Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Návrat formy?

Vítkovice „B“ – FK Jeseník  –  1 : 3 (1 : 1)

Sestava:  Bašný-1 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Táborský-2

Kmínek-2; Janíček-1; Bráblík-2; Krézek-3 – Prachař-1,5

Zrník-1 // Cundrla – hrál krátce

Branky:    3x Zrník

Komentář:  Tři porážky v řadě notně poznamenaly naši sebedůvěru a do Vítkovic (Poruby) jsme jeli s cílem dostat tým zase „nahoru“. Snad se nám to všem povedlo, neboť kluci sehráli dobré utkání, předvedli velmi dobré individuální výkony, dokázali se prosadit v koncovce a získali  zasloužené body.

Zápas se hrál ve velmi nepříznivých podmínkách. Celou dobu pršelo a tak byl povrch hrací plochy značně podmáčený a navíc velmi nerovný. S podmínkami se obě mužstva poměrně dobře vyrovnala a k vidění byl boj od první do poslední minuty. Děj utkání se odehrával většinou mezi oběma šestnáctkami. Obrany dominovaly a tak se dlouho čekalo na branku. Jako první udeřili domácí, když na centrovaný míč naše obrana nedoskočila a útočník soupeře našeho brankáře prostřelil. Odpověď však byla blesková. Protiútok a následný centr domácí ještě odvrátili, ale Krézek vrátil do „ohně“ a Zrník zády k brance střelou přes  hlavu trefil dokonale.

Druhý poločas. Opět bitva, ve které jsme začínali mít malinko navrch. Častěji jsme se dostávali k ohrožení soupeřovy branky a jen horší zpracování nám bránilo (mimochodem téměř po celý zápas) v navýšení skóre. Ale střelec naší první branky Zrník měl svůj den a po individuální akci poslal naše mužstvo, čtvrthodinku před koncem, do vedení. Soupeř začal šturmovat a neustále se hnal za vyrovnáním. Tři minuty před koncem však opět přesně zamířil Zrník, kterému střeleckou pozici ideálně připravil Prachař a definitivně rozhodl.

Přejme si, aby výkonnostní vzestup mužstva měl trvalý charakter a podobný výkon byli schopni kluci předvést ve zbývajících zápasech podzimu.

Celkové hodnocení:   dobrý výkon

Za chyby se platí

FK Jeseník – Vsetín  –  1 : 4 (0 : 3)

Sestava: Balčirák-4 – Vícha-3;Nečesal-2,5;Cekuras-2;Bráblík-2,5

Kmínek-2,5;Cundrla-2;Janíček-3;Krézek3,5 – Zrník-3,5,

Prachař-2,5 // Bašný-2

Branky:  1x Cundrla

Komentář: Zápas proti Vsetínu měl družstvo vrátit do pohody. Vše tomu nasvědčovalo. Kompletní kádr i touha zase bodovat a dostat se dál od chvostu tabulky. Jenže již před samotným zápasem opět komplikace. Obnovené zranění Planého a pak těžko pochopitelné jednání Olšáka s Táborským, kteří se na tým zkrátka vykašlali a na zápas vůbec nedorazili.

Samotný zápas také nezačal nejlépe. V úvodu jsme sice měli mírnou převahu, ale již 9. min. znamenala ránu pro naše plány. Nezachytili jsme brejk soupeře a skluz Nečesala přišel o málo později než měl. Penalta a vedení hostí. Takové chyby se dějí a mužstvo by se s nimi mělo umět vyrovnat. Jenže další krutou ranou pro naší snahu byla fatální chyba Balčiráka, který přihrál nekrytému soupeři na „vápně“ a prohrávali jsme o dvě branky. Nepovedený poločas jsme uzavřeli zbytečným odehráním míče za brankovou čáru a když jsme při následném rohu nepokryli prostor před brankou, soupeř opět trestal.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem povedenější. Začali jsme „makat“ a dostali jsme soupeře pod stálý tlak. Naději na zvrácení výsledku nám dal povedenou střelou z hranice šestnáctky Cundrla. Hráči všakve snaze o vstřelení další branky  otevírali více obranu a soupeř toho dokázal využít. Čtvrtou brankou pojistil své zasloužené vítězství a před nás postavil těžký úkol. Zastavit sérii proher a vrátit se,co možná nejrychleji, do herní pohody.

Celkové hodnocení: první poločas slabý, po poločase dobrý výkon

Jakoby zapoměli hrát

SK Prostějov B – FK Jeseník  –  7 : 0 (5 : 0)

Sestava: Balčirák-5- Vícha-4; Nečesal-3; Cekuras-2,5; Táborský-3

– Kmínek-4; Olšák-3; Bráblík-4; Krézek-3 – Prachař-2;

Zrník-4 // Bašný-2,5; Cundrla

Komentář:   Po neúspěšném vystoupení v Hlučíně, po kterém jsme příčinu vysoké porážky viděli v absenci několika hráčů základní sestavy, jsme chtěli v Prostějově, již v téměř kompletním složení, zabojovat nejen o body, ale i ztracenou sebedůvěru. Co však následovalo nás velmi nemile překvapilo. Naprosto totální výbuch celého týmu a ještě krutější porážka. Hlavně v prvním poločase jsme nebyli schopni čelit domácímu týmu, který na hřišti jasně dominoval a střílel branky jak na běžícím páse. Za 30 minut jsme pětkrát inkasovali a vypadali jsme jako boxer po těžkém KO. Utkání nás zkrátka zastihlo v okamžiku, kdy jsme neměli v rukách ani v nohách nic, čím bychom soupeři konkurovali. Nenašel se nikdo, kdo by ostatní strhl k lepšímu výkonu. Snad jedině výkon Prachaře snese přísnější měřítko, ale sám pochopitelně nic dokázat nemohl. Krutá porážka pochopitelně mrzí. Pokud však dokážeme vzít si z ní ponaučení, může nám přinést i mnohá pozitiva pro další zápasy.

Celkové hodnocení:   velmi špatný výkon

Příliš citelné ztráty

Hlučín B  –  FK Jeseník  –  3 : 0 (1 : 0)

Sestava:  Bašný – Vícha, Balčirák, Nečesal, Táborský – Horák,

Olšák, Bráblík, Krézek – Zrník, Marek // Tulis

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme se nedokázali vyrovnat s citelnými ztrátami (Planý, Janíček, Cekuras, Prachař, Kmínek, Weber) a po zatím nejhorším výkonu sezóny jsme ze hřiště Hlučína (Háj ve Slezsku) odjížděli s prázdnou. Úmyslně hráče nehodnotím, neboť celý tým jako celek naprosto propadl a hodnocení je nasnadě. Jedinými hráči, kteří snesou přísnější měřítko byli Bašný, který si však svůj velmi dobrý výkon pokazil úmyslným faulem před druhou penaltou, za který měl být vyloučen a Nečesal.

Celkové hodnocení:  tragický výkon

Opět jen remíza

FK Jeseník  –  SK Uničov  –  2 : 2 (1 : 2)

Sestava: Balčirák-4 – Vícha-1,5; Nečesal-1; Cekuras-1; Bráblík-1

Kmínek-3; Olšák-2; Prachař-1,5; Krézek-3 – Zrník-3;

Weber-3 // Táborský, Cundrla, Marek

Branky: 1x Prachař, Zrník

FOTOGALERIE

Komentář: Uničov přijel do Jeseníku jako vedoucí celek tabulky a určitě nechtěl odjet domů bez bodového zisku. Ale ani naši nechtěli vyjít na prázdno a tak se na hřišti rozpoutal nemilosrdný boj. Nebyl to příliš pohledný zápas a dá se říci, že nasazení a snaha tentokrát zvítězili nad fotbalovostí. Ale přímo k zápasu.

Pokračování textu

Balčirák nás podržel

Krnov  –  FK Jeseník  –  0 : 2 (0 : 1)

Sestava: Balčirák.1 – Vícha-1,5; Nečesal-1,5; Cekuras-1;

Táborský-2 – Kmínek-2; Bráblík-2; Cundrla-2;

Krézek-2,5 – Zrník-2; Weber-2,5 // Marek-nehod.

Branky: 1x Zrník, Cekuras

Komentář:   Krnov byl poslední, ale první minuty utkání vypadaly tak, že nás totálně přejede. V těchto chvílích se však zaskvěl náš brankář a jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment celého utkání.

FOTOGALERIE

Pokračování textu

Standartky jsme nepohlídali

FK Jeseník  –  Valašské Meziříčí  —  1 : 2 (1 : 2)

Sestava:  Balčirák-2 – Vícha-2;Nečesal-1,5;Cekuras-1;Táborský-2

– Kmínek-1,5;Janíček-1,5;Bráblík-2;Krézek-3 – Zrník-1,5;Prachař-2

//Cundrla-2,5; Olšák-hrál krátce

Branky: 1x Prachař

Komentář:   Na vedoucí tým tabulky jsme si věřili a začátek zápasu ukázal, že oprávněně. Hráli jsme rychle, důrazně jsme soupeře napadali již při rozehrávce a poměrně brzy jsme se ujali vedení, když Zrník vybojoval míč v křídelním prostoru, přiťukl ho Prachařovi a po jeho technické střele jsme vedli. Soupeř však také ukazoval, že jeho tabulkové postavení není náhodné a často hrozil z rychlých protiútoků. Obrana však pracovala spolehlivě a do větších šancí jsme hosty nepouštěli. Rozhodovaly tedy, stejně jako v utkání s Kroměříží, standartky. Při první se naše zeď nepochopitelně rozestoupila a Balčirák již nestačil zareagovat a při další trefili hosté břevno naší branky a při následném odkopu nastřelil náš hráč soupeře, který pak šťastně dorážel.

Druhý poločas byl bojem o každý míč. Nechtěli jsme prohrát a neustále jsme se tlačili před branku soupeře. V dobré příležitosti se ocitl Zrník, jehož pohotovou střelu brankář hostí reflexivně vyrážel, několik slibných náběhů zastavili obráci soupeře na poslední chvilku a když se těsně před koncem neujala ani hlavička střídajícího Olšáka, zbyly nám, obrazně řečeno, oči pro pláč. Prohráli jsme, ale klukům je třeba opět poděkovat za výkon, který na hřišti odvedli.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

V konci jsme se prosadili

FK Jeseník – Nový Jičín  –  3 : 1 (1 : 0)

Sestava:  Balčirák-1 – Táborský-2,5; Nečesal-2; Janíček-1;

Bráblík-1,5 – Horák-2; Cundrla-2; Kmínek-2; Krézek-3,5

– Prachař-1; Zrník-2 // Marek-2

Branky:   1x – Zrník, Prachař, Marek

Komentář:  Hosté z Jičína přijeli kvůli poruše autobusu o hodinu později a jakoby to na nich zanechalo stopy. Od začátku utkání jsme byli jasně lepším mužstvem a vytvářeli jsme si dostatek dobrých střeleckých příležitostí.

FOTOGALERIE

Pokračování textu