Branky: Zrník Jan 3x, Bouchal Jan 2x, Cekuras Marek 1x

Sestava: Látka Martin – Sytař Matěj, Cekuras Marek, Dostál Aleš, Zrník Jan, Cundrla Tomáš, Latzel Matyáš, Zelinka Matěj, Bouchal Jan, Tulis Karel, Plšek Adam, Krézek Daniel, Pospíšil Dominik.

P1220496 P1220501 P1220502

P1220505 P1220507 P1220511 P1220514 P1220523 P1220526

Na neděli vyšlo docela pěkné počasí a v příjemném prostředí zdejšího stadionku jsme konečně mohli převzít pohár pro vítěze KP mladších žáků ročníku 2013/2014. Tento slavnostní akt proběhl vzhledem k velké vytíženosti p. Kalába před vlastním zápasem s domácími borci. Zápas samotný začal z našeho pohledu ve velmi vlažném tempu a na hráčích bylo vidět, že je po sezóně a všichni už se těší na prázdniny. Pohyb po hřišti vypadal jako když se potká na plácku parta kamarádů a jdou si začutat. Až zvýšený hlas a důrazná domluva trenéra kluky trochu probrala a tak se nám do poločasu podařilo střelcem Honzou Zrníkem vstřelit tři branky a zápas rozhodnout. Domácí sice po naší chybě, kterých bylo dnes až příliš, vstřelili branku, ale jinak si moc zakončení nepřipravili. V druhém poločase jsme přidali další tři góly a zápas dohráli s konečným skóre 6:1 v náš prospěch.

Závěr: Tímto zápasem se s námi loučily opory týmu MAREK CEKURAS, JAN ZRNÍK a MARTIN LÁTKA. Kluci po celou sezónu předváděli kvalitní výkony a mužstvu pomohli ke konečnému úspěchu týmu v sezóně. Klukům bychom tímto chtěli za jejich práci moc a moc poděkovat a popřát jim hodně sportovních úspěchů v kategorii starších žáků.

TJ Sokol Troubelice – FK JESENÍK 2:1 pol. (1:1)

V posledním kole zajíždělo mužstvo FKJ na hřiště do Troubelic, kdy proti tomuto mužstvu se nám výsledkově nedaří.

Od úvodních minut to byli hosté, kteří byli aktivnější. Domácí na své polovině hřiště jenom čekali co hosté vymyslí. V 6.min. Karakasidis uvolňuje na levé straně Vavrače, ale jeho střela šla jenom těsně nad břevnem domácí branky. Hosté v úvodu hrozili převážně z levé strany, kdy další příležitost přišla z této strany. Opět Karakasidis vysunul tentokrát Kyselu, který však místo zpětně přihrávky Karakasidisovi zvolil centr před bránu, kde domácí brankař včas zakročil. Jak to tak bývá, domácí se bránili, ale v 16.min. podnikli první rychlý protiútok, který hned skončil v síti hostujícího Koukola. Hosty vrátil do hry hned v 18.min. Vladimír Novák, který z pravé odcentroval, kdy míč domácí obrana zastavila na malým vápně a nikdo z hostů a ani z domácích hráčů nedokázal do míče jakýmkoliv způsobem kopnout až si k němu znovu došel Novák a tento dopravil do sítě domácího brankaře. Hned po rozehrání měl domácí útočník Hübner šanci vrátit domácím vedení, ale Macura včasným skluzem odvrátil nebezpečí. Hosté se nemohli spolehnout ani na svoji silnou stránku a to standardní situace. V 32.min.Minka vysunul Nepožitka, který obešel domácího beka, ale jeho křížná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče domácí branky.

Druhý poločas začali opět náporem hosté. Odražený míč v šestnáctce domácích napálil levačkou Novák jen těsně nad břevno. Ve 49.min. bratrská dvojice Glacových předvedla rychlou pohlednou křídelní akci po levé straně, kdy zakončují mladší ze sourozenců Petr trefil jenom z pár kroku pravou tyč domácí branky. Domácí mužstvo v 53.min. využilo chybu v hostují obraně a Viktorin s přehledem překonal Koukola. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná. Hosté měli i nadále herní převahu, ale více začali diskutovat s rozhodčími a přestali se již koncentrovat na vlastní výkon. Přesto měli možnosti aspoň k vyrovnání. V 62.min. Macura vysunul Kyselu, který předběhl domácí obránce a vyběhnuvšího brankaře přeloboval, ale míč se zastavil na břevně jeho branky. V 77.min. obrovskou příležitost spálil Novák, který si naběhl na centrovaný míč, kdy domácí obrana úplně na něho zapomněla, ale míč z jeho hlavy skončil opět jenom těsně nad břevnem domácí branky. Postupem času se domácí do otevřenější obrany hostů dostávali stále častěji až před jejího gólmana. Jenom domácí Horák zazdil dvě tutovky, kdy vždy minul hostující branku. Když se neujala ani poslední šance hostů, kdy Kysela místo střely volil ještě kličku, tak se hosté museli smířit v posledním kole s jednobrankovou prohrou.

Vítězství domácích je velmi šťastné. Hosté byli fotbalovější, ale neproměňovali své brankové příležitosti a sami se dopouštěli zbytečných chyb, kdy dvě dokázali domácí potrestat. Hostující hráči zbytečně diskutovali s rozhodčíma místo, aby se koncentrovali na vlastní výkon.

Porážka v Troubelicích

FK Jeseník v posledním utkání sezony podlehl v Troubelicích domácímu týmu 1:2. Troubelice se ujaly vedení v 16.minutě, už o dvě minuty později ale vyrovnal Novák. ROzhodující branku dali domácí v 53.minutě.

Podrobnosti ZDE

Sestava: Koukol – Novák, Keltner, Macura, T.Glac – Nepožitek, Minka, Karakasidis, Vavrač – Kysela, P.Glac (70. Daniel)

Poslední utkání sezony

troubStartuje mistrovství světa utkáním Brazílie – Chorvatsko. Zítra se střetnou Španělé s Holanďany. V sobotu hrají Anglie s Itálií a Jeseník jede do Troubelic.

Poslední vystoupení našeho mužstva v tomto soutěžním ročníku může vylepšit konečné jesenické umístění na čtvrté místo. Dostaneme se na něj, pokud vyhrajeme v Troubelicích a současně čtvrté Bělkovice prohrají ve Štítech. Ať už čtvrtí nebo pátí, bude to v každém případě nejhorší výsledek Jeseníku v dosavadní tříleté éře strávené v I.A třídě. A pochopitelně netřeba připomínat, že na vině je zbabraný podzim, ve kterém mužstvo z patnácti odehraných utkání osmkrát prohrálo, z toho třikrát v posledních třech domácích utkáních v listopadu 2013. Byla mezi nimi i potupná porážka od Troubelic 2:4, takže je ten pravý čas připravit se na odvetu. Vítězství na troubelickém hřišti by bylo důstojnou tečkou za dobrým jarem, v němž hraje Jeseník nejlepší fotbal, je po právu v čele jarní tabulky, porazil krátce po sobě první i druhým tým tabulky a také má nejlepší střeleckou bilanci ze všech týmů za celý ročník.

Našeho soupeře v jarní části provázejí nevyrovnané výkony i výsledky. Proti Jeseníku se jim ale daří – v posledních třech vzájemných zápasech dokázaly Troubelice vždy vyhrát. Před poslední kolem jim patří desáté místo.

Utkání TJ SOKOL TROUBELICE  – FK JESENÍK se hraje v sobotu 14.6 od 16:30 hodin.

Program FK Jeseník

MUŽI: V sobotu 14. června 2014 od 16.30 hod. mistrovské utkání na hřišti TJ Sokol Troubelice. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 14.00 hod.

U – 19, U – 17: V sobotu 14. června 2014 od 10.15 hod. a od 12.30 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti FK Nový Jičín.

U – 13, U – 15: V neděli dne 15.června 2014 od 12.45 hod. a 14.30 hod. mistrovské utkání n hřišti FK Nové Sady. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 09.45 hod.

U – 11: V pondělí 16. června 2014 od 16.30 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti TJ Vidnava.

U – 10: V pondělí 16.června 2014 od 16.30 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti TJ Zlaté Hory.

Jeseník – Mohelnice B 2 : 1 (poločas 1:0)

Sestava FKJ: Koukol – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek , Karakasidis, Minka (60´.Vavrač ), Daniel – Glac P. ( 75´. Furik), Kysela.

Po nepříliš povedeném závěru utkání v Bohuňovicích nastoupili domácí hráči proti aktuálně vedoucímu mužstvu tabulky.

Od úvodních minut bylo vidět, že proti sobě nastoupila vyspělá mužstva a hrál se fotbal převážně mezi oběma šestnáctkami. První vzruch přinesl 12.min, kdy hostující brankař Večer neudržel míč před Nepožitkem a ten centrem nenašel Petra Glace. Hosté měli svoji největší příležitost v18.min, kdy na malém vápně zůstal úplně osamocen Ryba, ale jeho velmi slabý pokus domácí Koukol chytil. Ve 22.min. už přišla pohledná a navíc gólová akce, kdy na pravé straně vysunul Nepožitek Kyselu a ten ve vápně zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Kubu Karakasidise, který z první míč uklidil do sítě. Hosté mohli odpověď o chvíli později, kdy domácí obrana špatně rozehrála a Daniel musel zastavit Strnada jenom za cenu faulu a žluté karty. Hosté však nabídnout příležitost nevyužili. Když se neujala ani dvakrát tečovaná dalekonosná střela Minky, tak se do šaten odcházelo za nejtěsnějšího vedení domácího mužstva. V závěru poločasu ještě hostující Bayer nevybíravým faulem na půlicí čáře zastavil unikajícího Kyselu a hlavní rozhodčí byl velmi benevolentní a ukázal mu jenom žlutou kartu.

Druhý poločas pro domácí výborně a hned ve 48.min. Petr Glac využil chyby hostujícího Večeře, kterému vypadl centrovaný míč a na dvakrát ho dopravil po druhé do hostující sítě.

Domácí mohli své vedení během několika minut navýšit, ale nádherná střela Karakasidise skončila jenom těsně nad a v úniku Kysela místo nahrávky volnému Nepožitkovi volil individuální akci a slabé zakončení se kterým neměl Večer nejmenší problémy. Hostům vyšla rychlá akce v 55.min. a Strnad střelou na vzdálenější tyč snížil stav utkání z pohledu hostů na 1:2. Hosté vycítili šanci na dobrý výsledek a začali více útočit. Domácím se tak naskytla příležitost podnikat nebezpečné protiútoky. V 68.min. znovu utekl Kysela Horákavi, ale Večer jeho úmysl vystihl a skóre se neměnilo. V 74.min. domácím zatrnulo, kdy po závaru ve vlastním pokutovém území hostující Pauliny nastřeluje břevno domácí branky. V 76.min. byl zaskočen hostující brankař po dlouhém nákopu Karakasidise se míč s obtížemi za pomoci břevna vyrazil na rohový kop. Domácí měli velkou příležitost v 81.min., kdy Karakasidis ve skluzu nedosáhl na střílený centr Nepožitka. V 88.min. hosté mají svoji poslední příležitost na vyrovnání, kdy přímý kop Fialy domácí Koukol vyráží před sebe Macura míč uklidil do bezpečí. Domácí hráči už hosty do další střelecké příležitosti nepustili a své vítězství si už takticky pohlídali.

Vítězství domácích je naprosto zaslouženě i když v dnešním utkání se na něho museli více nadřít. Hosté ne nadarmo dokazovali,že jsou v čele tabulky. Obě mužstva předvedla velmi kvalitní výkon.

Vítězné domácí loučení: Jeseník – Mohelnice 2:1

Před dvěma týdny naše mužstvo na domácím stadionu porazila v té době vedoucí Štíty 4:1. Následujícím soupeřem před vlastními diváky byl opět lídr tabulky – tentokrát Mohelnice B, která přijela hájit dvoubodový náskok v čele soutěže.

Jeseník ale na jaře doma body nerozdává, což potvrdil i proti pravděpodobně nejkvalitnějšímu soupeři, jaký sem v této sezoně přijel. Ve 20.minutě po krásné akci otevřel skóre parádním volejem Kuba Karakasidis. Na začátku druhé půle zvýšil Petr Glac na 2:0, když gól mu doslova daroval mohelnický brankář, jemuž lehký centr vypadl z rukou a pro našeho útočníka už nebyl problém ho ze dvou metrů poslat do sítě. Hosté snížili po rychlé akci z levého křídla a měli ještě půlhodinu na případné vyrovnání. Trefili břevno, ale jinak si vážnou gólovku nepřipravili. Naopak Jeseník z brejků několikrát zahrozil a mohl pojistit náskok. Každopádně domácí výhra je zasloužená, už jen za bojovnost a nasazení, s jakým ve velkém vedru hráči přistoupili k utkání.

Podrobněji ZDE

Sestava: Koukol – Novák, Macura, Keltner, T.Glac – Nepožitek, Karakasidis, Minka (60. Vavrač), Daniel – P.Glac (75. Furik), Kysela.

Poslední domácí utkání

V sobotuFK_Mohelnice_logo sehraje naše hlavní mužstvo mužů závěrečné domácí utkání této sezony. Soupeřem bude aktuálně první tým tabulky Mohelnice B.

Stoprocentní domácí úspěšnost v jarní sezoně může FK Jeseník definitivně stvrdit sobotní výhrou nad protivníkem, o jehož kvalitě netřeba pochybovat. Mohelnická „rezerva“ si dvě kola před koncem I.A třídy udržuje v čele tabulky dvoubodový náskok na Štíty a v posledních týdnech vykazuje stabilní formu.

Náš tým se potřebuje oklepat ze zbytečné nedělní ztráty v Bohuňovicích. Na domácím hřišti, které je svojí kvalitou pravděpodobně nejlepší v celé soutěži, se Jeseníku v jarní sezoně daří a mužstvo se chce rozloučit před vlastním publikem další výhrou.

V sestavě bude chybět brankářská jednička Michael Vrána, který byl v Bohuňovicích vyloučen a má disciplinární trest. Mezi tyčemi ho nahradí Jakub Koukol.

Utkání FK Jeseník – FK Mohelnice má výkop v sobotu 7.6. od 16:30 hodin a řídí ho rozhodčí Michal Straka ze Zábřehu.

Program mužstev FK Jeseník

MUŽI: V sobotu 07. června 2014 od 16.30 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti FK Mohelnice „B“.

U – 19, U – 17: Ve středu 04.června 2014 od 15.00 hod. U-17 + 17.00 hod. U-19 mistrovské utkání proti MFK Havířov. V sobotu 07. června 2014 od 10.15 hod. a od 12.30 hod. mistrovské utkání na hřišti MFK Vítkovice. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 06.45 hod.

U – 13, U – 15: VOLNO – utkání proti FK Brodek u Přerova bylo předehráno.

U – 11: Ve čtvrtek 05. června 2014 od 17.00 hod. mistrovské utkání na hřišti TJ Zlaté Hory. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 15.45 hod.

U – 10: Ve čtvrtek 05.června 2014 od 17.00 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti FC Touax Supíkovice. V neděli 08.června 2014 od 12.00 hod. mistrovské utkání na hřišti TJ Vidnava. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven 10.45 hod.

Ohlednutí za fotbalovým víkendem

MUŽI

Trochu smůla, trochu nespravedlnost, ale především vlastní lehkovážnost přivedla jesenickou „jedničku“ ke zbytečné ztrátě bodů z dobře rozehraného střetnutí v Bohuňovicích. Jeseník vedl 2:0, pak ještě třináct minut před koncem 3:1 a z tohoto pohledu je remíza 3:3 velkým zklamáním. Navíc byl vyloučen brankář Vrána. Všechny tři góly jsme dostali z pokutových kopů.

DOROST

Prohra naší devatenáctky s jedním z nejlepších týmů divize Krnovem není žádnou ostudou. Co se týká předvedené hry, tam už je to podstatně horší. Z jednoho nepovedeného domácího zápasu není třeba dělat závěry a přístup hráčů k utkání, i když nebyl dobrý, je pořád lepší než u některých jejich bývalých spoluhráčů, kteří se na fotbal a tým vykašlali úplně a to v rozehrané sezoně. Poslední věta se týká hlavně mladšího dorostu U-17, kde je situace doslova tristní a velké poděkování a patří všem členům týmu, kteří i za tohoto stavu pokračují, snaží se a chtějí dosáhnout co nejlepších výsledků.

ŽÁCI

Starším žákům U-15 se v Černovíru nepodařilo zastavit špatnou sérii a prohráli, tentokrát trochu nešťastně gólem v úplném závěru 2:3, ovšem jak poznamenal trenér Vladislav Vyvážil, soupeř si výhru více zasloužil. Nejradostnější zprávy v současném FK Jeseník chodí z tábora mladších žáků, kteří výhrou v Černovíru 13:4 definitivně stvrdili celkové prvenství v krajském přeboru. Zcela zaslouženě.

PŘÍPRAVKA

Oba naše týmy starší přípravky v okresním přeboru se střely proti sobě. FK Jeseník A zvítězil nad FK Jeseník B 13:0. Mladší přípravka U-9 měla o víkendu volno.