Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Divize dorostu – rozpis

Podzimní program dorostenců v moravskoslezské divizi

Den Datum Starší Mladší Domácí Hosté
sobota 12.8. 10:15 12:30 Jeseník Kroměříž B
neděle 20.8. 10:30 12:45 Bílovec Jeseník
středa 23.8. 14:30 16:45 Hranice Jeseník
sobota 26.8. 10:15 12:30 Jeseník Nový Jičín
neděle 3.9. 10:00 12:00 HFK Olomouc Jeseník
sobota 9.9. 10:15 12:30 Jeseník Val.Meziříčí
sobota 16.9. 10:15 12:30 Krnov Jeseník
sobota 23.9. 10:15 12:30 Jeseník Třinec B
čtvrtek 28.9. 10:15 12:30 Jeseník Uničov
neděle 1.10. 10:30 12:45 Hlučín B Jeseník
neděle 8.10. 10:30 12:45 Prostějov B Jeseník
sobota 14.10. 10:15 12:30 Jeseník Vsetín
neděle 22.10. 10:00 12:15 Vítkovice B Jeseník
sobota 28.10. 10:15 12:30 Jeseník Šumperk
neděle 5.11. 10:15 12:30 Přerov Jeseník
sobota 11.11. 10:15 12:30 Jeseník Hranice

Za dvanáct minut bylo hotovo

Slavia Opava – FK Jeseník  –  2 : 6 (1 : 5)

Sestava: Balčirák-2 – Táborský-4; Janíček-2; Cekuras-2; Žemba-3

– Olšák-2,5; Bartošek-2; Mráz-1; Gnida-2 – Planý-2;

Prachař-2,5

Branky:  1x Janíček, Mráz, Cekuras, Prachař, Planý, Gnida

Komentář:  Deset minut jsme se rozehřívali a pak jsme během dalších třinácti minut nastříleli odevzdanému soupeři pět branek. Předváděli jsme hru plnou pohybu individuálních i kombinačních akcí a každý náš útok vedl k přímému ohrožení branky soupeře. Snad se hráčům zdálo, že pět gólů stačí nebo že další branky přijdou již automaticky, ale najednou se do naší hry dostala nepřesnost a až příliš individuální snahy vstřelit branku sám. Když pak soupeř z ojedinělého protiútoku vstřelil gól, úroveň hry ještě více poklesla a bylo prakticky po zápase. Nic na tom nezměnil ani přestávka a celý druhý poločas. Nejsvětlejším momentem tak byla branka, kterou krásnou křížnou střelou vsítil Gnida. Domácí již jen kosmeticky upravili skóre v poslední minutě.

Celkové hodnocení:   po výborné dvacetiminutovce průměr

 

V mladší kategorii se stejní soupeři rozešli se stejným výsledkem jen v opačném pořadí. Zápas se našim klukům příliš nepovedl, když nás soupeř přehrál ve všech směrech a zaslouženě zvítězil. Zápas jsme odehráli v sestavě:

Cekuras-2 – Vícha-3; Kmínek P.-2,5; Tulis-3,5; Sekanina-2

– Kmínek F.-4,5; Daniel-2,5;Krézek-3,5;Horák-2;Bouchal-2,5

– Balčirák-3

Celkové hodnocení:   špatný výkon

 

Jedno velké trápení

FK Krnov – FK Jeseník  –  1 : 3 (0 : 0)

Sestava:  Pastucha-2 – Nečesal2; Janíček-1,5; Cekuras-1,5;

Žemba-2,5 – Olšák-2,5; Táborský-3; Bartošek-2;

Prachař-2 – Planý-1,5; Křivohlávek-2 // Vícha-bez hodn.

Branky:  2x Planý; 1x Prachař

Komentář:  Role favorita nám vyloženě nesvědčí, o čemž jsme se mohli znovu přesvědčit v utkání s Krnovem. Od začátku utkání jsme měli sice výraznou územní převahu a dokázali jsme se kombinačně prosazovat, ale finální přihrávka byla po celý poločas naší nejslabší disciplínou. Přesto jsme se dokázali propracovat k několika brankovým příležitostem, ale zakončení se zařadilo hned za finální přihrávku. Poločas  bez branek byl zákonitým obrazem dění na hřišti i naší nemohoucnosti v zakončení.

     Druhý poločas začal o něco lépe. Kluci si nechali poradit, začali více využívat velmi široké hřiště a dostali domácí pod ještě větší tlak. Odměna v podobě gólu na sebe nenechala dlouho čekat. Prachař zatáhl míč v křídelním prostoru až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou oslovil Křivohlávka, ten přepustil míč Planému a ten tvrdě zakončil. Vedli jsme a čekali další branky v síti odevzdaného soupeře. Zcela nečekaně však udeřil soupeř. Nevěnovali jsme pozornost jednomu z domácích hráčů, nechali ho pohodlně dovést míč až k pokutovému území a s jeho přízemní umístěnou ranou si Pastucha neporadil. Branka domácí povzbudila a chvilku nám zle zatápěli. Kluci se však rychle otřepali a opět začali soupeře svírat. Opět jsme si však nedokázali kloudně přihrát a tak nás vysvobodil Prachař precizně provedeným přímým kopem, který skončil v horním růžku soupeřovy svatyně. V samém závěru ještě utekl Planý a dovršil naše zasloužené vítězství.

Celkové hodnocení: průměrný výkon

Mladší dorostenci prohráli s Krnovem 0:4 (0:3), když hlavně v prvním poločase byli u všeho podstatného vždy až druzí a domácí tyto chyby nemilosrdně trestali.

 

Bez sebekázně to prostě nejde

Valašské Meziříčí  –  FK Jeseník  –  5 : 1 (2 : 0)

Sestava:   Balčirák – Nečesal, Cekuras, Janíček, Žemba

– Olšák, Táborský, Gnida, Prachař – Pastucha,

Planý // Vícha, Horák, Krézek, Daniel

Branky:    1x Prachař

To co jsme předvedli v zápase ve Valašském Meziříčí se nedá komentovat. A když ke špatnému výkonu přičteme ještě nezodpovědný přístup, můžeme být za výsledek ještě rádi.

Nečekaně těžký boj

FK Jeseník – Čechovice  –  3 : 2 (1 : 1)

Sestava: Pastucha-2 – Nečesal-2;Cekuras-2;Janíček-2; Žemba-2

Prachař-3; Bartošek-2; Mráz-2; Gnida-2,5 – Planý-3;

Táborský-2,5 // Weber-hrál krátce

Branky:   1x Nečesal, Bartošek, Cekuras

Komentář:   Nečekaně těžký boj jsme museli svést o vítězství v domácím duelu s Čechovicemi. Soupeř přivezl, oproti podzimu, úplně nové mužstvo, které se v Jeseníku prezentovalo především vysokým fyzickým nasazením.

Začátek zápasu však na nějaké komplikace vůbec nevypadal. Začali jsme jako z partesu a během prvních dvou minut jsme měli dvě velmi dobré brankové příležitosti. Jako bychom se tím trochu nechali ukolébat, polevili jsme a soupeř začal hrozit z rušových protiútoků. Při jednom z nich jsme dostatečně nepokryli prostor před šestnáctkou a prudká přízemní střela hostujícího mužstva našeho brankáře zaskočila. Inkasovaná branka nás ještě více „potopila“ a jen zásluhou štěstí jsme neinkasovali další branky. Přízeň fotbalového štěstíčka byla, jako se později ukázalo, zřejmě rozhodující v konečném účtování. Po půlhodině hry si totiž na centrovaný míč za obranu naběhl Bartošek, v krkolomné pozici míč zpracoval pro Nečesala a ten srovnal poločasové skóre.

Předpokládali jsme, že ve druhém poločase soupeř neudrží nasazené tempo a poleví, ale nestalo se. Neustále jsme museli bojovat o každý míč a přes naši zjevnou územní převahu se také hosté dostávali do nadějných střeleckých příležitostí. Naše snaha byla po zásluze odměněna a po parádní individuální akci Bartoška, který „vyškolil“ několik soupeřových hráčů, jsme šli poprvé do vedení. Naše radost však netrvala příliš dlouho a po rychlém protiútoku soupeř dokázal srovnat. Zřejmě jsme však chtěli zvítězit o něco více  a o bodech v náš prospěch definitivně rozhodl Cekuras, který trefil centrovaný míč přímo ze vzduchu tak dokonale, že skončil potřetí v síti soupeřova brankáře. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tři body tak zůstaly v Jeseníku.

Celkové hodnocení: slušný bojovný výkon

Mladší dorostenci s pomocí hráčů žákovské kategorie odehráli velmi slušný zápas a po boji prohráli o jedinou branku (1 : 2), když v závěru sahali alespoň po bodu.

Vítězná přestřelka

SK Beskyd Frenštát – FK Jeseník  –  3 : 4 (2 : 2)

Sestava:  Pastucha-2 – Kmínek-3,5; Cekuras-1,5; Janíček-2;

Nečesal-2,5 – Balčirák-3,5 – Olšák-2; Táborský-2

Gnida-2;Prachař-1,5 – Planý-1 // Bráblík-1,5; Vícha

hrál krátce

Branky:   3x – Planý; 1x – Olšák

Komentář:  Zranění, maturita a nezájem. To byly příčiny naší opět nekompletní sestavy. Přesto jsme nenastupovali proti Frenštátu s poraženeckou náladou. I v oslabené sestavě jsme chtěli bodovat a udržet naše tabulkové postavení. V prvním poločase se hrálo spíše podle not domácího mužstva a několikrát jsme přežili bez úhony i díky štěstí či nemohoucnosti domácích hráčů. Ale i my jsme měli svoje příležitosti a dávali jsme o sobě neustále vědět. Přesto, že jsme hráli pouze na jednoho útočníka(Planý), zle jsme domácím zatápěli. A byl to právě on, který otevřel po půlhodině hry brankový účet utkání, když dostal perfektní přihrávku od Táborského a tvrdou ranou prostřelil domácího brankáře. Naše radost z vedení však trvala jen čtyři minuty. Nebyli jsme dostatečně důslední při bránění zdánlivě neškodné akce a útočník domácích nás trestal. Odpověď v podobě naší druhé branky však naštěstí také netrvala příliš dlouho a Planý dostal naše mužstvo opět do vedení, když využil chybnou přihrávku domácích hráčů. Ale snad přílišná radost z vedení či brzké uspokojení a prakticky  hned po rozehrání domácí opět srovnali krok. Remízový stav po půli byl možná spravedlivým vyjádřením dění ha hřišti, ale byli jsme nespokojeni z lehce pozbytého vedení.

     V poločasové přestávce jsme kladli hráčům na srdce, aby zlepšili pohyb a nasazení a byli důslednější v obranné činnosti. Do hry se dostal Bráblík, který obětavě nastoupil po dlouhodobém zranění a přes dlouhou pauzu odvedl velmi dobrý výkon. Změny na mužstvo pozitivně zapůsobily a celý druhý poločas se odehrál v naší režii. Najednou jsme byli u každého míče dříve, měli jsme daleko více prostoru a neustále jsme ohrožovali domácí branku. Planý pokračoval ve svém galapředstavení a po patnácti minutách druhé půle dokonal svůj hattrick a opět nás posunul do vedení. Tentokrát jsme vedení nejen udrželi, ale po krásné akci Planý – Prachař – Olšák jsme své vedení navýšili na rozdíl dvou branek. V těchto okamžicích jsme hráli skutečně dobře a měli jsme několik dalších možností naše vedení potvrdit. Soupeř již hrozil jen ze standardních situací a z jedné takové ještě koncovku utkání zdramatizoval, když Pastucha nešťastně vyrazil míč přímo k nohám soupeře, jehož zpětnou přihrávku domácí z blízka dorazili do naší branky. Vedení jsme však již udrželi a zaslouženě se radovali nejen z bodů, ale, a to je mnohem důležitější, i z předvedeného výkonu.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon