FK Jeseník – FK Kozlovice  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava:  Kružík-2 – Glac-2,5; Zelinka-2; Bartoš-2; Polčák-2

Hlobil-3; Oříšek-2,5; Kubánek-1,5; Planý Sam.-1,5;

Planý Seb.-2 – Nedoma-3,5

Komentář:  Máme úzký kádr, a když někdo vypadne (Sroka, Petrík, Časta, Formánek), máme potíže se sestavou. Pomohli mladší žáci a nutno říci, že to byla náhrada plnohodnotná. Soupeř z Kozlovic přijel se sestavou plnou vysokých hráčů a jak se později ukázalo, právě výšková převaha rozhodla. Přesto jsme nesehráli špatný zápas. Hlavně v prvním poločase jsme byli rovnocenným soupeřem a měli jsme i své příležitosti. Bohužel jsme při zakončování akcí nemířili přesně a to nám neumožnilo dosáhnout na lepší výsledek. Po bezbrankovém poločase se soupeř nakonec prosadil po centrovaném míči a utkání prakticky rozhodl. Neměli jsme již dostatek sil na obrat a konečnou podobu výsledku stanovil soupeř třetí brankou v samotném závěru utkání. Porážka samozřejmě mrzí, ale klukům patří poděkování za způsob, jakým se prezentovali.

Celkové hodnocení:   dobrý výkon

Propadák po poločase

FK Slavonín – FK Jeseník  –  1 : 1 (0 : 1)

Sestava:  Kružík-3 – Glac-3; Sroka-2; Bartoš-2; Polčák-2,5

Časta-3,5; Oříšek-3; Kubánek-3; Planý-4; Hlobil-4

Petrík-4// Nedoma-4; Zelinka-2,5; Márinka-,3

Branky:    1x – Bartoš

Komentář:   Zápas ve Slavoníně probíhal od počátku podle předpokladů. Měli jsme neustálou převahu, dostávali jsme se poměrně snadno před pokutové území soupeře, ale tady prakticky vše končilo. Nedali jsme si finální přihrávku, ze střední vzdálenosti jsme nevystřelili a individuálními akcemi jsme se neprosadili. A když už jsme se dostali do zakončení – selhali jsme. Přesto jsme se dostali do vedení. Bartoš nevypustil souboj o míč na pravé straně „vápna“, zablokoval odkop obránce a od jeho nohy šťastně odražený míč skončil v horním růžku soupeřovy svatyně. Domácí hrozili pouze po nakopávaných míčích, se kterými jsme si poradili.

Do druhého poločasu jsme nastupovali se záměrem vstřelit rychle druhou branku a zlomit tak odpor soupeře. Jenže druhý poločas se nám vůbec nepovedl. Ze hry prakticky „vypadla“ středová formace. Nebyli jsme schopní nejen zakombinovat, ale nedařilo se nám ani podržet chvíli míč. A co bylo nejhorší přestali jsme „běhat“. Najednou měl snaživý soupeř častěji míč na kopačkách a daleko častěji zaměstnával naši obranu. Za svoji snahu byl také „odměněn“. Dopustili jsme se chyby, Polčák šel při obranném zákroku do skluzu, pád soupeře posoudil rozhodčí jako faul našeho hráče a z nařízené penalty domácí srovnali. Zápas tak skončil remízou a kopali se penalty. A při exekuci pokutových kopů jsme jenom podtrhli náš slabý výkon ve druhé půli, když jsme skórovali pouze jednou a to na další bod nestačilo.

Celkové hodnocení:   průměrný, po poločase špatný výkon

Nakonec pohoda

FK Jeseník – FK Nové Sady  –  6 : 0 (3 : 0)

Sestava:  Kružík-2 – Glac-2; Sroka-1; Bartoš-1; Polčák-1

Oříšek-2; Planý-2; Kubánek-2; Hlobil-2; Formánek-2,5

Časta-2,5 // Petrík-2,5; Nedoma-3; Zelinka-2

Branky:   2x Bartoš; 1x Oříšek, Kubánek, Polčák, Petrík

Komentář:  V podzimním klání jsme sehráli s Novými Sady vyrovnané utkání a proto jsme i v jarní odvetě čekali silného a nebezpečného soupeře. Soupeř však v soutěžní přestávce podstatně obměnil kádr a do Jeseníku přijel s mužstvem, připravovaným již pro příští ročník soutěže.

Samotné utkání se od počátku hrálo pod naší taktovkou. Kluci se dobře pohybovali, slušně kombinovali, technicky jsme na tom byli lépe než soupeř a když jsme přidali i slušnou koncovku, nebylo o výsledku utkání pochyb. Tříbrankové poločasové vedení ještě zdaleka nevyjadřovalo skutečný poměr sil na hrací ploše. Snaživý soupeř se opíral o velmi dobrého brankáře a jeho hra byla založena na dlouhých nákopech, s nimiž si však naše obrana bez větších problémů poradila. Ve druhém poločase kvalita hry poněkud poklesla. Naše hra již nebyla tak pestrá, méně jsme kombinovali a daleko více jsme se snažili přehrát soupeře individuálními akcemi. Soupeř trochu „odcházel“ fyzicky a naše převaha se zvýraznila. Chyběl však větší hlad po dalších brankách. Přesto jsme konto soupeře zatížili ještě třemi přesnými zásahy a dovedli tak utkání k pohodovému vítězství.

Celkové hodnocení:   dobrý až velmi dobrý výkon

Za chyby se platí

TJ SOKOL Dub nad Moravou – FK Jeseník  –  2 : 1 (0 : 1)

Sestava:   Kružík-4 – Glac-3,5+ Sroka-2; Bartoš-3; Polčák-2

– Petrík-3; Planý-1,5; Kubánek-1,5; Hlobil-3

– Časta-3; Oříšek-2,5 // Nedoma-4; Márinka-3

Branky:     1x – Polčák

Komentář: Vstup do jarní části sezóny se nám nepovedl a po matném a neukázněném výkonu ve druhém poločase zápasu v Dubu jsme na body nedosáhli.

Zápas jsme nezačali špatně. Přežili jsme první a prakticky jedinou šanci soupeře v prvním poločase a pak jsme se již chopili taktovky utkání. Dobře jsme kombinovali, fyzicky jsme soupeře také přehrávali a výsledkem byla parádní branka Polčáka, který trefil horní růžek branky střelou z 20m. Vedli jsme a i nadále jsme si vytvářeli dostatek střeleckých příležitostí. Další branku jsme však nevstřelili a to se později ukázalo jako rozhodující.

Druhý poločas byl totiž naprosto jiný a hrálo se jakoby jiné utkání. Naprosto nepochopitelně jsme upustili od kombinační hry a když jsme si neodpustili hrubky v obranné činnosti, soupeř vycítil příležitost, začal zlobit a nakonec i trestat z brejků. Nejdříve vyrovnal, když jsme za obrannou linií nechali hned několik protihráčů, a když jsme ani na toto varování nereagovali, udeřil podruhé za značného přispění našeho brankáře, který vcelku neškodnou střelu z dálky a úhlu hrubě podcenil a pustil za svá záda. Kluci určitě nechtěli prohrát a po vedoucí brance soupeře přidali, ale přes veliké příležitosti (Planý, Oříšek) jsme už ani na remízu nedosáhli.

Celkové hodnocení:   dobrý avšak zhoršující se výkon

Dobrý jen poločas

Sokol Konice – FK Jeseník  –  1 : 7 (1 : 6)

Sestava:  Kružík – Glac, Sroka, Bartoš, Polčák – Formánek,

Kubánek, Pudil A., Hlobil – Pudil M., Planý//Oříšek,

Nedoma

Branky:   2x – Planý, Pudil A., Pudil M.; 1x – Hlobil

Komentář: Poslední podzimní výjezd nás zavedl do Konice, která se během soutěže jevila jako velmi nevyzpytatelný soupeř. Přesto jsme přijeli jako velký favorit a svoji úlohu jsme také bez větších problémů splnili.

Zápas samotný však nezačal úplně dobře. Již ve třetí minutě se domácí fotbalisté dostali do vedení, když dokázali zakončit povedenou kombinaci přihrávkou na hranici „vápna“ a střela z „první“ zapadla do naší branky. Naše odpověď však přišla záhy a v rozmezí 9. až 18.min. jsme stav utkání, třemi brankami, zcela otočili. Postupně se trefili M.Pudil, po centru hlavou, Hlobil, po zpětné kličce střelou na zadní tyč, a Planý, po teči střely Hlobila. V této době jsme předváděli útočný nátlakový fotbal a jen trochu skřípající kombinace nám bránila ve vytváření ještě většího množství brankových příležitostí. Těch jsme si i přesto vytvořili dostatek nato, abychom soupeře nejen herně, ale i výsledkově jasně přehráli. Do střelecké listiny se tak postupně zapisovali A.Pudil, podruhé M.Pudil a také podruhé Planý, který zakončoval snad nejhezčí kombinační akci poločasu dorážkou do zcela prázdné branky soupeře.

Druhý poločas ani zdaleka nedosáhl úrovně poločasu prvního. Zcela jsme rezignovali na spolupráci a utápěli se v množství individuálních akcí. Soupeř nás příliš neohrožoval a tak se hrál poměrně nezáživný fotbal. Kosmeticky jsme přesto ještě poopravili skóre zápasu, když se po individuální (jak jinak) akci prosadil krásnou křížnou střelou A.Pudil. Je škoda, že kluci nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu, neboť fotbal by určitě bavil více je i přítomné diváky, kteří klukům při závěrečné děkovačce bouřlivě zatleskali.

Celkové hodnocení: velmi dobrý, po přestávce průměrný výkon

Blýskání na časy?

FK Jeseník – Sokol Čechovice  –  9 : 0 (3 : 0)

Sestava:  Kružík – Glac, Sroka, Bartoš, Polčák – Planý, Kubánek,

Pudil A., Hlobil – Špelda, Pudil M. // Ondrejkovič

Branky:    2x – Pudil A.,Pudil M.1x – Bartoš, Špelda, Planý, Polčák,                                                           Kubánek

Komentář:  Jednoznačné vítězství nad odevzdaným soupeřem se zrodilo až ve druhém poločase, ve kterém jsme již dokázali ukázat něco z fotbalu a trochu snad i pobavit diváky. Ale od začátku. Do zápasu jsme vstoupili impozantně a hned ve 2. a 3. minutě jsme se dostali do dvoubrankového vedení. První branku dal po rohovém kopu Bartoš a po něm byl za důraz při napadání odměněn Špelda, který zblokoval odkop brankáře. Jenže to bylo po hříchu v prvním poločase prakticky vše. Vázla souhra, opět jsme hráli příliš individuálně a když už jsme si vytvořili nějaké brankové příležitosti, a nebylo jich málo, „úspěšně“ jsme je zahazovali. Do kabin jsme odcházeli s tříbrankovým náskokem, když před koncem poločasu proměnil penaltu A.Pudil.

Druhý poločas byl jiný. Zrychlili jsme pohyb, začali jsme daleko více kombinovat a to bylo příčnou hry prakticky na jednu branku. Z nepřeberného množství příležitostí jsme přidali dalších šest branek, o které se postupně zasloužili M. Pudil, A. Pudil, Planý, M.Pudil, Polčák a Kubánek. Jak již bylo řečeno. Potěšilo, že druhý poločas byl o fotbale.

Celkové hodnocení:   dobrý, ve druhé půli velmi dobrý výkon

Hledáme formu

SK SULKO Zábřeh – FK Jeseník  –  2 : 6 (1 : 4)

Sestava: Kružík – Glac, Sroka, Bartoš, Polčák – Planý, Kubánek,

Pudil A., Hlobil – Špelda, Pudil M. // Formánek,

Ondrejkovič

Branky:   2x – Planý, Pudil A.; 1x – Pudil M., Špelda

Komentář:   V poslední době nejsme v dobré herní pohodě a plně to potvrdil i zápas s posledním Zábřehem. Začali jsme sice velmi dobřen a již po 15 vteřinách jsme vedli, když hned po rozehrávce nakopl míč za obranu domácích Adam Pudil na bráchu, ten potáhl míč k brankové čáře, odcentroval a úplně volný Planý lehce dorážel. Jenže domácí prakticky okamžitě odpověděli a po zaváhání naší obrany povedenou střelou skóre srovnali. Byli jsme lepší, ale nedokázali jsme hru dostatečně zklidnit. Spěchali jsme a v naší hře bylo mnoho nepřesností, ztrát a prohraných osobních soubojů. I přesto jsme si dokázali vytvářet dostatek dobrých i vyložených brankových příležitostí(Planý, Špelda), kterými jsme však velkoryse pohrdli. To drželo domácí fotbalisty neustále ve hře. Vytrvalým tlakem jsme se nakonec postupně propracovali i ke gólům. V 10. minutě dorážel po závaru před brankou Adam Pudil, poté se prosadil v běžeckém souboji Miloš Pudil a skóre poločasu uzavíral po akci Planého Špelda.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Apelovali jsme sice na hráče aby hru zklidnili, aby zpřesnili kombinaci a zvýšili důraz v osobních soubojích, ale změna k lepšímu se nedostavila. Opět se hrál až příliš upracovaný fotbal, kterému chyběl pohyb a důraz. Ani brankových příležitostí jsme si již nedokázali vytvořit tolik jako v první půli a tak se prakticky již jen dohrávalo. Dvě naše branky (Planý, A. Pudil) a jedna branka soupeře pak uzavřely brankový účet zápasu.

Celkové hodnocení:  slabý výkon

Herně jsme nepřesvědčili

FK Jeseník  –  Sokol Olšany  –  10 : 3 (2 : 1)

Pudil A., Formánek – Pudil M., Špelda // Hlobil, Oříšek,

Ondrejkovič

Branky:    4x – Špelda, 2x – Planý, 1x – Pudil A., Polčák, Pudil M.,

Hlobil

FOTOGALERIE

Komentář: Ve sportu, fotbal nevyjímaje, je poměrně složité opakovaně podat výborný výkon. Našim klukům se to herně nepodařilo v utkání se Sokolem Olšany. Do utkání jsme vstoupili velmi laxně. Chyběl pohyb, agresivita v osobních soubojích, práce s míčem, odpovědnost, o spolupráci ani nemluvě. Snaživý soupeř toho dokázal bezezbytku využít a poměrně překvapivě se dostal do vedení ze samostatného nájezdu, když jsme jaksi  „zapomněli“ bránit. Byli jsme sice lepší, ale herně nám to vůbec nešlo. Přesto jsme skóre prvního poločasu otočili a do kabin jsme šli s hubeným jednobrankovým vedením.

Ani druhý poločas to nebylo úplně ono. Sice jsme se znatelně zlepšili a soupeře jsme jasně přehrávali, ale v naší obranné činnosti to pořád skřípalo. Dovolili jsme soupeři  „držet krok“ a teprve poslední desetiminutovka přinesla výraznější rozdíl ve výsledném účtování. Soupeř odpadl a kluci si otevřeli střelnici. Střelecky se prosadil hlavně Špelda, který zkompletoval „čistý hatrick“ během tří minut dorážkami z bezprostřední blízkosti.

Celkové hodnocení:   průměrný výkon

Paráda!

FK Šternberk – FK Jeseník  –  1 : 4 (0 : 3)

Sestava:   Kružík – Glac, Sroka, Bartoš, Polčák – Planý, Kubánek,

Pudil A., Formánek – Špelda, Pudil M., Oříšek

Branky:     2x – Pudil A., 1x – Kubánek, Pudil M.

Komentář:   Šternberk, kam jsme zavítali k dalšímu mistrovskému utkání, byl aktuálním leadrem soutěže a tak jsme očekávali velmi těžký zápas.Naši kluci však podali výborný výkon a nedali soupeři prakticky žádnou šanci na bodový zisk. Do utkání jsme vstoupili sice trochu opatrně  a první minuty hrál i soupeř, ale velmi rychle jsme se dostali do tempa a začali jsme jednoznačně diktovat ráz zápasu. Neustálý pohyb, důrazné napadání soupeře, dobrá kombinace, to byly důvody naší jasné převahy. Domácí byli pod neustálým tlakem a dopouštěli se chyb. Již v 11. min. domácí brankář nezvládl rozehrávku a Miloš Pudil nás elegantním obloučkem poslal do vedení. Branka nás povzbudila a ještě více jsme přitlačili na „pilu“. Dobré kombinační akce vedly k dalším brankovým příležitostem a k dalším brankám. Na dva nula zvyšoval Adam Pudil a hned za minutu nato po jeho průniku do „vápna“ soupeře a faulu zvyšoval z penalty Kubánek. Jasný poločas, ale „odpracována“ byla zatím jen půlka.

Ve druhém poločase tempo zákonitě trochu opadlo, ale ráz utkání se nezměnil. Kluci pokračovali ve velmi dobrém výkonu a jen ojediněle pouštěli soupeře do nebezpečných protiakcí. Opět jsme si dokázali vytvořit řadu dobrých střeleckých pozic, ale na další branku jsme čekali do 51.min, kdy se do „vápna“ soupeře dral Miloš Pudil, byl faulován a z další penalty zvyšoval Adam Pudil již na 4:0. V samém závěru utkání již trochu opadla koncentrace hráčů a soupeř s velkým štěstím vsítil čestný úspěch z penalty.

Závěrem. Kluci odehráli určitě nejlepší soutěžní zápas a určitě sami sobě ukázali čeho jsou při maximální koncentraci schopní.

Celkové hodnocení:   výborný výkon