 – Daniel-2; Kmínek P.-1,5; Kmínek F.-2;

Bouchal-2  –  Krézek-1,5; Horák-2; Marek-2,5;

Sekanina-2,5  –  Tulis-1,5; Janoš-1,5

Branky:   1 – Janoš

Komentář: Mladší dorostence čekal nelehký úkol. Poprat se nejen se soupeřem, ale i s únavou. Mnozí vypomáhali U19 a tak se čekalo, jak na tom budou se silami.

Po mdlém úvodu nás však kluci mile překvapili a se svým soupeřem hráli naprosto rovnocennou partii, ve které měli místy i navrch. Dobrá defenzíva a velká bojovnost nahrazovaly některé fotbalové nedostatky a přinášely i brankové příležitosti. Za zmínku stojí šance Marka a především Janoše, který svou příležitost využil a dostal naše mužstvo do vedení. Druhý poločas již byl trochu jiný. Domácí se snažili alespoň vyrovnat a získali  územní převahu. Nám již trochu docházely síly a přestože jsme pořád srdnatě bojovali, do protiakcí jsme se již tak často nedostávali. Domácím se z rostoucího tlaku podařilo nakonec vyrovnat, ale víc už jsme jim nedovolili a celkem bez větších potíží uhájili nerozhodný výsledek.

Celkové hodnocení:   průměrný, ale velmi bojovný výkon

Chyběla sebedůvěra

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  6 : 0 (3 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-4; Nečesal-2; Kmínek-3; Bouchal-3,5

Horák-3; Cundrla-2; Bráblík-2,5; Prachař-2,5 – Marek-3;

Balčirák-3 // Sekanina-4; Tulis-3

Komentář: Družstvo starších dorostenců je sužováno zraněními (Planý, Janíček, Táborský, Olšák) a tak musí zaskakovat hráči mladšího dorostu. Pro ně jsou to sice drahocenné zkušenosti, ale výkonnostně zatím zaostávají. A pokud se k tomu ještě přidá strach ze soupeře je výsledek předem jasný.

A přesně to se nám stalo v utkání s lídrem soutěže ve Valašském Meziříčí. Domácí nás od začátku zatlačili před naši branku a když se jim podařilo již ve 4.minutě skórovat, byl scénář zápasu daný. Soupeř nás přehrával prakticky ve všech činnostech, ale největší potíže nám dělaly nakopávané míče za naši obranu, ze kterých soupeř neustále hrozil. Vůbec nám nefungovala komunikace mezi stopery a brankářem a nebýt slabé efektivity zakončení, mohl být brankový příděl ještě mnohem větší. Poločasové tříbrankové manko bylo ještě milosrdným vyjádřením dění na hřišti Ve druhém poločase se výkon našeho družstva přece jenom zvednul a místy jsme předvedli docela dobrou kombinační hru, ale do mizérie první půle nás vrátila již druhá sporná penalta, ze které soupeř po čtvrté skóroval a kluci již nenašli dost sil ke vzdoru.

Celkové hodnocení:   slabý, bojácný výkon

Zraněných přibývá

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava: Balčirák – Vícha; Nečesal; Janíček; Bouchal – Horák;

Kmínek; Bráblík; Prachař;Krézek – Marek // Tulis

Komentář: Vzhledem k velkému počtu zraněných, či z jiných důvodů chybějících hráčů bylo skládání sestavy pro utkání s HFK velmi složité. Přesto jsme na hřiště nenastupovali s poraženeckou náladou a chtěli jsme udělat maximum pro zdárný výsledek.

Začali jsme dobře. Kluci příkladně bojovali a přesto, že byl soupeř o něco fotbalovější, hrál se vyrovnaný fotbal. Brankových příležitostí nebylo ani na jedné straně mnoho a bezbrankové skóre v poločase to jasně dokumentovalo. Z herního pohledu lze klukům trochu vyčíst nepřesnosti v rozehrávce, ale hlavně mizivou střelbu. Druhý poločas pro nás nezačal šťastně. Již v 51.min. se zranil další klíčový hráč (Janíček), na hřiště musel další mladší dorostenec a soupeř začal mít navrch. Mezi 64. a 69. minutou jsme inkasovali tři branky a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Snažili jsme se sice s výsledkem ještě něco udělat, ale když Prachař ve dvou nábězích na branku ani jednou nezakončil, zůstala na našem brankovém účtu nula. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale naši kluci podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 4 (0 : 0)

Sestava:  Vajda – Daniel, Kmínek P., Sytař, Kmínek F.-  Krézek,

Horák, Marek, Bouchal – Červeňák, Tulis

Také družstvo mladších dorostenců se potýkalo s řadou absencí a muselo být posíleno řadou žáků. Navíc někteří hráli druhé utkání a s přibývajícím časem bylo znát, že síly velmi rychle ubývají. Soupeř toho bezezbytku využil a ve druhém poločase čtyřikrát rozvlnil naši síť. Nic to však nemění na faktu, že všichni, co byli na hřišti, zaslouží velikou pochvalu.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

 

Jako domeček z karet

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  11 : 0 (2 : 0)

Sestava: Křen – Daniel, Kozub, Sytař, Bouchal – Krézek, Horák,

Marek, Sekanina – Kmínek P., Tulis // Cundrla, Kmínek F.

Komentář:  Co K zápasu dodat? Velmi stručně řečeno. Dobrý první poločas, ve kterém jsme hráli naprosto vyrovnanou partii a katastrofický druhý poločas, ve kterém jsme se po rychlých brankách sesypali jako domeček z karet.

Celkové hodnocení:   bez hodnocení

Bez disciplíny to nepůjde

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  4 : 1 (2 : 0)

Sestava: Bašný-3 – Vícha2,5;Nečesal-1,5;Janíček-1,5; Táborský-2

Kmínek-3; Olšák-2; Cundrla-2; Bráblík-3; Krézek-3

Prachař-3,5 // Bouchal-2

Branky:   1 – Bráblík

Komentář  Do Nového Jičína jsme odjížděli téměř kompletní a proto jsme pomýšleli i na nějaký bodový zisk. Realita však byla poněkud jiná. Již ve třetí minutě šli domácí do vedení, když využili přečíslení naší obrany a šťastnou dorážkou skórovali. Pryč byly před zápasové naděje a dostali jsme se pod trvalý tlak. Domácí byli rychlejší, důraznější a hlavně lepší při práci s míčem. Nám vůbec nešla kombinace a měli jsme obrovské problémy se zpracováním míče. Velké problémy nám navíc dělala domácí umělka, s čímž  jsme se nevypořádali prakticky celý zápas. Nezvládnutá práce s míčem také předcházela druhé brance v naší síti. Bráblík dobře zastavil útočnou akci soupeře, ale při snaze o vyvedení míče mimo pokutové území nechal míč za sebou a útočník domácích prostřelil Bašného podruhé.

Druhá půle začala tak, jak skončila první. Domácí měli nadále převahu a naši kluci se jen občas dostávali k protiútokům. Logickým vyústěním tak byl i další gól v naší brance. 3 : 0 již vypadalo tragicky a v těchto okamžicích jsme byli na ručník. Přišla však nečekaná změna. Cundrla vybojoval míč na půlící čáře, zatáhl do vápna, přihrál Bráblíkovi a ten střelou z otočky skóroval. Jakoby nám vstřelená branka nalila nových sil. Začali jsme běhat a najednou to šlo. Byli jsme v tlaku a měli jsme chuť utkání ještě zdramatizovat. Stopku našim snahám však vystavil hloupým faulem Vojta Bašný, který srazil útočícího hráče v rohu pokutového území, byl vyloučen a z následné penalty dali domácí konečnou podobu skóre utkání. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, ale kluci si povedenou čtvrthodinkou dokázali, že utkání se dalo odehrát lépe a s příznivějším výsledkem.

Celkové hodnocení: průměrný výkon

 

Gól ani z penalty

FK Jeseník – Bílovec  –  0 : 3 (0 : 1)

Sestava: Křen-2 – Daniel-3; Kozub-2; Sytař-2; Bouchal-2,5

Krézek-2; Horák-2,5; Marek-3,5; Sekanina-2,5

Tulis-2; Janoš-3 // Kmínek-2,5; Vajda-3

Komentář:  Mladší dorostenci, doplněni o některé žáky, nesehráli úplně špatný zápas, ale na fotbalovějšího a hlavně pohyblivějšího soupeře nakonec nestačili. V plné nahotě se ukázalo, že polovina mužstva prakticky netrénuje a na hřišti pak fyzicky nestačí. Celé utkání se odvíjelo podle stejného scénáře. Soupeř měl neustálou mírnou převahu, dokázal si připravit více brankových příležitostí a v každém z poločasů některou z nich proměnil. Naši kluci si taky dokázali vytvořit některé příležitosti, ale v utkání nám zřejmě nebylo přáno. Alespoň čestný úspěch jsme nedokázali vstřelit ani z penalty a tak 0 na naší straně skóre byla logická.

Celkové hodnocení: průměrný výkon

Zbytečná obava o výsledek = dělba bodů

FK Jeseník – Bílovec  –  2 : 2 (2 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-2;Nečesal-1,5;Janíček-1,5;Táborský-2

Kmínek-3; Olšák-2,5; Cundrla-1; Bráblík-1,5; Krézek-2,5

Prachař-2,5 // Balčirák-2,5; Marek-3; Planý-1,5

Branky:   1 – Táborský, Prachař

Komentář:  Na podzim jsme brali z utkání s Bílovcem bod a cítili jsme zklamání, neboť jsme nepřehráli slabšího soupeře. K jarní odvetě však přijel do Jeseníku zcela jiný Bílovec a objektivně přiznejme, že tento bod je spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Ale k zápasu. První poločas se nám povedl. Hráli jsme rychlý kombinační fotbal a poměrně pevně jsme drželi otěže zápasu. Soupeři jsme rychlým napadáním nedávali příliš prostoru a přestože jsme měli s jeho útočnou vozbou dosti práce, dokázali jsme všechna nebezpečí včas zažehnat. Naše dobrá hra byla také po zásluze odměněna. První branka padla z přímého kopu, když Táborský vystřelil a teč jednoho z hráčů zmátla hostujícího brankáře, který se mohl již jen bezmocně dívat jak mu míč zapadá do opačného koutu branky. Druhý gól padl po naší dobré útočné kombinaci, na jejímž konci byl Prachař a střelou k tyči jistil náš náskok. Poločasový dvoubrankový rozdíl byl nadějný, ale ještě zdaleka nebyl konec a věděli jsme, že nás čeká ještě tvrdá práce. To se bezezbytku potvrdilo a hned z počátku druhé půle jsme se dostali pod trvalý tlak. Již jsme nenapadali tak usilovně a efektivně jako v prvním poločase, začala nám váznout kombinace a v osobních soubojích jsme byli až ti druzí. Branky v naší síti tak byli logickým vyjádřením dění. Soupeř vyrovnal a chtěl ještě víc. Tady se však ukázalo, že kluci jsou bojovníci a že se umí vyrovnat i s nepříznivým vývojem utkání. Novou energii přinesli do mužstva střídající hráči a především přínos Planého byl znát. Opět jsme přebrali režii zápasu a hnali se za vítězstvím. Žel žádnou z nadějných akcí jsme nedokázali proměnit a zápasové skóre se již nezměnilo

Celkové hodnocení:  dobrý, v první půli velmi dobrý výkon

Zahajujeme…

A je to tady. Konec lenošení. V úterý 23.1.2018 zahájíme. V 17,00 se potkáme na hřišti a začneme něco dělat. A když říkám začneme, tak myslím všechny, kterých se to týká. Proto ještě jednou. Dorostenci zahájí přípravu na jarní část soutěže v úterý v 17,00h 23.ledna 2018. Trenér Vyvážil