Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Zranění, zranění a zase zranění

FK Jeseník – FK Krnov  –  2 : 3 (2 : 3)

Sestava: Bašný-3 – Vícha-4; Nečesal-1; Kmínek-2; Bouchal-2

– Horák-3; Bráblík-2; Prachař-2; Krézek-4 – Marek-3;

Balčirák-3 // Tulis-2, Sekanina-nehodnocen

Branky:   1 – Nečesal, Horák

Komentář:  Z mužstva starších dorostenců zbylo jen torzo a herní projev týmu podle toho vypadá. K již zraněným nám v tomto velmi důležitém zápase přibyl nemocný Cundrla a ke vší smůle se v půli zranil také Bráblík. Naskakují mladší hráči a ti zatím na starší konkurenci bohužel nestačí.

Zápas s Krnovem se nesl v duchu velkých chyb v obranné činnosti obou mužstev. Již ve třetí minutě zahráli hosté přímý kop za naší obranu a nikým nekrytý nabíhající hráč otevřel skóre zápasu. Za osm minut však bylo vyrovnáno. Bráblík se uvolnil ve středu hřiště a ideálně načasoval kolmici na nabíhajícího Nečesala, který hlavou přehodil vyběhnuvšího brankáře. Ulevilo se nám, ale nepoučili jsme se a za další tři minuty jsme opět prohrávali. Náš útok, otevření obrany, nepřesná zpětná přihrávka, přečíslení a gól, který jsme soupeři vlastně nabídli. Opět jsme však dokázali vyrovnat a byl u toho zase velmi dobře hrající Nečesal, když vyvezl míč z hloubi pole, přesně nahrál nabíhajícímu Horákovi na hranici „vápna“ a ten z „jedné“ skóroval. Znovu jsme se těšili na obrat, ale znovu marně. Další hrubka a další branka v naší síti. Tentokrát už jsme odpovědět nedokázali a nedokázali jsme to ani celý druhý poločas, ve kterém jsme si příliš možností na srovnání ani nevytvořili.

Celkové hodnocení:   průměrný upadající výkon

Chyběla sebedůvěra

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  6 : 0 (3 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-4; Nečesal-2; Kmínek-3; Bouchal-3,5

Horák-3; Cundrla-2; Bráblík-2,5; Prachař-2,5 – Marek-3;

Balčirák-3 // Sekanina-4; Tulis-3

Komentář: Družstvo starších dorostenců je sužováno zraněními (Planý, Janíček, Táborský, Olšák) a tak musí zaskakovat hráči mladšího dorostu. Pro ně jsou to sice drahocenné zkušenosti, ale výkonnostně zatím zaostávají. A pokud se k tomu ještě přidá strach ze soupeře je výsledek předem jasný.

A přesně to se nám stalo v utkání s lídrem soutěže ve Valašském Meziříčí. Domácí nás od začátku zatlačili před naši branku a když se jim podařilo již ve 4.minutě skórovat, byl scénář zápasu daný. Soupeř nás přehrával prakticky ve všech činnostech, ale největší potíže nám dělaly nakopávané míče za naši obranu, ze kterých soupeř neustále hrozil. Vůbec nám nefungovala komunikace mezi stopery a brankářem a nebýt slabé efektivity zakončení, mohl být brankový příděl ještě mnohem větší. Poločasové tříbrankové manko bylo ještě milosrdným vyjádřením dění na hřišti Ve druhém poločase se výkon našeho družstva přece jenom zvednul a místy jsme předvedli docela dobrou kombinační hru, ale do mizérie první půle nás vrátila již druhá sporná penalta, ze které soupeř po čtvrté skóroval a kluci již nenašli dost sil ke vzdoru.

Celkové hodnocení:   slabý, bojácný výkon

Zraněných přibývá

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava: Balčirák – Vícha; Nečesal; Janíček; Bouchal – Horák;

Kmínek; Bráblík; Prachař;Krézek – Marek // Tulis

Komentář: Vzhledem k velkému počtu zraněných, či z jiných důvodů chybějících hráčů bylo skládání sestavy pro utkání s HFK velmi složité. Přesto jsme na hřiště nenastupovali s poraženeckou náladou a chtěli jsme udělat maximum pro zdárný výsledek.

Začali jsme dobře. Kluci příkladně bojovali a přesto, že byl soupeř o něco fotbalovější, hrál se vyrovnaný fotbal. Brankových příležitostí nebylo ani na jedné straně mnoho a bezbrankové skóre v poločase to jasně dokumentovalo. Z herního pohledu lze klukům trochu vyčíst nepřesnosti v rozehrávce, ale hlavně mizivou střelbu. Druhý poločas pro nás nezačal šťastně. Již v 51.min. se zranil další klíčový hráč (Janíček), na hřiště musel další mladší dorostenec a soupeř začal mít navrch. Mezi 64. a 69. minutou jsme inkasovali tři branky a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Snažili jsme se sice s výsledkem ještě něco udělat, ale když Prachař ve dvou nábězích na branku ani jednou nezakončil, zůstala na našem brankovém účtu nula. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale naši kluci podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 4 (0 : 0)

Sestava:  Vajda – Daniel, Kmínek P., Sytař, Kmínek F.-  Krézek,

Horák, Marek, Bouchal – Červeňák, Tulis

Také družstvo mladších dorostenců se potýkalo s řadou absencí a muselo být posíleno řadou žáků. Navíc někteří hráli druhé utkání a s přibývajícím časem bylo znát, že síly velmi rychle ubývají. Soupeř toho bezezbytku využil a ve druhém poločase čtyřikrát rozvlnil naši síť. Nic to však nemění na faktu, že všichni, co byli na hřišti, zaslouží velikou pochvalu.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

 

Bez disciplíny to nepůjde

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  4 : 1 (2 : 0)

Sestava: Bašný-3 – Vícha2,5;Nečesal-1,5;Janíček-1,5; Táborský-2

Kmínek-3; Olšák-2; Cundrla-2; Bráblík-3; Krézek-3

Prachař-3,5 // Bouchal-2

Branky:   1 – Bráblík

Komentář  Do Nového Jičína jsme odjížděli téměř kompletní a proto jsme pomýšleli i na nějaký bodový zisk. Realita však byla poněkud jiná. Již ve třetí minutě šli domácí do vedení, když využili přečíslení naší obrany a šťastnou dorážkou skórovali. Pryč byly před zápasové naděje a dostali jsme se pod trvalý tlak. Domácí byli rychlejší, důraznější a hlavně lepší při práci s míčem. Nám vůbec nešla kombinace a měli jsme obrovské problémy se zpracováním míče. Velké problémy nám navíc dělala domácí umělka, s čímž  jsme se nevypořádali prakticky celý zápas. Nezvládnutá práce s míčem také předcházela druhé brance v naší síti. Bráblík dobře zastavil útočnou akci soupeře, ale při snaze o vyvedení míče mimo pokutové území nechal míč za sebou a útočník domácích prostřelil Bašného podruhé.

Druhá půle začala tak, jak skončila první. Domácí měli nadále převahu a naši kluci se jen občas dostávali k protiútokům. Logickým vyústěním tak byl i další gól v naší brance. 3 : 0 již vypadalo tragicky a v těchto okamžicích jsme byli na ručník. Přišla však nečekaná změna. Cundrla vybojoval míč na půlící čáře, zatáhl do vápna, přihrál Bráblíkovi a ten střelou z otočky skóroval. Jakoby nám vstřelená branka nalila nových sil. Začali jsme běhat a najednou to šlo. Byli jsme v tlaku a měli jsme chuť utkání ještě zdramatizovat. Stopku našim snahám však vystavil hloupým faulem Vojta Bašný, který srazil útočícího hráče v rohu pokutového území, byl vyloučen a z následné penalty dali domácí konečnou podobu skóre utkání. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, ale kluci si povedenou čtvrthodinkou dokázali, že utkání se dalo odehrát lépe a s příznivějším výsledkem.

Celkové hodnocení: průměrný výkon

 

Zbytečná obava o výsledek = dělba bodů

FK Jeseník – Bílovec  –  2 : 2 (2 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-2;Nečesal-1,5;Janíček-1,5;Táborský-2

Kmínek-3; Olšák-2,5; Cundrla-1; Bráblík-1,5; Krézek-2,5

Prachař-2,5 // Balčirák-2,5; Marek-3; Planý-1,5

Branky:   1 – Táborský, Prachař

Komentář:  Na podzim jsme brali z utkání s Bílovcem bod a cítili jsme zklamání, neboť jsme nepřehráli slabšího soupeře. K jarní odvetě však přijel do Jeseníku zcela jiný Bílovec a objektivně přiznejme, že tento bod je spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Ale k zápasu. První poločas se nám povedl. Hráli jsme rychlý kombinační fotbal a poměrně pevně jsme drželi otěže zápasu. Soupeři jsme rychlým napadáním nedávali příliš prostoru a přestože jsme měli s jeho útočnou vozbou dosti práce, dokázali jsme všechna nebezpečí včas zažehnat. Naše dobrá hra byla také po zásluze odměněna. První branka padla z přímého kopu, když Táborský vystřelil a teč jednoho z hráčů zmátla hostujícího brankáře, který se mohl již jen bezmocně dívat jak mu míč zapadá do opačného koutu branky. Druhý gól padl po naší dobré útočné kombinaci, na jejímž konci byl Prachař a střelou k tyči jistil náš náskok. Poločasový dvoubrankový rozdíl byl nadějný, ale ještě zdaleka nebyl konec a věděli jsme, že nás čeká ještě tvrdá práce. To se bezezbytku potvrdilo a hned z počátku druhé půle jsme se dostali pod trvalý tlak. Již jsme nenapadali tak usilovně a efektivně jako v prvním poločase, začala nám váznout kombinace a v osobních soubojích jsme byli až ti druzí. Branky v naší síti tak byli logickým vyjádřením dění. Soupeř vyrovnal a chtěl ještě víc. Tady se však ukázalo, že kluci jsou bojovníci a že se umí vyrovnat i s nepříznivým vývojem utkání. Novou energii přinesli do mužstva střídající hráči a především přínos Planého byl znát. Opět jsme přebrali režii zápasu a hnali se za vítězstvím. Žel žádnou z nadějných akcí jsme nedokázali proměnit a zápasové skóre se již nezměnilo

Celkové hodnocení:  dobrý, v první půli velmi dobrý výkon

VÍKENDOVÉ MISTRÁKY ZRUŠENY

Řídící orgán soutěží na Moravě dnes rozhodl o přeložení celého úvodního jarního kola. Muži v Bohumíně i dorostenci v Kroměříži budou dohrávat odložené zápasy v náhradním termínu, který bude stanoven později.
Jako náhrada za zrušený zápas divize mužů se domlouvá přípravné utkání s Rýmařovem v sobotu na naší „umělce“. Podrobnosti později.

Pěkné loučení

FK Jeseník – Hranice  –  3 : 2 (3 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-2; Nečesal-1,5; Janíček-1,5; Bráblík-2

Kmínek-2; Cundrla-1; Planý-2; Prachař-1,5 – Balčirák-2;

Zrník-2

Branky: 1x Planý, Prachař, Balčirák

Komentář: K předehrávce jarní části přijely Hranice, kterým jsme chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Hrálo se velmi kvalitní utkání s brankovými příležitostmi na obou stranách a obě mužstva nabídly divákům pěknou podívanou. Hranické družstvo s velmi dobrou útočnou vozbou zahrozilo jako první, ale po hlavičce zakončujícího hráče nás zachránilo břevno. Odpověděli jsme individuální akcí Planého, který pronikl do pokutového území, ideálně nahrál Zrníkovi, který však v „tutovce“ zamířil vedle. Co se nepovedlo Zrníkovi povedlo se Planému. Opět průnik do vápna (Prachař), opět stejná zpětná přihrávka, ale tentokrát přesné zakončení. Soupeř ovšem „kousal“ a po střele z hranice šestnáctky opět trefil břevno naší branky. Štěstíčko však tentokrát bylo na naší straně a k pohodě přispěl i chybující soupeř. Druhý gól dal Prachař přímo z rohového kopu za přispění brankáře hostí i silného větru. Povedený poločas pak zakončil třetím gólem Balčirák, když důsledně sledoval míč a využil nedorozumění hostujících hráčů. 3 : 0 bylo nadějných, ale zdaleka nebylo rozhodnuto, o čemž nás přesvědčil druhý poločas. Hranické nakopla velmi přísná penalta a vzápětí chyba Bašného. Již to bylo jen o branku a soupeř vycítil šanci na body. Na hřišti se začalo trochu jiskřit a plály emoce. Našim hráčům trošku docházely fyzické síly, ale morálních měli na rozdávání a těsný náskok bez větších problémů udrželi. Důležité tak bylo nejen samotné vítězství, ale především fakt, že si kluci dokázali, že při maximálním nasazení mohou hrát s kterýmkoliv týmem soutěže naprosto rovnocennou partii.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

Zapoměli jsme střílet góly

Přerov – FK Jeseník  –  0 : 0

Sestava:  Bašný-2 – Vícha3; Nečesal-2; Janíček-1; Bráblík-3

Kmínek-2,5; Planý-2; Cundrla-2,5; Marek-3 -Prachař-3;

Balčirák-2,5 // Horák

Komentář: Závěr podzimní části sezóny provázejí neustálé problémy se sestavou. K zápasu do Přerova neodjelo z různých příčin hned šest hráčů kádru (Táborský, Olšák, Cekuras, Krézek, Zrník a Weber). Důvod? Zranění(Cekuras, Zrník), bez omluvy (Krézek, Olšák, Táborský, Weber). Sestavu tak museli doplnit mladší dorostenci, kterým pak pochopitelně chyběli síly v zápase U17.

Samotný zápas se odvíjel v několika velmi rozdílných etapách. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale postupně přebrali iniciativu domácí a po zbytek poločasu se hrálo prakticky na jednu (naši) branku. Naše defenzíva však fungovala spolehlivě a vynikala především v blokování střelby soupeře. Brankář Bašný tak neměl mnoho příležitostí prokázat své kvality.

V přestávce jsme si některé věci vysvětlili a ve druhém poločase se hrála daleko vyrovnanější partie, ve které jsme byli schopni si vytvářet dobré brankové příležitosti. Jen vinou nerozhodnosti a malého důrazu našich útočníků jsme se nedočkali kyžených branek. Na „umění“ domácího brankáře nestačili ani útočníci (Prachař, Balčirák) ani další naši hráči. Domácí byli při zakončení svých akcí stejně produktivní jako my a tak se obě mužstva rozešla po devadesáti minutách s nerozhodným výsledkem.

Celkové hodnocení:   průměrný výkon

Návrat formy?

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  1 : 3 (1 : 1)

Sestava:  Bašný-1 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Táborský-2

Kmínek-2; Janíček-1; Bráblík-2; Krézek-3 – Prachař-1,5

Zrník-1 // Cundrla – hrál krátce

Branky:    3x Zrník

Komentář:  Tři porážky v řadě notně poznamenaly naši sebedůvěru a do Vítkovic (Poruby) jsme jeli s cílem dostat tým zase „nahoru“. Snad se nám to všem povedlo, neboť kluci sehráli dobré utkání, předvedli velmi dobré individuální výkony, dokázali se prosadit v koncovce a získali  zasloužené body.

Zápas se hrál ve velmi nepříznivých podmínkách. Celou dobu pršelo a tak byl povrch hrací plochy značně podmáčený a navíc velmi nerovný. S podmínkami se obě mužstva poměrně dobře vyrovnala a k vidění byl boj od první do poslední minuty. Děj utkání se odehrával většinou mezi oběma šestnáctkami. Obrany dominovaly a tak se dlouho čekalo na branku. Jako první udeřili domácí, když na centrovaný míč naše obrana nedoskočila a útočník soupeře našeho brankáře prostřelil. Odpověď však byla blesková. Protiútok a následný centr domácí ještě odvrátili, ale Krézek vrátil do „ohně“ a Zrník zády k brance střelou přes  hlavu trefil dokonale.

Druhý poločas. Opět bitva, ve které jsme začínali mít malinko navrch. Častěji jsme se dostávali k ohrožení soupeřovy branky a jen horší zpracování nám bránilo (mimochodem téměř po celý zápas) v navýšení skóre. Ale střelec naší první branky Zrník měl svůj den a po individuální akci poslal naše mužstvo, čtvrthodinku před koncem, do vedení. Soupeř začal šturmovat a neustále se hnal za vyrovnáním. Tři minuty před koncem však opět přesně zamířil Zrník, kterému střeleckou pozici ideálně připravil Prachař a definitivně rozhodl.

Přejme si, aby výkonnostní vzestup mužstva měl trvalý charakter a podobný výkon byli schopni kluci předvést ve zbývajících zápasech podzimu.

Celkové hodnocení:   dobrý výkon