Archiv pro rubriku: Dorost U-17

Opět bez bodů

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  6 : 1 (3 : 1)

Sestava:  Bašný-3 – Sytař-3; Kmínek P.-1,5; Tulis-2; Bouchal-2

Horák-3; Cundrla-2,5; Marek-2,5; Daniel-3 – Janoš-4;

Kmínek F.-3 // Křen-3

Branky:    1x Kmínek P.

Komentář: Ani v dalším z mistrovských zápasů jsme nebodovali a soupeř si proti nám opět s chutí zastřílel. Nejenže jsme nestačili pohybově, ale zaostávali jsme, až na jedince (Kmínek P., Cundrla, Horák), také technicky. Hlavně v první půli jsme nebyli schopni udržet déle míč na kopačkách, prakticky jsme nekombinovali a o nebezpečném zakončení nemůžeme hovořit vůbec. Navíc nás neustále trápí malá koncentrace na dění na hřišti a z toho plynoucí ztráty míče, dorážky a prohrané souboje. Přesto jsme schopni v určitých pasážích utkání předvést pohlednou kombinační akci či zdařilý individuální průnik. To se nám několikrát podařilo i v utkání s Vítkovicemi, kterým vstřelil gól Kmínek P. po krásném sólu přes polovinu hřiště. Žel takových momentů je zatím příliš málo.

Celkové hodnocení:  průměrný výkon

Vedení jsme neudrželi

FK Jeseník – Vsetín  –  1 : 2 (1 : 0)

Sestava:  Bašný-2 – Sytař-2; Kozub-2; Tulis-2; Bouchal-2,5

Horák-2,5; Cundrla-2; Marek-2,5; Daniel-3 –

Červeňák-3; Sekanina-3 // Kmínek P.-2,5; Janoš,

Kmínek F.

Branky:    1x Marek

Komentář: Mladší dorostenci nesehráli proti Vsetínu úplně nejhorší zápas. Na hřišti se sice více bojovalo, než se hrálo, ale fotbal to byl bojovný a vyrovnaný. Oživením pro domácí diváky pak byla poslední minuta prvního poločasu, kdy se dostal do šestnáctky Marek a po několika kličkách vystřelil. A vystřelil tak povedeně, že vymetl tzv. pavučinku a šli jsme do vedení. Ani druhý poločas toho z fotbalového pohledu příliš neukázal. Opět se urputně bojovalo o každý míč. Bylo však evidentní, že našim „tahounům“ docházejí síly. Soupeř se soustředil na nakopávané míče na velmi rychlého útočníka a tato taktika mu dokonale vyšla. Nejprve srovnal po povedené střele z dvaceti metrů a v závěru dokonal obrat po nákopu za obranu, když jsme nestačili rychlostně a inkasovali jsme podruhé. Porážka sice mrzí, ale kluci odvedli své maximum.

Celkové hodnocení:  průměrný výkon

Předvedli jsme se

SK Prostějov B – FK Jeseník  –  11 : 0 (6 : 0)

Sestava:  Křen (41′ Bašný) – Sroka, Marek, Tulis, Bouchal – Janoš,

Horák, Cundrla, Sekanina – Ivan, Bašný (41′ Kmínek P.)

Komentář: Také mladší dorostenci se „předvedli“. V nadsázce můžeme říci, že předvedli výkon na hranici svých možností, ale nutno podotknout, že na té spodní hranici. Namísto obvyklého komentáře uveďme individuální hodnocení jednotlivých hráčů.

Křen-5 – prakticky neexistoval, každá rána na branku znamenala gól, na míče velmi pozdě reagoval, při rozích nebyl ani vjednom souboji

Sroka-4 – na kraji obrany nestíhal, prohrával osobní souboje, míče často jen odkopával bez snahy o rozehrávku

Marek-3 – působil velmi nejistě, při rozích neuhlídal prostor před brankářem, bázlivý v hlavičkových soubojích, bez přihrávky

Tulis-4 – nejistý, nechodil do soubojů, nekryl prostor před brankou, bez konstruktivní rozehrávky

Bouchal-3 – nejistý v soubojích, při snaze o rozehru často chyboval, málo důrazný

Janoš-5 – jenom „běhal“, s míčem se prakticky nesetkal, pro soupeře nebyl překážkou

Horák-2 – snaha o kombinaci ztroskotávala na nepřesnosti a pomalosti přihrávek, nekryl důsledně prostor před „vápnem“,

Cundrla-2 – technicky zdatný, dokázal obejít soupeře, často individuální snaha, neměl příliš s kým kombinovat, nepokryl vždy svůj prostor

Sekanina-3 – rychlý, důrazný, příliš ztrácel míče, příliš individuální, nepokrýval svůj prostor, špatně se vracel do obranné fáze

Ivan-5 – bez nasazení, reagoval na vše příliš pozdě, s míčem se prakticky nepotkal, při obranné činnosti nefungoval, neplnil co měl

Bašný-2 – důrazný v soubojích, bez podpory Ivana, v útoku byl ztracen, v brance až na závěr dobrý

Kmínek-2 – vnesl do hry více pohybu, zapojoval se do kombinací, příliš individuální pojetí hry, někdy až přemíra snahy

Bod jsme ubránili

Hlučín B  –  FK Jeseník  – 0 : 0

Sestava:  Křen-2 – Sroka-3; Tulis-2,5; Cekuras-1; Bouchal-2

Janoš-3; Horák-2; Marek-2; Daniel-2,5 – Bašný-2,5;

Kmínek F.-2,5 // Ivan-3

Komentář:  Mladší dorostence přijel posílit Cekuras (po zápase mužů v Ústí) a jeho přítomnost byla ve hře velmi významná. Dokázal organizovat obrannou činnost našeho družstva a velkou měrou tak přispěl ke konečné remíze. Velkou předností našeho týmu byla nezměrná bojovnost, se kterou čelili stálému tlaku domácího družstva. Zblokovali nespočetně střel z větší vzdálenosti a velmi tím pomohli vlastnímu brankáři. Do útočné fáze jsme se dostávali velmi sporadicky. Brzdila nás špatná kombinace, malý důraz v osobních soubojích i znatelně ubývající síly u hráčů, kteří hráli druhé utkání (Horák, Marek, Tulis). Získaný bod je sice šťasný, ale vzhledem k velké bojovnost a nasazení si ho naši hráči alespoň trošku zasloužili.

Celkové hodnocení:   průměrný bojovný výkon

FK Jeseník  –  SK Uničov  –  0 : 3 (0 : 1)

Sestava:  Bašný-1 – Sroka-2; Kozub-2; Tulis-2; Bouchal-2,5

Daniel-3; Horák-2; Cundrla-2,5; Marek-3 – Janoš-3,5;

Sekanina-2,5 // Křen

FOTOGALERIE

Komentář:  Naši mladší dorostenci odehráli v utkání s Uničovem dobrý první poločas, ve které jsme si dokázali vytvořit dobré brankové příležitosti a jen nedůrazné a nepřesné zakončení nám nedovolilo skórovat. Soupeř byl sice o poznání fotbalovější, ale ani on si jasnou gólovku nevytvořil a do poločasového vedení se dostal opravdu velmi šťastně.

Druhý poločas však, přes přestávkové „rady“, byl o něčem úplně jiném. Přestali jsme běhat a soupeř měl najednou místy až drtivou převahu. Navíc musel jít pro zranění ze hry Cundrla a abychom nedohrávali v deseti, šel do pole náhradní brankář. Soupeř nabídnuté příležitosti využil a během deseti minut nám vstřelil dvě branky a rozhodl tak o osudu zápasu. Další z mnoha příležitosti již soupeř nevyužil a tak konečná porážky 0 : 3 byla ještě milosrdná.

Celkové hodnocení:   první poločas dobrý, potom velmi slabý                                     výkon 

Jenom bojovnost zatím nestačí

FK Jeseník  –  Valašské Meziříčí  –  2 : 5 (0 : 2)

Sestava:   Bašný-2 – Vajda-2;Kmínek P.-2;Tulis-2,5;Sekanina-2,5

Horák-2,5; Marek-2,5; Cundrla-3; Bouchal-3

– Kmínek F.-3,5; Červeňák-2 // Cekuras-hrál krátce

Branky:    2x Horák (1 z penalty)

FOTOGALERIE

Komentář:   Fyzicky zatím na soupeře nestačíme a když se potom v zápasech vyskytne nějaká chyba jsme nemilosrdně trestáni. Stejný obrázek nabídl i zápas s Val.Meziříčím.

Pokračování textu

Deset statečných

SK Hranice  –  FK Jeseník  –  6 : 0 (4 : 0)

Sestava:  Bašný-1 – Vajda-2,5; Kmínek P.-1,5; Tulis-2; Bouchal-2

– Kmínek F.-3; Horák-1,5; Cundrla-1; Daniel-2 – Křen-3

Zrník-nehodnocen

Komentář:   Dovolená, pracovní činnost či zranění byly důvodem absence několika hráčů kádru (Dostál, Kozub, Sekanina, Sroka). Potřebovali jsme proto opět výpomoc žáků, kteří měli v týdnu volno a zkušenosti z utkání vyšší kategorie by jim přišla určitě vhod. Žel přes příslib pomoci někteří také chyběli (Červeňák, Dřímal). Navíc nemohli v nouzi vypomoci ani hráči, hrající již za starší dorost (Cekuras vyloučení, Zrník zranění) a tak na hřišti zůstalo pro utkání s Hranicemi jen deset statečných.

FOTOGALERIE

Pokračování textu