Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Zahajujeme…

A je to tady. Konec lenošení. V úterý 23.1.2018 zahájíme. V 17,00 se potkáme na hřišti a začneme něco dělat. A když říkám začneme, tak myslím všechny, kterých se to týká. Proto ještě jednou. Dorostenci zahájí přípravu na jarní část soutěže v úterý v 17,00h 23.ledna 2018. Trenér Vyvážil

Pěkné loučení

FK Jeseník – Hranice  –  3 : 2 (3 : 0)

Sestava: Bašný-2 – Vícha-2; Nečesal-1,5; Janíček-1,5; Bráblík-2

Kmínek-2; Cundrla-1; Planý-2; Prachař-1,5 – Balčirák-2;

Zrník-2

Branky: 1x Planý, Prachař, Balčirák

Komentář: K předehrávce jarní části přijely Hranice, kterým jsme chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Hrálo se velmi kvalitní utkání s brankovými příležitostmi na obou stranách a obě mužstva nabídly divákům pěknou podívanou. Hranické družstvo s velmi dobrou útočnou vozbou zahrozilo jako první, ale po hlavičce zakončujícího hráče nás zachránilo břevno. Odpověděli jsme individuální akcí Planého, který pronikl do pokutového území, ideálně nahrál Zrníkovi, který však v „tutovce“ zamířil vedle. Co se nepovedlo Zrníkovi povedlo se Planému. Opět průnik do vápna (Prachař), opět stejná zpětná přihrávka, ale tentokrát přesné zakončení. Soupeř ovšem „kousal“ a po střele z hranice šestnáctky opět trefil břevno naší branky. Štěstíčko však tentokrát bylo na naší straně a k pohodě přispěl i chybující soupeř. Druhý gól dal Prachař přímo z rohového kopu za přispění brankáře hostí i silného větru. Povedený poločas pak zakončil třetím gólem Balčirák, když důsledně sledoval míč a využil nedorozumění hostujících hráčů. 3 : 0 bylo nadějných, ale zdaleka nebylo rozhodnuto, o čemž nás přesvědčil druhý poločas. Hranické nakopla velmi přísná penalta a vzápětí chyba Bašného. Již to bylo jen o branku a soupeř vycítil šanci na body. Na hřišti se začalo trochu jiskřit a plály emoce. Našim hráčům trošku docházely fyzické síly, ale morálních měli na rozdávání a těsný náskok bez větších problémů udrželi. Důležité tak bylo nejen samotné vítězství, ale především fakt, že si kluci dokázali, že při maximálním nasazení mohou hrát s kterýmkoliv týmem soutěže naprosto rovnocennou partii.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

Zapoměli jsme střílet góly

Přerov – FK Jeseník  –  0 : 0

Sestava:  Bašný-2 – Vícha3; Nečesal-2; Janíček-1; Bráblík-3

Kmínek-2,5; Planý-2; Cundrla-2,5; Marek-3 -Prachař-3;

Balčirák-2,5 // Horák

Komentář: Závěr podzimní části sezóny provázejí neustálé problémy se sestavou. K zápasu do Přerova neodjelo z různých příčin hned šest hráčů kádru (Táborský, Olšák, Cekuras, Krézek, Zrník a Weber). Důvod? Zranění(Cekuras, Zrník), bez omluvy (Krézek, Olšák, Táborský, Weber). Sestavu tak museli doplnit mladší dorostenci, kterým pak pochopitelně chyběli síly v zápase U17.

Samotný zápas se odvíjel v několika velmi rozdílných etapách. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale postupně přebrali iniciativu domácí a po zbytek poločasu se hrálo prakticky na jednu (naši) branku. Naše defenzíva však fungovala spolehlivě a vynikala především v blokování střelby soupeře. Brankář Bašný tak neměl mnoho příležitostí prokázat své kvality.

V přestávce jsme si některé věci vysvětlili a ve druhém poločase se hrála daleko vyrovnanější partie, ve které jsme byli schopni si vytvářet dobré brankové příležitosti. Jen vinou nerozhodnosti a malého důrazu našich útočníků jsme se nedočkali kyžených branek. Na „umění“ domácího brankáře nestačili ani útočníci (Prachař, Balčirák) ani další naši hráči. Domácí byli při zakončení svých akcí stejně produktivní jako my a tak se obě mužstva rozešla po devadesáti minutách s nerozhodným výsledkem.

Celkové hodnocení:   průměrný výkon

Návrat formy?

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  1 : 3 (1 : 1)

Sestava:  Bašný-1 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Táborský-2

Kmínek-2; Janíček-1; Bráblík-2; Krézek-3 – Prachař-1,5

Zrník-1 // Cundrla – hrál krátce

Branky:    3x Zrník

Komentář:  Tři porážky v řadě notně poznamenaly naši sebedůvěru a do Vítkovic (Poruby) jsme jeli s cílem dostat tým zase „nahoru“. Snad se nám to všem povedlo, neboť kluci sehráli dobré utkání, předvedli velmi dobré individuální výkony, dokázali se prosadit v koncovce a získali  zasloužené body.

Zápas se hrál ve velmi nepříznivých podmínkách. Celou dobu pršelo a tak byl povrch hrací plochy značně podmáčený a navíc velmi nerovný. S podmínkami se obě mužstva poměrně dobře vyrovnala a k vidění byl boj od první do poslední minuty. Děj utkání se odehrával většinou mezi oběma šestnáctkami. Obrany dominovaly a tak se dlouho čekalo na branku. Jako první udeřili domácí, když na centrovaný míč naše obrana nedoskočila a útočník soupeře našeho brankáře prostřelil. Odpověď však byla blesková. Protiútok a následný centr domácí ještě odvrátili, ale Krézek vrátil do „ohně“ a Zrník zády k brance střelou přes  hlavu trefil dokonale.

Druhý poločas. Opět bitva, ve které jsme začínali mít malinko navrch. Častěji jsme se dostávali k ohrožení soupeřovy branky a jen horší zpracování nám bránilo (mimochodem téměř po celý zápas) v navýšení skóre. Ale střelec naší první branky Zrník měl svůj den a po individuální akci poslal naše mužstvo, čtvrthodinku před koncem, do vedení. Soupeř začal šturmovat a neustále se hnal za vyrovnáním. Tři minuty před koncem však opět přesně zamířil Zrník, kterému střeleckou pozici ideálně připravil Prachař a definitivně rozhodl.

Přejme si, aby výkonnostní vzestup mužstva měl trvalý charakter a podobný výkon byli schopni kluci předvést ve zbývajících zápasech podzimu.

Celkové hodnocení:   dobrý výkon

Za chyby se platí

FK Jeseník – Vsetín  –  1 : 4 (0 : 3)

Sestava: Balčirák-4 – Vícha-3;Nečesal-2,5;Cekuras-2;Bráblík-2,5

Kmínek-2,5;Cundrla-2;Janíček-3;Krézek3,5 – Zrník-3,5,

Prachař-2,5 // Bašný-2

Branky:  1x Cundrla

Komentář: Zápas proti Vsetínu měl družstvo vrátit do pohody. Vše tomu nasvědčovalo. Kompletní kádr i touha zase bodovat a dostat se dál od chvostu tabulky. Jenže již před samotným zápasem opět komplikace. Obnovené zranění Planého a pak těžko pochopitelné jednání Olšáka s Táborským, kteří se na tým zkrátka vykašlali a na zápas vůbec nedorazili.

Samotný zápas také nezačal nejlépe. V úvodu jsme sice měli mírnou převahu, ale již 9. min. znamenala ránu pro naše plány. Nezachytili jsme brejk soupeře a skluz Nečesala přišel o málo později než měl. Penalta a vedení hostí. Takové chyby se dějí a mužstvo by se s nimi mělo umět vyrovnat. Jenže další krutou ranou pro naší snahu byla fatální chyba Balčiráka, který přihrál nekrytému soupeři na „vápně“ a prohrávali jsme o dvě branky. Nepovedený poločas jsme uzavřeli zbytečným odehráním míče za brankovou čáru a když jsme při následném rohu nepokryli prostor před brankou, soupeř opět trestal.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem povedenější. Začali jsme „makat“ a dostali jsme soupeře pod stálý tlak. Naději na zvrácení výsledku nám dal povedenou střelou z hranice šestnáctky Cundrla. Hráči všakve snaze o vstřelení další branky  otevírali více obranu a soupeř toho dokázal využít. Čtvrtou brankou pojistil své zasloužené vítězství a před nás postavil těžký úkol. Zastavit sérii proher a vrátit se,co možná nejrychleji, do herní pohody.

Celkové hodnocení: první poločas slabý, po poločase dobrý výkon

Jakoby zapoměli hrát

SK Prostějov B – FK Jeseník  –  7 : 0 (5 : 0)

Sestava: Balčirák-5- Vícha-4; Nečesal-3; Cekuras-2,5; Táborský-3

– Kmínek-4; Olšák-3; Bráblík-4; Krézek-3 – Prachař-2;

Zrník-4 // Bašný-2,5; Cundrla

Komentář:   Po neúspěšném vystoupení v Hlučíně, po kterém jsme příčinu vysoké porážky viděli v absenci několika hráčů základní sestavy, jsme chtěli v Prostějově, již v téměř kompletním složení, zabojovat nejen o body, ale i ztracenou sebedůvěru. Co však následovalo nás velmi nemile překvapilo. Naprosto totální výbuch celého týmu a ještě krutější porážka. Hlavně v prvním poločase jsme nebyli schopni čelit domácímu týmu, který na hřišti jasně dominoval a střílel branky jak na běžícím páse. Za 30 minut jsme pětkrát inkasovali a vypadali jsme jako boxer po těžkém KO. Utkání nás zkrátka zastihlo v okamžiku, kdy jsme neměli v rukách ani v nohách nic, čím bychom soupeři konkurovali. Nenašel se nikdo, kdo by ostatní strhl k lepšímu výkonu. Snad jedině výkon Prachaře snese přísnější měřítko, ale sám pochopitelně nic dokázat nemohl. Krutá porážka pochopitelně mrzí. Pokud však dokážeme vzít si z ní ponaučení, může nám přinést i mnohá pozitiva pro další zápasy.

Celkové hodnocení:   velmi špatný výkon

Příliš citelné ztráty

Hlučín B  –  FK Jeseník  –  3 : 0 (1 : 0)

Sestava:  Bašný – Vícha, Balčirák, Nečesal, Táborský – Horák,

Olšák, Bráblík, Krézek – Zrník, Marek // Tulis

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme se nedokázali vyrovnat s citelnými ztrátami (Planý, Janíček, Cekuras, Prachař, Kmínek, Weber) a po zatím nejhorším výkonu sezóny jsme ze hřiště Hlučína (Háj ve Slezsku) odjížděli s prázdnou. Úmyslně hráče nehodnotím, neboť celý tým jako celek naprosto propadl a hodnocení je nasnadě. Jedinými hráči, kteří snesou přísnější měřítko byli Bašný, který si však svůj velmi dobrý výkon pokazil úmyslným faulem před druhou penaltou, za který měl být vyloučen a Nečesal.

Celkové hodnocení:  tragický výkon

Opět jen remíza

FK Jeseník  –  SK Uničov  –  2 : 2 (1 : 2)

Sestava: Balčirák-4 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Bráblík-1

Kmínek-3; Olšák-2; Prachař-1,5; Krézek-3 – Zrník-3;

Weber-3 // Táborský, Cundrla, Marek

Branky: 1x Prachař, Zrník

FOTOGALERIE

Komentář: Uničov přijel do Jeseníku jako vedoucí celek tabulky a určitě nechtěl odjet domů bez bodového zisku. Ale ani naši nechtěli vyjít na prázdno a tak se na hřišti rozpoutal nemilosrdný boj. Nebyl to příliš pohledný zápas a dá se říci, že nasazení a snaha tentokrát zvítězili nad fotbalovostí. Ale přímo k zápasu.

Pokračování textu