Branky: Zrník Jan 3x, Bouchal Jan 2x, Cekuras Marek 1x

Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Dostál Aleš, Zrník Jan, Cundrla Tomáš, Latzel Matyáš, Zelinka Matěj, Bouchal Jan, Tulis Karel, Plšek Adam, Krézek Daniel, Pospíšil Dominik.

P1220496 P1220501 P1220502

P1220505 P1220507 P1220511 P1220514 P1220523 P1220526

Na neděli vyšlo docela pěkné počasí a v příjemném prostředí zdejšího stadionku jsme konečně mohli převzít pohár pro vítěze KP mladších žáků ročníku 2013/2014. Tento slavnostní akt proběhl vzhledem k velké vytíženosti p. Kalába před vlastním zápasem s domácími borci. Zápas samotný začal z našeho pohledu ve velmi vlažném tempu a na hráčích bylo vidět, že je po sezóně a všichni už se těší na prázdniny. Pohyb po hřišti vypadal jako když se potká na plácku parta kamarádů a jdou si začutat. Až zvýšený hlas a důrazná domluva trenéra kluky trochu probrala a tak se nám do poločasu podařilo střelcem Honzou Zrníkem vstřelit tři branky a zápas rozhodnout. Domácí sice po naší chybě, kterých bylo dnes až příliš, vstřelili branku, ale jinak si moc zakončení nepřipravili. V druhém poločase jsme přidali další tři góly a zápas dohráli s konečným skóre 6:1 v náš prospěch.

Závěr: Tímto zápasem se s námi loučily opory týmu MAREK CEKURAS, JAN ZRNÍK a MARTIN LÁTKA. Kluci po celou sezónu předváděli kvalitní výkony a mužstvu pomohli ke konečnému úspěchu týmu v sezóně. Klukům bychom tímto chtěli za jejich práci moc a moc poděkovat a popřát jim hodně sportovních úspěchů v kategorii starších žáků.

Mladší žáci potvrdili prvenství v přeboru

FK Černovír – FK Jeseník 4:13 (2:7)

V sobotním podvečeru 31.května jsme zajížděli do Černovíru. Kluci si byli vědomi, že případné vítězství znamená titul a obhajobu loňského prvenství v Krajském přeboru mladších žáků. Nervozita z důležitosti utkání se projevila na naší hře. Od začátku jsme byli jasně lepší na míči, ale bohužel se nám nedařila koncovka. Soupeř, který na nás nastoupil pouze s osmi zdravými hráči, byl snaživý a se štěstím taky otevřel skóre zápasu. V jeho řadách byli kluci o hlavu až dvě větší než naši mladí hráči a tak ze vzduchu nebyla šance zakončit. V kabině jsme si řekli, že se vrátíme k naší celoplošné hře a nebudeme se v útoku za každou cenu tlačit do soupeřova pokutového území. Tato taktika nám přinesla ovoce. Kluci svým pohybem na ploše roztáhli val domácích a náš nejlepší střelec Tomáš Cundrla to vzal na sebe. První gól vstřelil z dvaceti metrů do horní části branky domácích a nedal žádnou šanci brankáři. Další ranou z dálky vybídl ke skórování agilního Matyáše Latzela, který vyražený míč vrátil do branky. Do poločasu jsme přidali dalších pět branek. Musím však pochválit tu v pořadí šestou, která byla skutečně nádherná a vyvolala obdiv i u domácího publika. Dravec Matěj Sytař na pravé straně obehrál obránce domácích, vnikl do pokutového území, kde mu nabíhal Matěj Zelinka. Poslal mu přihrávku, kterou mu mezi domácími obránci M.Z. z první vrátil. „Sytečko“ viděl, jak z levé strany sbíhá Honza Bouchal a ihned z první vyzval Honzu ke skórování. Ten zakončení zvládl na jedničku a přesnou střelou na zadní tyč opět z první rozvlnil síť domácích. Tento gól byl skutečně nádherný a ukázal, že i naši mladíci dokážou vymyslet nádhernou kombinaci, pro kterou se chodí na fotbal.

Druhý poločas byl z naší strany zbytečně nervózní s řadou nepřesností (neproměněná penalta, nastřelená konstrukce branky 2x), ale utkání jsme dovedli do zdárného konce s výrazným výsledkem v poměru 13:4. Po konečném hvizdu rozhodčího jsme mohli slavit. Sice zbývá ještě jedno utkání v Nových Sadech, ale i tam chceme ukázat, kdo byl tuto sezónu nejlepší. Klukům tímto společně Karlem Cundrlou moc děkujeme za jejich přístup jak k tréninku, tak k zápasům a přejeme jim hodně fotbalových úspěchů v dalších sezónách. Závěr: Jsou prostě skvělí a perspektivní do budoucna pro jesenický fotbal. Někteří i pro fotbal na vyšší úrovni.

Branky: Latzel Matyáš 4x, Cundrla Tomáš 3x, Zrník Jan 2x, , Krézek Daniel 2x, Bouchal Jan 2x.

Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Dostál Aleš, Zrník Jan, Cundrla Tomáš, Latzel Matyáš, Zelinka Matěj,  Bouchal Jan, Tulis Karel, Plšek Adam, Krézek Daniel.

Mladší žáci dali deset

FK JESENÍK U13 – FK SLATINICE U13  10 : 0 (6:0)

V nedělním odpoledni jsme v posledním domácím utkání jarní části sezóny přivítali za krásného slunečného počasí snaživý celek ze Slatinic. Utkání se hrálo na kvalitním trávníku, na kterém jsou naši borci zvyklí hrát krásný kombinační fotbal. I dnes ukázali, že jsou zcela po právu vedoucím celkem soutěže. V prvním poločasu nasázeli soupeři šest branek a další příležitosti pochytal spolehlivý brankář Slatinic. Soupeř snad za celý první poločas nebyl schopen ohrozit naši branku střeženou Martinem Látkou. Poločas vyzněl jednoznačně skórem 6:0 ve prospěch našich kluků.

Do druhého poločasu jsme po vzájemné dohodě s trenérem Karlem Cundrlou postavili kluky, kteří budou hrát stejnou soutěž mladších žáků ročníku 2002/2003 v následujícím složení: Dostál Aleš, Sytař Matěj, Tulis Karel – Latzel Matyáš, Cundrla Tomáš, Bouchal Jan – Zelinka Matěj. Kluci ukázali, že jsou na novou výzvu dobře připraveni a dle našeho mínění budou opět patřit k favoritům soutěže, zvlášť když na střídání máme ještě k dispozici další šikovné hráče, jako jsou Danek Krézek, Adam Plšek, Honza Vajda a další. I v této sestavě jsme přidali další čtyři branky a konečné skóre se zastavilo na výsledku 10:0.

Hodnocení: K zápasu jen krátce, kluci opět skvělí, celou soutěží prochází až na jednu smolnou prohru s kvalitním soupeřem z Čechovic, jako nůž máslem a tak není třeba dalších slov. K dalšímu zápasu zajíždíme již tuto středu do Náměště na Hané. V případě našeho vítězství můžeme již v sobotu v Černovíru slavit pomyslný titul………

Branky: Cundrla 3x, Zrník 2x, Zelinka 1x, Tulis 1x, Krézek 1x, Bouchal 1x, Sytař 1x.

Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Tulis Karel – Zrník Jan Cundrla Tomáš Latzel Matyáš – Zelinka Matěj. Náhradníci: Krézek Daniel, Bouchal Jan, Plšek Adam, Dostál Aleš.

U-13: FK Želatovice – FK Jeseník 1:5 (0:2)

V sobotním dopoledni jsme zajížděli do Želatovic k dalšímu zápasu jarní části sezóny. Domácí, aktuálně čtvrté mužstvo tabulky, nás chtěli obrat o body a oplatit nám podzimní debakl 0:12 z Jeseníku. Ve čtvrteční předehrávce na domácím hřišti se utkali s hráči z Čechovic, kterým podlehli 1:8. Tento výsledek znamenal, že si nemůžeme dovolit zaváhání v podobě ztráty bodu.
Začátek byl z naší strany nervózní a tak trvalo delší čas, než jsme vstřelili první branku zápasu. Autorem byl aktivní Matyáš Latzel, který si naběhl do volného prostoru z levého křídla před branku domácích a tam usměrnil krásný lob Honzy Zrníka do domácí branky 0:1. Po většinu prvního poločasu jsme měli míč na svých kopačkách. Domácím jsme prakticky nic nedovolili. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku. Po rychlém rozehrání rohového kopu z pravé strany Matějem Zelinkou se z první krásně trefil na zadní tyč Marek Cekuras 0:2. Tímto stavem skončil první poločas.
Do toho druhého lépe vstoupili domácí, kterým se podařilo po rychlém protiútoku tři na dva snížit na 1:2. Kluci zareagovali ihned zvýšeným pohybem a aktivním napadáním jejich rozehrávky. Branku se nám nedařilo vstřelit. Velmi aktivní byl hlavně Honza Zrník, který se nemohl střelecky prosadit. Domácí podržel několika dobrými zákroky brankář. Tempo zápasu se stupňovalo a snaha našich kluků byla odměněna. Střelecké štěstí se k Honzovi vrátilo a hatrikem rozhodl, že body si odveze domů hostující mužstvo v poměru 1:5.
Hodnocení: Zápas z naší strany nervózní, snaha a bojovnost převládala nad herní dovedností. Výsledek spravedlivý. Za výkon bych vyzdvihl Matěje Sytaře, který předvádí kvalitní výkony na pravé straně obrany a lepší se zápas od zápasu.
Branky: Zrník Jan 3x, Cekuras Marek 1x, Latzel Matyáš 1x
Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Tulis Karel – Zrník Jan, Cundrla Tomáš, Latzel Matyáš – Zelinka Matěj. Střídali Bouchal Jan, Plšek Adam, Dostál Aleš.

Mladší žáci poprvé poraženi

U-13: FK JESENÍK – TJ SOKOL ČECHOVICE 3 : 4 (0:3)

V nedělním odpoledni jsme sehráli další zápas proti aktuálně druhému celku tabulky z Čechovic. Věděli jsme, že k nám dorazil sebevědomý soupeř prahnoucí po odvetě za podzimní domácí porážku 1:4. Tento výsledek nám dával dobré vyhlídky na celkové prvenství v soutěži. Dle regulí to znamená, že nerozhoduje skóre, ale vzájemný zápas. Na našich hráčích byla patrná nervozita z důležitosti utkání. Od prvních minut jsme se snažili o nátlakovou hru sa snahou vstřelit první branku, která by znamenala uklidnění našich borců. Bohužel nám scházelo potřebné štěstíčko a tak postupem minut se hra vyrovnávala a soupeř nám ukázal, že fotbal nemá logiku. Na mokrém terénu jsme si ve dvacáté minutě po nedorozumění naší obrany s gólmanem Látkou neporadili s nakopnutým míčem z poloviny hřiště. Ten po lehké těči obránce skončil za zády našeho brankáře 0:1. Smůlovatý gól podlomil naši snahu o vyrovnání. V těchto momentech jsme nebyli schopni založit protiútok přesnou přihrávkou. Kluci přesto bojovali seč jim síly stačily. Hosté do poločasu přidali ještě další dvě neskutečně smolné branky. První jsme dostali po hrubé chybě brankáře, který neudržel jednoduchý míč a šikovný útočník hostů pohodlně sebral míč, udělal Martinovi kličku a za nepochopitelného přihlížení našich obránců pohodlně dopravil míč do naší sítě 0:2. Třetí branku jsme inkasovali po střele z dvaceti metrů, která šla snad pět metrů vedle naší branky, ale trefila opět soupeřova útočníka a odražený míč skončil k překvapení všech v naší brance 0:3. Do poločasu jsme nebyli schopni žádné odpovědi.

V kabině o poločasové přestávce jsme se snažili naše hráče povzbudit a dodat jim potřebnou energii. Vstup do druhé půle byl z naší strany podstatně lepší. Už z prvního útoku po spolupráci Jana Zrníka a Matěje Zelinky prvně jmenovaný snížil na 1:3. To klukům ještě více zvedlo hlavy a druhý gól na sebe nedal dlouho čekat. Po chybě jinak skvělého brankáře hostů Danka Navrátila, kterému vypadl lehký míč dal náš druhý gól Matyáš Latzel 2:3. V té době se hrálo převážně na polovině hostů, kteří se na naši půli dostávali stále méně a méně. Začali jsme hrát na maximální riziko a všechno vrhli do útoku. Kluci chtěli za každou cenu vyrovnat a porvat se o zdánlivě ztracené tři body. Toto naše riziko se nám zákonitě vymstilo, když po obranném odkopu hostů se nám nepodařilo přerušit rychlý brejk a tak jsme opět inkasovali snadný gól na 2:4. Do konce zápasu jsme už pouze stihli snížit z penalty Honzou Zrníkem na konečných 3:4.

I přes první porážku v soutěži, kterou naši hráči velice těžce zkousávali, s odstupem času a bez jakýchkoliv emocí hodnotím jako zápas, který by měli kluci hrát každý týden a ne pouze dvakrát za sezónu. Hrál se krásný zápas plný nasazení, tvrdých osobních soubojů, ve kterých naši borci obstáli. Soupeři nezbývá než pogratulovat ke třem tvrdě vybojovaným bodům. Vyhrál ne lepší, ale šťastnější. I tento výsledek, ale našim klukům dává šanci na konečné vítězství v soutěži. Vše mají ve svých nohou a hlavách. Kluci děkujem.

Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj Cekuras Marek Dostál Aleš – Zrník Jan Cundrla Tomáš Latzel Matyáš – Zelinka Matěj. Náhradníci: Bouchal Jan, Plšek Adam, Tulis Karel, Krézek Daniel.

Ml.žáci: FK Jeseník – FK Brodek u Př.12 : 0 (7:0)

Ve svátečním popoledni jsme na domácím hřišti za slunečného počasí a poměrně slušné divácké návštěvě přivítali v předehrávce 23.kola soupeře z Brodku u Přerova. Byl to soupeř z druhé poloviny tabulky, a tak se dalo předpokládat, že nám hosté předvedou bojovný výkon, kterým se budou chtít prezentovat proti lídrovi tabulky. Od prvních minut však domácí jasně ukázali, že nebudou chtít připustit žádné drama. Hráli celoplošný fotbal s řadou krásných kombinací zakončených střelbou. Všichni kluci si s chutí zahráli a tak skóre každou minutou přibývalo ve prospěch domácího týmu. Konečný stav se zastavil na výsledku 12:0 pro Jeseník.

Tento stav jasně dokumentuje, kdo byl pánem zápasu. Výkonem na hřišti potvrdili svou velkou kvalitu po celou sezónu hlavně Tomáš Cundrla (1 branka + 5 asistencí), Honza Zrník (4+3), Marek Cekuras (1+1). Na naše tahouny je skvělé se dívat, jak svou herní kvalitou dokážou strhnout i své mladší spoluhráče. Po dlouhodobém zranění se střelecky prosadil i náš nejmladší hráč Matěj Zelinka, ročník 2004 (3+1), na kterém byla znát velká herní přestávka. I přes tuto pauzu ukázal, že jeho devízou je velmi dobrý výběr místa v pokutovém území soupeře a chladnokrevná koncovka. Dále je krásné pozorovat, jak stoupající výkonnost předvádí bojovník Matěj Sytař, který dnes předvedl i šikovnost v zakončení. Nechci na někoho zapomenout a tak je dobré zmínit, že i další kluci, Karel Tulis, Aleš Dostál, Dan Krézek, Martin Látka výkonnostně rostou zápas od zápasu a jsou v mužstvu velmi platnými členy. Na střídavý start nám pomáhají Jan Bouchal a Matyáš Latzel, kteří svým přístupem, pílí a hlavně herní kvalitou velmi dobře zapadli do kádru. Na konec nesmím zapomenout na našeho ne nejmladšího, ale nejmenšího hráče, kterým je Adam Plšek. Svou bojovností a přístupem k fotbalu částečně smazává svůj hendikep v malém vzrůstu, ale pevně věříme, že s postupem let se bude víc a víc prosazovat, protože je to kluk s velkým fotbalovým srdíčkem a právem si zaslouží být členem našeho týmu.

Závěr: Nezbývá nic než si přát, aby klukům po zbývajících šest zápasů vydržela forma a chuť vítězit a hlavně ať se jim vyhýbají zranění. Kluci držíme palce!!!!V neděli nás čeká soupeř z Čechovic a pokud zvítězíme, tak nám vítězství v soutěži nikdo nevezme.

Branky: Zrník Jan 4x, Zelinka Matěj 3x, Cekuras Marek 1x, Cundrla Tomáš 1x, Bouchal Jan 1x, Sytař Matěj 1x, Latzel Matyáš 1x

Sestava: Dostál Aleš  – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Tulis Karel – Zrník Jan, Cundrla Tomáš, Latzel Matyáš – Krézek Daniel. Náhradníci: Bouchal Jan, Plšek Adam, Zelinka Matěj.

Trenéři Karel Cundrla a Karel Zelinka

U-13 vítězí v Lipníku

FK Lipník nad Bečvou – FK Jeseník 2:7 (1:5)

V sobotním odpoledni jsme zajížděli do Lipníku nad Bečvou k dalšímu zápasu jarní části sezóny. Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího se hrál z naší strany fotbal plný nepřesností a nervozity. Na tom se, myslím, velmi podepsala dlouhá pauza od příjezdu po samotný zápas. Prodleva byla více než tříhodinová, k tomu nevlídné počasí připomínající spíše listopad než květen. Na hrbolatém terénu jsme nebyli schopni zpracovat míč a přesně si přihrát. Před zápasem jsme si v kabině jasně řekli pár podstatných pokynů jak předejít trápení v tomto důležitém zápase. Bohužel se to klukům nepodařilo plnit. Po velkých chybách na krajích naší obrany jsme dovolili soupeři zápas zbytečně zdramatizovat. V desáté minutě utekl po pravém křídle domácí útočník, nacentroval před bránu a na tento míč nedokázal dobře zareagovat náš gólman, který bohužel přihrál přesně na nohu soupeři, který pohodlně otevřel skóre zápasu. Měli jsme sice míč na našich kopačkách, ale stále se nám nedařilo nic s vývojem utkání udělat. Po dohodě s trenérem Cundrlou jsme zkusili nasadit ne zcela doléčeného Matěje Zelinku na hrot útoku. Za tři minuty se po ose Tulis- Bouchal-Zelinka dostal míč k Tomáši Cundrlovi a ten překrásnou střelou z dvaceti metrů nedal sebemenší šanci domácímu brankáři. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Za zmínku stojí vyzdvihnout akci Marka Cekurase a Danka Krézka, kteří předvedli jak nebezpečná je narážečka v plném běhu. Na konci této akce byl Marek, který přidal ještě nadstavbu v podobě krásné patičky. Do poločasu jsme nasázeli pět branek a tím tak rozhodli o dalších třech bodech pro náš tým. Po patnácti minutách svého pobytu na hřišti si bohužel opět po souboji s domácím brankářem obnovil zranění nohy Matěj Zelinka.

Do druhého poločasu jsme chtěli hrát kombinační fotbal, bez zbytečných chyb, aby nedošlo k zdramatizování zápasu. Podařilo se nám dát dvě branky a soupeři pouze jednu. Zápas nás stál bohužel spoustu sil a drobných šrámů. Domácí byli za vydatné podpory pár domácích fandů vyhecováni a snažili se za každou cenu uhrát dobrý výsledek, což z mého pohledu nakonec dosáhli. Fotbalově nám nestačili, ale důrazem nás předčili. Naše vítězství mohlo být i dvouciferné, protože spoustu šancí pochytal nejlepší hráč domácích. Pro ilustraci v poslední minutě po pohledné kombinační akci mezi Karlem Tulisem a Honzou Bouchalem prvně jmenovaný nastřelil krásnou střelou z patnácti metrů spojnici branky, odražený míč si mohl zpracovat opět Honza Bouchal, ale místo zpracování ukvapeně z jedné střílel pro změnu do tyče domácí branky. Kluci přesto ukázali, že i v zápase, kdy se jim nedaří herně, jsou schopni svou vůlí a bojovností zápas dovést do úspěšného konce. Ve čtvrtek 8.5.2014 v 12,30 nás můžete podpořit svou přítomností doma proti Brodku u Přerova. Jste zváni!!!!!

Sestava (v závorce branky): Látka – Sytař, Cekuras (1), Tulis – Zrník (3), Cundrla (2), Latzel – Krézek. Střídali: Bouchal (1), Plšek, Dostál, Zelinka.

Mladší žáci rozstříleli i Zábřeh

FK Jeseník U13 – Sulko Zábřeh na Moravě 8:1 (1:1)

V nedělním odpoledni jsme sehráli další zápas proti aktuálně třetímu celku tabulky Sulku Zábřeh na Moravě. Hrálo se na kvalitním terénu a od prvních minut byla na našich borcích vidět nervozita z důležitosti zápasu. Hosté od prvních minut na nás nastoupili s jasnou taktikou. Aktivně nás napadali a každý souboj důsledně dohrávali, někdy i za hranicí pravidel. Po celou dobu jsme sice měli míč na našich kopačkách, ale bez kýženého efektu vstřelené branky. Postupem času se do šancí dostával i soupeř. Ve dvacáté minutě po chybě naší obrany se na osamoceného Martina Látku řítil útočník hostů, ale skvělým zákrokem nás náš gólman podržel. Nicméně o dvě minuty později se hosté již radovali z úspěchu, a to když střelu z dobrých dvaceti metrů nešťastně tečoval náš stoper a Martin na míč již nestačil reagovat 0:1. V té chvíli vypadal soupeř opticky lépe, měl lepší pohyb a držení míče. Také k tomu přispělo pravidelné střídání kluků z lavičky. Obdržený gól naše borce nezlomil. Začali napadat soupeře na jejich polovině a velkou aktivitou zejména Honzy Zrníka jsme začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Soupeř se začal bránit a dělal chyby. Ve třicáté první minutě vybojoval Honza Zrník míč na krajním bekovi soupeře utekl po lajně a zpětným centrem oslovil Honzu Bouchala, který však nastřelil pouze brankáře, ale vyražený míč důsledně sledoval Matyáš Latzel a vyrovnal na 1:1. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo.

O poločase jsme kluky pochválili za velikou bojovnost, kterou v první půli předváděli. Chtěli jsme po nich rychlejší odevzdávání míče, které naši hru velmi oživí. Po vydechnutí jsme na soupeře nastoupili s jasným cílem dát rychle branku a celý zápas dovést do vítězného konce. To se nám taky povedlo a druhý poločas byl zcela v naší režii. Dali jsme hostům sedm krásných branek, a to další vychytal jednoznačně nejlepší hráč hostí brankář. Na velice tvrdou hru Sulka jsme vyzráli rychlým pohybem a chytrostí. Zaslouženému vítězství přihlížela velice slušná divácká návštěva, která musela být s výkonem kluků zejména v druhém poločasu spokojena. Za jejich fandění jim jménem kluků velice děkujeme a pevně věříme, že našimi výkony přilákáme další příznivce dobrého sportu. Hned ve čtvrtek 1.5.2014 sehrajeme další domácí utkání, a to proti hostům z Mohelnice. Podzimní utkání mělo skvělou úroveň a tak si myslíme, že se bude i ve čtvrtek na co dívat.

Závěr: Pochvala za kvalitní výkon a velké srdíčko.

Branky: Zrník Jan 3x, Krézek Daniel 2x, Bouchal Jan 2x, Latzel Matyáš 1x

Sestava: Látka – Sytař, Cekuras, Dostál – Zrník, Cundrla, Latzel – Krézek. Střídali: Bouchal, Plšek, Vajda. Trenéři K.Cundrla a K.Zelinka.

Mladší žáci si zastříleli

FK Velké Losiny –  FK Jeseník 3 : 22 (3:13)

Branky: Zrník Jan 7x, Cekuras Marek 4x, Krézek Daniel 3x, Bouchal Jan 2x, Dostál Aleš 2x, Cundrla Tomáš 1x, Látka Martin 1x, Sytař Matěj, Tulis Karel 1x.

Sestava: Latzel – Dostál, Cekuras, Tulis – Sytař, Zrník, Krézek – Cundrla. Střídali: Bouchal, Látka.

V nedělním dopoledni jsme zajížděli do Velkých Losin k třetímu zápasu jarní části sezóny. Utkání se hrálo na velice nekvalitním trávníku, který, jak se později ukázalo, byl naším jediným protivníkem. Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího se hrál zápas na jednu branku. Naši kluci od začátku svého protivníka převyšovali ve všech herních činnostech. Snažili se hrát kombinační celoplošný fotbal, nerovný terén nám však dělal velké problémy. První gól kluky uklidnil a následovaly další v síti domácích, kterým jejich bojovný výkon na naše borce nestačil. Přesto se jim podařilo v prvním poločase po našich hrubých individuálních chybách výsledek korigovat třemi brankami. Na zbytečné branky v naší síti reagoval trenér Karel Cundrla tím že rozestavení z úvodu utkání vrátil do zažitého systému s Tomášem Cundrlou ve středu zálohy a Honzou Zrníkem na pravém kraji zálohy. V útoku se postupně střídali další hráči z lavičky ( Honza Bouchal, Martin Látka a Danek Krézek). Všichni kluci si v zápase s chutí zahráli a zastříleli. Výsledkem bylo 22 branek v síti domácích a to i přes velkou snahu jejich brankáře. V dnešním zápase se do střelecké listiny zapsali i zbývající hráči, kteří na svůj první úspěch v sezóně čekali. Jedním z nich byl i náš brankář Martin Látka, který hrál v poli. Po zranění prstu na pravé ruce nemohl klukům pomoct v bráně, ale úspěšně se zapojil do střeleckého koncertu našich kluků. Z kádru scházeli marodi Adam Plšek, který doléčuje angínu, a Matěj Zelinka, který nám bohužel bude scházet minimálně tři týdny z důvodu zranění paty. Přejeme jim brzké uzdravení a návrat mezi naši partu.

Dnešní výkon bych i přes drobné chybičky hodnotil velmi dobře. Vzhledem k soupeři však musím říct, že skutečnou připravenost našich kluků prověří následující tři domácí utkání se soupeři na druhém až čtvrtém místě tabulky. Všechny příznivce dobrého fotbalu tímto zveme na naše další utkání, které se bude konat v neděli proti klukům ze Zábřehu na Moravě.