Sestava:  Křen-3,5 – Daniel-2,5; Kozub-3; Tulis-3; Bouchal-3,5

Horák-2,5; Cundrla-2,5; Kmínek P.-2; Marek-2,5

Janoš-3; Sekanina-3 // Kmínek F.-2; Červeňák-2;

Sytař-2,5

Branky:   1x Horák(pen.)

Komentář: Dva limitující faktory ovlivnily průběh a konečný výsledek zápasu mladších dorostenců. První-Cundrla. Jeden z nejlepších hráčů v utkání starších dorostenců. Na dva zápasy však logicky síly nemá a výkon tím velmi trpí. Druhý-individuální chyby. Těch bylo až příliš a mužstvo za ně tvrdě platí. Jinak kluci nesehráli špatné utkání. Po rychle inkasovaném gólu hráli se soupeřem vcelku vyrovnanou partii, ale gól „do šatny“ jim pochopitelně nepřidal. Ani ve druhém poločase nás soupeř nějak zvlášť nepřehrával, ale byl daleko efektivnější a důraznější v zakončení. Když k tomu přičteme již zmíněné chyby je výsledek vcelku logickým vyjádřením zápasu. Velmi pozitivním faktorem a příslibem do budoucnosti pak bylo vystoupení střídajících žáků, kteří přinesli kus fotbalovosti.

Branky: 1x Planý, Prachař, Balčirák

Komentář: K předehrávce jarní části přijely Hranice, kterým jsme chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Hrálo se velmi kvalitní utkání s brankovými příležitostmi na obou stranách a obě mužstva nabídly divákům pěknou podívanou. Hranické družstvo s velmi dobrou útočnou vozbou zahrozilo jako první, ale po hlavičce zakončujícího hráče nás zachránilo břevno. Odpověděli jsme individuální akcí Planého, který pronikl do pokutového území, ideálně nahrál Zrníkovi, který však v „tutovce“ zamířil vedle. Co se nepovedlo Zrníkovi povedlo se Planému. Opět průnik do vápna (Prachař), opět stejná zpětná přihrávka, ale tentokrát přesné zakončení. Soupeř ovšem „kousal“ a po střele z hranice šestnáctky opět trefil břevno naší branky. Štěstíčko však tentokrát bylo na naší straně a k pohodě přispěl i chybující soupeř. Druhý gól dal Prachař přímo z rohového kopu za přispění brankáře hostí i silného větru. Povedený poločas pak zakončil třetím gólem Balčirák, když důsledně sledoval míč a využil nedorozumění hostujících hráčů. 3 : 0 bylo nadějných, ale zdaleka nebylo rozhodnuto, o čemž nás přesvědčil druhý poločas. Hranické nakopla velmi přísná penalta a vzápětí chyba Bašného. Již to bylo jen o branku a soupeř vycítil šanci na body. Na hřišti se začalo trochu jiskřit a plály emoce. Našim hráčům trošku docházely fyzické síly, ale morálních měli na rozdávání a těsný náskok bez větších problémů udrželi. Důležité tak bylo nejen samotné vítězství, ale především fakt, že si kluci dokázali, že při maximálním nasazení mohou hrát s kterýmkoliv týmem soutěže naprosto rovnocennou partii.

Branky:     1x Horák

Komentář: Bašný, Cundrla, Kmínek P. a Marek odehráli za U19 celý zápas a to se velmi výrazně podepsalo jak pod průběh zápasu, tak také pod konečný výsledek. Druhým zásadním faktorem byly individuální chyby v obranné činnosti týmu. Ale k průběhu utkání. Po velmi rychlé brance domácích jsme dokázali v dalším průběhu hry důslednou obrannou hrou poměrně dobře čelit  útočným snahám domácího týmu a nebýt naprosto zbytečných individuálních chyb v obranné činnosti, mohli jsme klidně pomýšlet na slušný výsledek. Hnacím motorem naší hry byl neúnavný Kmínek P., který ač měl v nohách zápas U19, byl neustále v pohybu a svou aktivitou držel svůj tým stále „nahoře“. Přes poměrně vysokou porážku je nutno kluky za srdnatý výkon pochválit a výše jmenovaným i poděkovat za obětavost, kterou v dvojutkání v Přerově prokázali.

Celkové hodnocení:   poměrně dobrý výkon

Zapoměli jsme střílet góly

Přerov – FK Jeseník  –  0 : 0

Sestava:  Bašný-2 – Vícha3; Nečesal-2; Janíček-1; Bráblík-3

Kmínek-2,5; Planý-2; Cundrla-2,5; Marek-3 -Prachař-3;

Balčirák-2,5 // Horák

Komentář: Závěr podzimní části sezóny provázejí neustálé problémy se sestavou. K zápasu do Přerova neodjelo z různých příčin hned šest hráčů kádru (Táborský, Olšák, Cekuras, Krézek, Zrník a Weber). Důvod? Zranění(Cekuras, Zrník), bez omluvy (Krézek, Olšák, Táborský, Weber). Sestavu tak museli doplnit mladší dorostenci, kterým pak pochopitelně chyběli síly v zápase U17.

Samotný zápas se odvíjel v několika velmi rozdílných etapách. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale postupně přebrali iniciativu domácí a po zbytek poločasu se hrálo prakticky na jednu (naši) branku. Naše defenzíva však fungovala spolehlivě a vynikala především v blokování střelby soupeře. Brankář Bašný tak neměl mnoho příležitostí prokázat své kvality.

V přestávce jsme si některé věci vysvětlili a ve druhém poločase se hrála daleko vyrovnanější partie, ve které jsme byli schopni si vytvářet dobré brankové příležitosti. Jen vinou nerozhodnosti a malého důrazu našich útočníků jsme se nedočkali kyžených branek. Na „umění“ domácího brankáře nestačili ani útočníci (Prachař, Balčirák) ani další naši hráči. Domácí byli při zakončení svých akcí stejně produktivní jako my a tak se obě mužstva rozešla po devadesáti minutách s nerozhodným výsledkem.

Soupeře jsme „přejeli“ až v oslabení

FK Jeseník – Šumperk  –  5 : 1 (1 : 0)

Sestava:  Křen-2 – Sytař-3; Kmínek P.-2; Tulis-3; Bouchal-2

Horák-2,5; Marek-3; Cundrla-2,5; Daniel-2,5

Sekanina-2; Janoš-3 // Kmínek F.-3; Bašný-2,5

Branky:   3x Sekanina; 1x Horák, Bašný

Komentář: Utkání mladších dorostenců příliš fotbalové krásy nepobralo. V zápase převládaly nepřesnosti, přílišné vodění míče, špatná kombinace a jen občas problesklo i něco fotbalového.

FOTOGALERIE

Pokračování textu

Opět bez bodů

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  6 : 1 (3 : 1)

Sestava:  Bašný-3 – Sytař-3; Kmínek P.-1,5; Tulis-2; Bouchal-2

Horák-3; Cundrla-2,5; Marek-2,5; Daniel-3 – Janoš-4;

Kmínek F.-3 // Křen-3

Branky:    1x Kmínek P.

Komentář: Ani v dalším z mistrovských zápasů jsme nebodovali a soupeř si proti nám opět s chutí zastřílel. Nejenže jsme nestačili pohybově, ale zaostávali jsme, až na jedince (Kmínek P., Cundrla, Horák), také technicky. Hlavně v první půli jsme nebyli schopni udržet déle míč na kopačkách, prakticky jsme nekombinovali a o nebezpečném zakončení nemůžeme hovořit vůbec. Navíc nás neustále trápí malá koncentrace na dění na hřišti a z toho plynoucí ztráty míče, dorážky a prohrané souboje. Přesto jsme schopni v určitých pasážích utkání předvést pohlednou kombinační akci či zdařilý individuální průnik. To se nám několikrát podařilo i v utkání s Vítkovicemi, kterým vstřelil gól Kmínek P. po krásném sólu přes polovinu hřiště. Žel takových momentů je zatím příliš málo.

Celkové hodnocení:  průměrný výkon

Návrat formy?

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  1 : 3 (1 : 1)

Sestava:  Bašný-1 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Táborský-2

Kmínek-2; Janíček-1; Bráblík-2; Krézek-3 – Prachař-1,5

Zrník-1 // Cundrla – hrál krátce

Branky:    3x Zrník

Komentář:  Tři porážky v řadě notně poznamenaly naši sebedůvěru a do Vítkovic (Poruby) jsme jeli s cílem dostat tým zase „nahoru“. Snad se nám to všem povedlo, neboť kluci sehráli dobré utkání, předvedli velmi dobré individuální výkony, dokázali se prosadit v koncovce a získali  zasloužené body.

Zápas se hrál ve velmi nepříznivých podmínkách. Celou dobu pršelo a tak byl povrch hrací plochy značně podmáčený a navíc velmi nerovný. S podmínkami se obě mužstva poměrně dobře vyrovnala a k vidění byl boj od první do poslední minuty. Děj utkání se odehrával většinou mezi oběma šestnáctkami. Obrany dominovaly a tak se dlouho čekalo na branku. Jako první udeřili domácí, když na centrovaný míč naše obrana nedoskočila a útočník soupeře našeho brankáře prostřelil. Odpověď však byla blesková. Protiútok a následný centr domácí ještě odvrátili, ale Krézek vrátil do „ohně“ a Zrník zády k brance střelou přes  hlavu trefil dokonale.

Druhý poločas. Opět bitva, ve které jsme začínali mít malinko navrch. Častěji jsme se dostávali k ohrožení soupeřovy branky a jen horší zpracování nám bránilo (mimochodem téměř po celý zápas) v navýšení skóre. Ale střelec naší první branky Zrník měl svůj den a po individuální akci poslal naše mužstvo, čtvrthodinku před koncem, do vedení. Soupeř začal šturmovat a neustále se hnal za vyrovnáním. Tři minuty před koncem však opět přesně zamířil Zrník, kterému střeleckou pozici ideálně připravil Prachař a definitivně rozhodl.

Přejme si, aby výkonnostní vzestup mužstva měl trvalý charakter a podobný výkon byli schopni kluci předvést ve zbývajících zápasech podzimu.

Branky:    1x Marek

Komentář: Mladší dorostenci nesehráli proti Vsetínu úplně nejhorší zápas. Na hřišti se sice více bojovalo, než se hrálo, ale fotbal to byl bojovný a vyrovnaný. Oživením pro domácí diváky pak byla poslední minuta prvního poločasu, kdy se dostal do šestnáctky Marek a po několika kličkách vystřelil. A vystřelil tak povedeně, že vymetl tzv. pavučinku a šli jsme do vedení. Ani druhý poločas toho z fotbalového pohledu příliš neukázal. Opět se urputně bojovalo o každý míč. Bylo však evidentní, že našim „tahounům“ docházejí síly. Soupeř se soustředil na nakopávané míče na velmi rychlého útočníka a tato taktika mu dokonale vyšla. Nejprve srovnal po povedené střele z dvaceti metrů a v závěru dokonal obrat po nákopu za obranu, když jsme nestačili rychlostně a inkasovali jsme podruhé. Porážka sice mrzí, ale kluci odvedli své maximum.

Celkové hodnocení:  průměrný výkon

FK Jeseník – Vsetín  –  1 : 4 (0 : 3)

Sestava: Balčirák-4 – Vícha-3;Nečesal-2,5;Cekuras-2;Bráblík-2,5

Kmínek-2,5;Cundrla-2;Janíček-3;Krézek3,5 – Zrník-3,5,

Prachař-2,5 // Bašný-2

Branky:  1x Cundrla

Komentář: Zápas proti Vsetínu měl družstvo vrátit do pohody. Vše tomu nasvědčovalo. Kompletní kádr i touha zase bodovat a dostat se dál od chvostu tabulky. Jenže již před samotným zápasem opět komplikace. Obnovené zranění Planého a pak těžko pochopitelné jednání Olšáka s Táborským, kteří se na tým zkrátka vykašlali a na zápas vůbec nedorazili.

Samotný zápas také nezačal nejlépe. V úvodu jsme sice měli mírnou převahu, ale již 9. min. znamenala ránu pro naše plány. Nezachytili jsme brejk soupeře a skluz Nečesala přišel o málo později než měl. Penalta a vedení hostí. Takové chyby se dějí a mužstvo by se s nimi mělo umět vyrovnat. Jenže další krutou ranou pro naší snahu byla fatální chyba Balčiráka, který přihrál nekrytému soupeři na „vápně“ a prohrávali jsme o dvě branky. Nepovedený poločas jsme uzavřeli zbytečným odehráním míče za brankovou čáru a když jsme při následném rohu nepokryli prostor před brankou, soupeř opět trestal.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem povedenější. Začali jsme „makat“ a dostali jsme soupeře pod stálý tlak. Naději na zvrácení výsledku nám dal povedenou střelou z hranice šestnáctky Cundrla. Hráči všakve snaze o vstřelení další branky  otevírali více obranu a soupeř toho dokázal využít. Čtvrtou brankou pojistil své zasloužené vítězství a před nás postavil těžký úkol. Zastavit sérii proher a vrátit se,co možná nejrychleji, do herní pohody.

Celkové hodnocení: první poločas slabý, po poločase dobrý výkon