Změny v termínech

Přípravné utkání mužů:

SOKOL VELKÉ LOSINY – FK JESENÍK v sobotu 2.srpna 2014 s výkopem již v 10:30 hod. Odjezd autobusu od areálu FK Jeseník je stanoven na 8:45.

Přípravné utkání dorostu U-19:

FK STOMIX ŽULOVÁ – FK JESENÍK U-19, sobota 2.srpna 2014 od 10:30 hod. Odjezd k utkání bude určen realizačním týmem mužstva.

Fotbalové vzpomínání – I.část

V roce 1997 přinesl Jesenický týdeník seriál rozhovorů s bývalými vynikajícími fotbalisty, kteří spojili svůj sportovní život s jesenickým klubem. Zajímavé a poutavé Fotbalové vzpomínání zaznamenal dlouholetý spolupracovník FK Jeseník Ota Kroš. Bohužel mnozí z těch, které tehdy vyzpovídal a kteří ochotně zavzpomínali na svůj fotbalový život, již nejsou mezi námi. O to cennější jsou dnes tyto články, které nyní zveřejňujeme na našich stránkách.

(rozhovor z roku 1997)

Patří k legendám Slavie a Jiskry Jeseník. Od doby, kdy hrával, uplynulo téměř 40 let a fotbaloví příznivci tvrdí: Nejlepším brankářem z těch mnoha, co hájili branku, byl právě Konečný. Přestože v Jeseníku měli další dobré gólmany, nikdo z nich nedosahoval jeho kvalit. A tak se naskýtá možnost projít se fotbalovým životem výrazné osobnosti, který byl opravdu rozmanitý.

Pokračování textu

Fotbalové vzpomínání: Rudolf Sedláček

Dalším z plejády fotbalistů, kteří reprezentovali jesenický fotbal, je Rudolf Sedláček. Patří k těm, který ve fotbale vyzkoušel několik variant. Fotbalu se věnoval nejen jako hráč, ale vyzkoušel si i roli rozhodčího a nakonec předával svoje zkušenosti fotbalistům od nejmenších až po dospělé jako trenér. Nelze o něm pochybovat, že by fotbal nebyl jeho velkou vášní. Pochází z jižní Moravy, narodil se 1.6. 1924 v Brně. A do hor přišel, až když se oženil a řešil problém, jak a kde bydlet. Pomocnou ruku podali rodiče ze strany maželky a tak se octli v Supíkovicích. Jeseníky se mu staly druhým domovem.

Fotbalové vzpomínání: Miroslav Majer

Ve fotbalových kruzích, ale nejen v nich, je velmi známou osobností pan Miroslav Majer. Člověk, který se největší měrou zasloužil o vzkříšení fotbalu v Jeseníku těsně po válce. Seriál Fotbalové vzpomínky v sedmém pokračování nám přinese zážitky osobnosti, která jesenický fotbalový dres oblékala pouze coby obětavý funkcionář a hospodář. Je pravidelným návštěvníkem utkání jesenických fotbalistů i ve svých 76 letech.

Drtivé vítězství v přípravě

Jeseničtí fotbalisté v dalším přípravném utkání zvítězili nad polským mužstvem Ladek Zdroj vysoko 12:1. Soupeř na úrovni naší I.B třídy od první minuty čelil mohutnému náporu domácího týmu, který si s chutí zastřílel a vyzkoušel si různé herní útočné varianty.

Skóre otevřel už po dvaceti vteřinách Petr Glac a v páté minutě zvyšoval na 2:0 Kuba Karakasidis, který v dalším průběhu prvního poločasu řídil většinu jesenických útočných akcí. Hosté v obraně nevěděli, kam dřív skočit a směrem dopředu byli zcela neškodní. A tak skóre narůstalo: Woitek – 3:0, Karakasidis – 4:0, Karakasidis – 5:0, Macura – 6:0, Karakasidis 7:0. Častokrát při jesenických útočných kombinací docházelo k situacím, kdy dva hráči šli sami na bezmocného polského brankáře.

Do druhého poločasu udělal trenér Ševčík několik změn. Vystřídal autora čtyř branek Kubu Karakasidise a další čtyři hráče včetně gólmana Vrány, ale ofenzivní jesenické manévry úspěšně pokračovaly. Pavel Kysela stihl během druhé půle hattrick, další branky přidali Honza Minka a Broňa Mlynář a tak Jeseník zastavil svůj útočný koncert na dvanácti gólech. Hosté korigovali výsledek ojedinělou střelou za stavu 9:0.

Mužstvu chyběli Dan Schneider, Martin Furik, Vladimír Novák,  Tibor Krohmer, Jan Daniel a gólman Koukol. Jeseník v tomto utkání ukázal obrovskou útočnou sílu a velký přetlak hráčů, kteří mohou okamžitě naskočit plnohodnotně do základní sestavy.

FK JESENÍK – LADEK ZDROJ 12:1 (7:0)

Střelci: Karakasidis 4, Kysela 3, Glac 1, Macura 1, Woitek 1, Minka 1, Mlynář 1.

Sestava: Vrána (46. Salva) – Vavrač, Macura, Keltner, T.Glac (65. P.Glac) – Nepožitek (65. Plhák), Karakasidis (46. Mlynář), Hanzlík (46. Minka), Plhák (46. Bříza) – P.Glac (46. Kysela). Woitek (70. Hanzlík).

Fotbalové vzpomínání: Jan Balcařík

Další fot01 - Jan Balcaříkbalovou osobností jesenického fotbalového mužstva z padesátých let je Jan Balcařík. Způsob jeho fotbalového projevu lze bez nadsázky nazvat: Dělník fotbalového hřiště! Tento typ fotbalistů není oslavován tak jako střelci gólů, ale o jejich hře se vždy hovoří s uznáním, avšak bez velkých poct. Pokračování textu

Výhra v Břidličné

Naše mužstvo v přípravném utkání v Břidličné prohrávalo 0:2, ve druhém poločase ale otočilo výsledek na 3:2. Vítěznou branku dal dvě minuty před koncem Honza Minka z penalty.

Účastník krajského přeboru Moravskoslezského kraje TJ Kovo Břidličná byl dalším soupeřem našeho mužstva v letní přípravě. Nehrálo se přímo v Břidličné, ale na náhradním hřišti ve Štáhli. Trávník nebyl dobrý a hře našeho mužstva nerovný terén nevyhovoval. Na konci vyrovnaného prvního poločasu domácí dvakrát udeřili po chybách naší obrany – góly padly ve 40. a 41. minutě. Ještě před přestávkou mohl Minka snížit, ale jeho střelu zastavilo břevno.

Brzy po změně stran se přece jen podařilo našemu mužstvu skórovat. Nejprve se trefil Woitek a chvíli nato si druhý gól dal domácí hráč do vlastní sítě. Jeseník měl v dalším průběhu více šancí a zaslouženou výhru zařídil v 88.minutě Minka, když proměnil pokutový kop nařízený za faul na Woitka. Dobrý výkon a kvalitní utkání skončilo naší výhrou 3:2.

Další příprava čeká Jeseník v sobotu od 17 hodin na domácím hřišti proti polskému týmu Ladek Zdroj.