Archiv pro rubriku: Dorost U-17

Udělali nám radost

FK Jeseník – FK Krnov  –  1 : 0 (1 : 0)

Sestava: Vajda-1 – Daniel-1,5; Kozub-1,5; Kmínek P.-2; Bouchal-2

– Krézek-2; Horák-2; Marek-1,5; Sekanina-2,5; -Tulis-1,5;

Janoš-2 // Červeňák, Sytař, Kmínek, Dřímal

Branky:  1 – Tulis

Komentář: V příkrém kontrastu k zápasu U19 bylo vystoupení našich mladších dorostenců. Byli kompletní a všichni bez vyjímky, včetně vypomáhajících žáků, odvedli velmi dobrý a bojovný výkon. Bylo potěšující sledovat snahu, bojovnost a touhu po vítězství, které čišely z každého souboje a z každé akce. Nevadily potom ani některé nepřesnosti či chyby, které se zákonitě objevovali. Stručně tedy řečeno: „kluci nám udělali radost“.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

Odměna za bojovnost

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  1 : 1 (0 : 1)

Sestava: Bašný-1,5 – Daniel-2; Kmínek P.-1,5; Kmínek F.-2;

Bouchal-2  –  Krézek-1,5; Horák-2; Marek-2,5;

Sekanina-2,5  –  Tulis-1,5; Janoš-1,5

Branky:   1 – Janoš

Komentář: Mladší dorostence čekal nelehký úkol. Poprat se nejen se soupeřem, ale i s únavou. Mnozí vypomáhali U19 a tak se čekalo, jak na tom budou se silami.

Po mdlém úvodu nás však kluci mile překvapili a se svým soupeřem hráli naprosto rovnocennou partii, ve které měli místy i navrch. Dobrá defenzíva a velká bojovnost nahrazovaly některé fotbalové nedostatky a přinášely i brankové příležitosti. Za zmínku stojí šance Marka a především Janoše, který svou příležitost využil a dostal naše mužstvo do vedení. Druhý poločas již byl trochu jiný. Domácí se snažili alespoň vyrovnat a získali  územní převahu. Nám již trochu docházely síly a přestože jsme pořád srdnatě bojovali, do protiakcí jsme se již tak často nedostávali. Domácím se z rostoucího tlaku podařilo nakonec vyrovnat, ale víc už jsme jim nedovolili a celkem bez větších potíží uhájili nerozhodný výsledek.

Celkové hodnocení:   průměrný, ale velmi bojovný výkon

Zraněných přibývá

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava: Balčirák – Vícha; Nečesal; Janíček; Bouchal – Horák;

Kmínek; Bráblík; Prachař;Krézek – Marek // Tulis

Komentář: Vzhledem k velkému počtu zraněných, či z jiných důvodů chybějících hráčů bylo skládání sestavy pro utkání s HFK velmi složité. Přesto jsme na hřiště nenastupovali s poraženeckou náladou a chtěli jsme udělat maximum pro zdárný výsledek.

Začali jsme dobře. Kluci příkladně bojovali a přesto, že byl soupeř o něco fotbalovější, hrál se vyrovnaný fotbal. Brankových příležitostí nebylo ani na jedné straně mnoho a bezbrankové skóre v poločase to jasně dokumentovalo. Z herního pohledu lze klukům trochu vyčíst nepřesnosti v rozehrávce, ale hlavně mizivou střelbu. Druhý poločas pro nás nezačal šťastně. Již v 51.min. se zranil další klíčový hráč (Janíček), na hřiště musel další mladší dorostenec a soupeř začal mít navrch. Mezi 64. a 69. minutou jsme inkasovali tři branky a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Snažili jsme se sice s výsledkem ještě něco udělat, ale když Prachař ve dvou nábězích na branku ani jednou nezakončil, zůstala na našem brankovém účtu nula. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale naši kluci podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 4 (0 : 0)

Sestava:  Vajda – Daniel, Kmínek P., Sytař, Kmínek F.-  Krézek,

Horák, Marek, Bouchal – Červeňák, Tulis

Také družstvo mladších dorostenců se potýkalo s řadou absencí a muselo být posíleno řadou žáků. Navíc někteří hráli druhé utkání a s přibývajícím časem bylo znát, že síly velmi rychle ubývají. Soupeř toho bezezbytku využil a ve druhém poločase čtyřikrát rozvlnil naši síť. Nic to však nemění na faktu, že všichni, co byli na hřišti, zaslouží velikou pochvalu.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

 

Jako domeček z karet

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  11 : 0 (2 : 0)

Sestava: Křen – Daniel, Kozub, Sytař, Bouchal – Krézek, Horák,

Marek, Sekanina – Kmínek P., Tulis // Cundrla, Kmínek F.

Komentář:  Co K zápasu dodat? Velmi stručně řečeno. Dobrý první poločas, ve kterém jsme hráli naprosto vyrovnanou partii a katastrofický druhý poločas, ve kterém jsme se po rychlých brankách sesypali jako domeček z karet.

Celkové hodnocení:   bez hodnocení

Gól ani z penalty

FK Jeseník – Bílovec  –  0 : 3 (0 : 1)

Sestava: Křen-2 – Daniel-3; Kozub-2; Sytař-2; Bouchal-2,5

Krézek-2; Horák-2,5; Marek-3,5; Sekanina-2,5

Tulis-2; Janoš-3 // Kmínek-2,5; Vajda-3

Komentář:  Mladší dorostenci, doplněni o některé žáky, nesehráli úplně špatný zápas, ale na fotbalovějšího a hlavně pohyblivějšího soupeře nakonec nestačili. V plné nahotě se ukázalo, že polovina mužstva prakticky netrénuje a na hřišti pak fyzicky nestačí. Celé utkání se odvíjelo podle stejného scénáře. Soupeř měl neustálou mírnou převahu, dokázal si připravit více brankových příležitostí a v každém z poločasů některou z nich proměnil. Naši kluci si taky dokázali vytvořit některé příležitosti, ale v utkání nám zřejmě nebylo přáno. Alespoň čestný úspěch jsme nedokázali vstřelit ani z penalty a tak 0 na naší straně skóre byla logická.

Celkové hodnocení: průměrný výkon

VÍKENDOVÉ MISTRÁKY ZRUŠENY

Řídící orgán soutěží na Moravě dnes rozhodl o přeložení celého úvodního jarního kola. Muži v Bohumíně i dorostenci v Kroměříži budou dohrávat odložené zápasy v náhradním termínu, který bude stanoven později.
Jako náhrada za zrušený zápas divize mužů se domlouvá přípravné utkání s Rýmařovem v sobotu na naší „umělce“. Podrobnosti později.

Za chyby se platí

FK Jeseník – Hranice  –  1 : 4 (0 : 2)

Sestava:  Křen-3,5 – Daniel-2,5; Kozub-3; Tulis-3; Bouchal-3,5

Horák-2,5; Cundrla-2,5; Kmínek P.-2; Marek-2,5

Janoš-3; Sekanina-3 // Kmínek F.-2; Červeňák-2;

Sytař-2,5

Branky:   1x Horák(pen.)

Komentář: Dva limitující faktory ovlivnily průběh a konečný výsledek zápasu mladších dorostenců. První-Cundrla. Jeden z nejlepších hráčů v utkání starších dorostenců. Na dva zápasy však logicky síly nemá a výkon tím velmi trpí. Druhý-individuální chyby. Těch bylo až příliš a mužstvo za ně tvrdě platí. Jinak kluci nesehráli špatné utkání. Po rychle inkasovaném gólu hráli se soupeřem vcelku vyrovnanou partii, ale gól „do šatny“ jim pochopitelně nepřidal. Ani ve druhém poločase nás soupeř nějak zvlášť nepřehrával, ale byl daleko efektivnější a důraznější v zakončení. Když k tomu přičteme již zmíněné chyby je výsledek vcelku logickým vyjádřením zápasu. Velmi pozitivním faktorem a příslibem do budoucnosti pak bylo vystoupení střídajících žáků, kteří přinesli kus fotbalovosti.

Celkové hodnocení:   průměrný výkon

 

Únava a chyby rozhodly

Přerov – FK Jeseník  –  6 : 1 (4 : 1)

Sestava:   Křen-4 – Daniel-3; Kozub-2; Tulis-2,5; Bouchal-2

Horák-2; Kmínek P.-1; Cundrla-2; Marek-3

– Kmínek F.-3; Janoš-3 // Bašný-2

Branky:     1x Horák

Komentář: Bašný, Cundrla, Kmínek P. a Marek odehráli za U19 celý zápas a to se velmi výrazně podepsalo jak pod průběh zápasu, tak také pod konečný výsledek. Druhým zásadním faktorem byly individuální chyby v obranné činnosti týmu. Ale k průběhu utkání. Po velmi rychlé brance domácích jsme dokázali v dalším průběhu hry důslednou obrannou hrou poměrně dobře čelit  útočným snahám domácího týmu a nebýt naprosto zbytečných individuálních chyb v obranné činnosti, mohli jsme klidně pomýšlet na slušný výsledek. Hnacím motorem naší hry byl neúnavný Kmínek P., který ač měl v nohách zápas U19, byl neustále v pohybu a svou aktivitou držel svůj tým stále „nahoře“. Přes poměrně vysokou porážku je nutno kluky za srdnatý výkon pochválit a výše jmenovaným i poděkovat za obětavost, kterou v dvojutkání v Přerově prokázali.

Celkové hodnocení:   poměrně dobrý výkon

Soupeře jsme „přejeli“ až v oslabení

FK Jeseník – Šumperk  –  5 : 1 (1 : 0)

Sestava:  Křen-2 – Sytař-3; Kmínek P.-2; Tulis-3; Bouchal-2

Horák-2,5; Marek-3; Cundrla-2,5; Daniel-2,5

Sekanina-2; Janoš-3 // Kmínek F.-3; Bašný-2,5

Branky:   3x Sekanina; 1x Horák, Bašný

Komentář: Utkání mladších dorostenců příliš fotbalové krásy nepobralo. V zápase převládaly nepřesnosti, přílišné vodění míče, špatná kombinace a jen občas problesklo i něco fotbalového.

FOTOGALERIE

Pokračování textu

Opět bez bodů

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  6 : 1 (3 : 1)

Sestava:  Bašný-3 – Sytař-3; Kmínek P.-1,5; Tulis-2; Bouchal-2

Horák-3; Cundrla-2,5; Marek-2,5; Daniel-3 – Janoš-4;

Kmínek F.-3 // Křen-3

Branky:    1x Kmínek P.

Komentář: Ani v dalším z mistrovských zápasů jsme nebodovali a soupeř si proti nám opět s chutí zastřílel. Nejenže jsme nestačili pohybově, ale zaostávali jsme, až na jedince (Kmínek P., Cundrla, Horák), také technicky. Hlavně v první půli jsme nebyli schopni udržet déle míč na kopačkách, prakticky jsme nekombinovali a o nebezpečném zakončení nemůžeme hovořit vůbec. Navíc nás neustále trápí malá koncentrace na dění na hřišti a z toho plynoucí ztráty míče, dorážky a prohrané souboje. Přesto jsme schopni v určitých pasážích utkání předvést pohlednou kombinační akci či zdařilý individuální průnik. To se nám několikrát podařilo i v utkání s Vítkovicemi, kterým vstřelil gól Kmínek P. po krásném sólu přes polovinu hřiště. Žel takových momentů je zatím příliš málo.

Celkové hodnocení:  průměrný výkon