Archiv pro rubriku: Historie

Legendy chodí v Jeseníku opět na fotbal

Také jste si toho všimli? Na mistrovská utkání mužstva mužů Jeseníku vídáme v poslední době stále více bývalých fotbalových ikon, které oblékaly dres Jeseníku. Na tribuně sedávají Pavel Gothard, Miroslav Turek, Karel Hradil, Jiří Nepil. U zábradlí se tvoří skupinky, ve kterých registrujeme Jana Chuděje, Jirku Hlísníkovského, Imricha Tótha, Františka Golda, Slávka Kováře,…. Nechť mi prominou ti, které jsem nezmínil. A protože je to již pěknou řádku let, tak si připomeňme jejich nejlepší fotbalová léta.

Pokračování textu

Fotbalové vzpomínání: Zdeněk Konečný

(rozhovor z roku 1997)

Patří k legendám Slavie a Jiskry Jeseník. Od doby, kdy hrával, uplynulo téměř 40 let a fotbaloví příznivci tvrdí: Nejlepším brankářem z těch mnoha, co hájili branku, byl právě Konečný. Přestože v Jeseníku měli další dobré gólmany, nikdo z nich nedosahoval jeho kvalit. A tak se naskýtá možnost projít se fotbalovým životem výrazné osobnosti, který byl opravdu rozmanitý.

Pokračování textu

Fotbalové vzpomínání: Rudolf Sedláček

(rozhovor z roku 1997)

Dalším z plejády fotbalistů, kteří reprezentovali jesenický fotbal, je Rudolf Sedláček. Patří k těm, který ve fotbale vyzkoušel několik variant. Fotbalu se věnoval nejen jako hráč, ale vyzkoušel si i roli rozhodčího a nakonec předával svoje zkušenosti fotbalistům od nejmenších až po dospělé jako trenér. Nelze o něm pochybovat, že by fotbal nebyl jeho velkou vášní. Pochází z jižní Moravy, narodil se 1.6. 1924 v Brně. A do hor přišel, až když se oženil a řešil problém, jak a kde bydlet. Pomocnou ruku podali rodiče ze strany maželky a tak se octli v Supíkovicích. Jeseníky se mu staly druhým domovem.

Pokračování textu

Fotbalové vzpomínání: Miroslav Majer

(rozhovor z roku 1997)

Ve fotbalových kruzích, ale nejen v nich, je velmi známou osobností pan Miroslav Majer. Člověk, který se největší měrou zasloužil o vzkříšení fotbalu v Jeseníku těsně po válce. Seriál Fotbalové vzpomínky v sedmém pokračování nám přinese zážitky osobnosti, která jesenický fotbalový dres oblékala pouze coby obětavý funkcionář a hospodář. Je pravidelným návštěvníkem utkání jesenických fotbalistů i ve svých 76 letech.

Pokračování textu