Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Dorost: program podzimní sezony

 

Rozpis krajského přeboru dorostu

3. NEDĚLE 19.8. 10:00 FK JESENÍK – HFK Olomouc „B“
4. SOBOTA 25.8. 10:00 FK JESENÍK – Sokol Čechovice
5. 1.9-2.9. ? Sokol V.Losiny – FK JESENÍK
6. SOBOTA 8.9. 10:00 FK JESENÍK – SK Haňovice
7. SOBOTA 15.9. 10:30 FK Mohelnice – FK JESENÍK
8. SOBOTA 22.9. 10:00 FK JESENÍK – FK N.Sady
1. ČTVRTEK 27.9. 16:00 FK JESENÍK – FC Želatovice
9. SOBOTA 29.9. 14:15 Sokol Chomoutov- FK JESENÍK
10. SOBOTA 6.10. 10:00 FK JESENÍK – SK Zábřeh
11. 13.10.-14.10. ? 1.FC V.Přerov – FK JESENÍK
12. SOBOTA 20.10. 10:00 FK JESENÍK – Sokol Konice
13. NEDĚLE 28.10. 10:00 Slovan Černovír – FK JESENÍK
2. 3.11.-4.11 ? Sokol Určice – FK JESENÍK

S návratem přišla kvalita

SK Uničov – FK Jeseník – 2 : 2 (1 : 2)

Sestava: Balčirák-2 – Vícha-2; Nečesal-2;Janíček1; Bouchal-1,5

Kmínek-2; Bráblík-2; Marek-2; Krézek-3 – Planý-1,5;

Prachař-1 //Kozub-2,5

Branky:  2x Prachař

Komentář: Kromě studentů a zbylých marodů kompletní kádr na úterním tréninku naznačil, že bychom nemuseli jet do Uničova pro další „příděl“ a mohli se, proti druhému celku divizní soutěže, pokusit bodovat. Odehráli jsme dva rozdílné poločasy. V prvním jsme domácí mužstvo celkem jasně přehrávali a vybojovali jsme si jednobrankový náskok, ve druhém jsme potom urputně bránili nerozhodný výsledek. Ale k zápasu.

Začalo se opatrně. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat zbytečnou chybu a pustit druhý tým do vedení. Našim hráčům trochu vázla souhra a o znovuzískání míče jsme museli stále bojovat. Postupně jsme se uklidnili a útočné duo, Planý-Prachař, začalo zle trápit soupeřovi obránce. Dvě příležitosti Planého zůstaly ještě nevyužity, ale v 19. minutě jsme se již mohli radovat. Janíček vybojoval míč, „potáhl“ ho k půlící čáře, přesným pasem vyslal Planého, ten lahůdkově předložil Prachařovi před brankáře a jeho jemný lob skončil v síti Uničova. Vedli jsme, ale zároveň jsme přišli o Janíčka, který si při akci obnovil svalové zranění a musel jít ze hry. Velmi citelná ztráta, ale kluci se s ní dokázali celkem dobře vyrovnat. Soupeř v této fázi hry hrozil jen z ojedinělých akcí, se kterými si dokázala naše obrana poradit. Přesto bylo po půlhodině hry srovnáno, když centrovaný míč zasáhl jeden z domácích hráčů na hranici „vápna“ hlavou tak dobře, že parádním obloučkem přehodil Balčiráka v naší brance. Naše odpověď byla okamžitá. Prachař se dostal k míči u postranní čáry, navedl si ho před „vápno“ a nechytatelnou dělovkou nám vrátil vedení.

Druhý poločas se hrál v režii domácích. Přesto jsme drželi vedení a do velkých šancí jsme soupeře příliš nepouštěli. Výrazný vliv na další průběh zápasu přinesla 59.minuta, kdy nejdříve hráč domácích strčil v nebezpečné situaci do Bráblíka a v roli mstitele úřadoval Kmínek, jenž ve skluzu trefil soupeře a dostal červenou. Ze hřiště však po konzultaci rozhodčích šel i domácí hráč, který dostal za strčení druhou žlutou. Na hřišti se chvíli víc diskutovalo než hrálo a ztráta koncentrace vedla i k vyrovnání, když soupeřův hráč prošel snadno naším středem obrany a gólově zakončil. Konečná remíza je nakonec asi spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

 

Potěšilo herní zlepšení

FK Jeseník – 1.FK Prostějov – 1 : 4 (0 : 3)

Sestava:  Bašný-2 – Vícha-2; Nečesal-1; Kmínek-1,5; Bouchal-2

Horák-2,5; Prachař-2; Marek-2,5; Krézek-3 – Tulis-2,5;

Sekanina-2

Branky:   1 – Nečesal

Komentář: Soupeř z Prostějova nám na domácím hřišti dal sedm branek a tak určitě přijel v roli velkého favorita. Navíc naše problémy se sestavou stále pokračují a to tento fakt ještě více umocnilo. Hned na začátku je však třeba zmínit, že kluci se soupeře vůbec nezalekli a sehráli s ním naprosto rovnocennou a  trochu nešťastnou partii.

FOTOGALERIE

Pokračování textu

Dokolečka, dokola

U19

FK Fotbal Třinec – FK Jeseník – 7 : 0 (4 : 0)

Sestava:  Balčirák – Daniel, Nečesal, Kozub, Bouchal

Horák, Kmínek, Prachař, Marek – Krézek, Tulis

Komentář: Nemá smysl neustále opakovat stejná fakta. Teď zkrátka musíme počkat až se neskutečná marodka začne vyprazdňovat.

U17

FK Fotbal Třinec – FK Jeseník – 5 : 0 (5 : 0) – nedohráno

Sestava: Bašný – Daniel, Kozub, Kmínek, Bouchal – Krézek D.,

Marek, Tulis, Sekanina – Janoš, Horák

 

Zranění, zranění a zase zranění

FK Jeseník – FK Krnov  –  2 : 3 (2 : 3)

Sestava: Bašný-3 – Vícha-4; Nečesal-1; Kmínek-2; Bouchal-2

– Horák-3; Bráblík-2; Prachař-2; Krézek-4 – Marek-3;

Balčirák-3 // Tulis-2, Sekanina-nehodnocen

Branky:   1 – Nečesal, Horák

Komentář:  Z mužstva starších dorostenců zbylo jen torzo a herní projev týmu podle toho vypadá. K již zraněným nám v tomto velmi důležitém zápase přibyl nemocný Cundrla a ke vší smůle se v půli zranil také Bráblík. Naskakují mladší hráči a ti zatím na starší konkurenci bohužel nestačí.

Zápas s Krnovem se nesl v duchu velkých chyb v obranné činnosti obou mužstev. Již ve třetí minutě zahráli hosté přímý kop za naší obranu a nikým nekrytý nabíhající hráč otevřel skóre zápasu. Za osm minut však bylo vyrovnáno. Bráblík se uvolnil ve středu hřiště a ideálně načasoval kolmici na nabíhajícího Nečesala, který hlavou přehodil vyběhnuvšího brankáře. Ulevilo se nám, ale nepoučili jsme se a za další tři minuty jsme opět prohrávali. Náš útok, otevření obrany, nepřesná zpětná přihrávka, přečíslení a gól, který jsme soupeři vlastně nabídli. Opět jsme však dokázali vyrovnat a byl u toho zase velmi dobře hrající Nečesal, když vyvezl míč z hloubi pole, přesně nahrál nabíhajícímu Horákovi na hranici „vápna“ a ten z „jedné“ skóroval. Znovu jsme se těšili na obrat, ale znovu marně. Další hrubka a další branka v naší síti. Tentokrát už jsme odpovědět nedokázali a nedokázali jsme to ani celý druhý poločas, ve kterém jsme si příliš možností na srovnání ani nevytvořili.

Celkové hodnocení:   průměrný upadající výkon

Chyběla sebedůvěra

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  6 : 0 (3 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-4; Nečesal-2; Kmínek-3; Bouchal-3,5

Horák-3; Cundrla-2; Bráblík-2,5; Prachař-2,5 – Marek-3;

Balčirák-3 // Sekanina-4; Tulis-3

Komentář: Družstvo starších dorostenců je sužováno zraněními (Planý, Janíček, Táborský, Olšák) a tak musí zaskakovat hráči mladšího dorostu. Pro ně jsou to sice drahocenné zkušenosti, ale výkonnostně zatím zaostávají. A pokud se k tomu ještě přidá strach ze soupeře je výsledek předem jasný.

A přesně to se nám stalo v utkání s lídrem soutěže ve Valašském Meziříčí. Domácí nás od začátku zatlačili před naši branku a když se jim podařilo již ve 4.minutě skórovat, byl scénář zápasu daný. Soupeř nás přehrával prakticky ve všech činnostech, ale největší potíže nám dělaly nakopávané míče za naši obranu, ze kterých soupeř neustále hrozil. Vůbec nám nefungovala komunikace mezi stopery a brankářem a nebýt slabé efektivity zakončení, mohl být brankový příděl ještě mnohem větší. Poločasové tříbrankové manko bylo ještě milosrdným vyjádřením dění na hřišti Ve druhém poločase se výkon našeho družstva přece jenom zvednul a místy jsme předvedli docela dobrou kombinační hru, ale do mizérie první půle nás vrátila již druhá sporná penalta, ze které soupeř po čtvrté skóroval a kluci již nenašli dost sil ke vzdoru.

Celkové hodnocení:   slabý, bojácný výkon

Zraněných přibývá

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava: Balčirák – Vícha; Nečesal; Janíček; Bouchal – Horák;

Kmínek; Bráblík; Prachař;Krézek – Marek // Tulis

Komentář: Vzhledem k velkému počtu zraněných, či z jiných důvodů chybějících hráčů bylo skládání sestavy pro utkání s HFK velmi složité. Přesto jsme na hřiště nenastupovali s poraženeckou náladou a chtěli jsme udělat maximum pro zdárný výsledek.

Začali jsme dobře. Kluci příkladně bojovali a přesto, že byl soupeř o něco fotbalovější, hrál se vyrovnaný fotbal. Brankových příležitostí nebylo ani na jedné straně mnoho a bezbrankové skóre v poločase to jasně dokumentovalo. Z herního pohledu lze klukům trochu vyčíst nepřesnosti v rozehrávce, ale hlavně mizivou střelbu. Druhý poločas pro nás nezačal šťastně. Již v 51.min. se zranil další klíčový hráč (Janíček), na hřiště musel další mladší dorostenec a soupeř začal mít navrch. Mezi 64. a 69. minutou jsme inkasovali tři branky a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Snažili jsme se sice s výsledkem ještě něco udělat, ale když Prachař ve dvou nábězích na branku ani jednou nezakončil, zůstala na našem brankovém účtu nula. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale naši kluci podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 4 (0 : 0)

Sestava:  Vajda – Daniel, Kmínek P., Sytař, Kmínek F.-  Krézek,

Horák, Marek, Bouchal – Červeňák, Tulis

Také družstvo mladších dorostenců se potýkalo s řadou absencí a muselo být posíleno řadou žáků. Navíc někteří hráli druhé utkání a s přibývajícím časem bylo znát, že síly velmi rychle ubývají. Soupeř toho bezezbytku využil a ve druhém poločase čtyřikrát rozvlnil naši síť. Nic to však nemění na faktu, že všichni, co byli na hřišti, zaslouží velikou pochvalu.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

 

Bez disciplíny to nepůjde

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  4 : 1 (2 : 0)

Sestava: Bašný-3 – Vícha2,5;Nečesal-1,5;Janíček-1,5; Táborský-2

Kmínek-3; Olšák-2; Cundrla-2; Bráblík-3; Krézek-3

Prachař-3,5 // Bouchal-2

Branky:   1 – Bráblík

Komentář  Do Nového Jičína jsme odjížděli téměř kompletní a proto jsme pomýšleli i na nějaký bodový zisk. Realita však byla poněkud jiná. Již ve třetí minutě šli domácí do vedení, když využili přečíslení naší obrany a šťastnou dorážkou skórovali. Pryč byly před zápasové naděje a dostali jsme se pod trvalý tlak. Domácí byli rychlejší, důraznější a hlavně lepší při práci s míčem. Nám vůbec nešla kombinace a měli jsme obrovské problémy se zpracováním míče. Velké problémy nám navíc dělala domácí umělka, s čímž  jsme se nevypořádali prakticky celý zápas. Nezvládnutá práce s míčem také předcházela druhé brance v naší síti. Bráblík dobře zastavil útočnou akci soupeře, ale při snaze o vyvedení míče mimo pokutové území nechal míč za sebou a útočník domácích prostřelil Bašného podruhé.

Druhá půle začala tak, jak skončila první. Domácí měli nadále převahu a naši kluci se jen občas dostávali k protiútokům. Logickým vyústěním tak byl i další gól v naší brance. 3 : 0 již vypadalo tragicky a v těchto okamžicích jsme byli na ručník. Přišla však nečekaná změna. Cundrla vybojoval míč na půlící čáře, zatáhl do vápna, přihrál Bráblíkovi a ten střelou z otočky skóroval. Jakoby nám vstřelená branka nalila nových sil. Začali jsme běhat a najednou to šlo. Byli jsme v tlaku a měli jsme chuť utkání ještě zdramatizovat. Stopku našim snahám však vystavil hloupým faulem Vojta Bašný, který srazil útočícího hráče v rohu pokutového území, byl vyloučen a z následné penalty dali domácí konečnou podobu skóre utkání. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, ale kluci si povedenou čtvrthodinkou dokázali, že utkání se dalo odehrát lépe a s příznivějším výsledkem.

Celkové hodnocení: průměrný výkon