Lukáš Woitek

5c

Představujeme dalšího hráče FK Jeseník, tentokrát je to záložník s divizními i třetiligovými zkušenostmi Lukáš Woitek.

Zcela nečekaně začneme náš rozhovor tvojí vzpomínkou na průběh mládežnické fotbalové kariéry…

Fotbal jsem začal hrát v první třídě v České Vsi, kde zrovna dělali nábor. Někdy v šesté třídě jsem přestoupil do Jeseníku, kde nás trénoval pan Vyvážil. A tady jsem už hrál až do mužské kategorie.

Do A-mužstva jsi naskočil velmi brzy, vzpomeneš si na svůj první start v dospělém fotbale?

Ano, bylo to ještě za pana Hapala a trenéra Krobota v krajském přeboru a jako mladšího dorostence si mě vzali do Šternberku, kde jsem nastoupil asi na posledních pět minut. Byl jsem hodně mladý a hodně nervozní.

Já si ovšem dobře vybavuju, když jsi v sedmnácti nastoupil na poslední minuty v krajském přeboru v Litovli a dal jsi rozhodující branku…

Tak to byl můj první gól za muže. Trenér Krobot mě tam poslal na pár minut za stavu 0:0 a v poslední minutě se to ke mě odrazilo, vystřelil jsem …. no a pak už mě nemohli chytit. To byla velká euforie.

Jak se vyvíjela dál tvoje kariéra?

Odehrál jsem tady ještě první sezonu po sestupu , to byl poslední rok pod trenérem Krobotem. Skončili jsme druzí, trenér skončil a já jsem šel na hostování do Šumperku.

Tvé hodnocení šumperského angažmá?

Po všech stránkách vydařené a určitě to mělo velký vliv na můj fotbalový vývoj. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a trenér Strnad to vedl hodně dobře. Měl propracované tréninky, které mě bavily.

Hrál jsi v divizi pravidelně?

Ano. Ale odcházel jsem z Jeseníku do rizika a s velkou nejistotou, že skončím třeba na lavičce jako hráč do počtu. Hned v prvním utkání se mi podařilo dát dva góly a to hodně ovlivnilo moje další účinkování v mužstvu. V Šumperku jsem odehrál jeden a půl sezony.

Druhou šumperskou sezonu jsi ovšem nedokončil a před jarní sezonou jsi vyslyšel nabídku z Mikulovic. Co hrálo v tvém rozhodování hlavní roli?

Mně pan Mura volal vlastně předtím každého půl roku, abych šel do Mikulovic. Pořád jsem se nějak nemohl rozhoupat, taky jsem měl v Šumperku dobrou práci. Nakonec převážila šance zahrát si ještě vyšší soutěž, navíc skoro za barákem. Taková možnost se tady hned tak brzy asi nenaskytne.

Jak hodnotíš třetiligovou zkušenost?

Měl jsem z toho obavy, ale zároveň jsem si hodně věřil a cítil jsem, že na to mám. Začínal jsem jako náhradník a vždycky, když jsem nastoupil, měl jsem ze sebe dobrý pocit. Trenér to asi viděl stejně, protože jsem se dostal do základní sestavy, ale pak přišlo to zranění.

Co se ti přesně stalo?

Byl to asi třetí zápas v řadě, ve kterém jsem nastoupil od začátku. Dostal jsem se ke střele, protihráč šel šlapákem proti mě a já jsem ho zespodu trefil do nastavené nohy. Zlomená zanártní kůstka a tři měsíce bez fotbalu.

Po vyléčeném zranění jsi naskočil do přípravy v Jeseníku. Co tě vedlo k návratu do mateřského klubu, který hraje pouze I.A třídu?

Rozhodování bylo jednoduché, chtěl jsem se tady rozehrát, zjistit, jak na tom po tříměsíčním zranění jsem, jestli třeba nemám nějaký blok v hlavě. To byl hlavní a jediný důvod. Přitom zdůrazňuji, že z jesenického vedení mě nikdo nepřemlouval ani nepřesvědčoval, bylo to čistě moje rozhodnutí.

Nicméně skoro všichni, kdo v Jeseníku sledují fotbal, se shodují v tom, že Lukáš Woitek je hráčem pro vyšší soutěž a je škoda, že hraje pouze I.A třídu. Takže se logicky nabízí otázka, co bude s tebou po podzimu?

Tuto otázku jsem čekal, protože ji dostávám pořád a odpovídám stále stejně. Že zatím nevím.

Slyšel jsi „zaručené“ informace o tvém zimním odchodu do různých klubů divize i třetí ligy?

Ano slyšel, ale opravdu nejsme s nikým v kontaktu ani já, ani klub. Jsou to jen řeči.

A pokud by nějaká nabídka z vyšší soutěže přistála na stole?

Tak bych to vy5ahodnotil a rozhodl se. Určitě bych to rád zkusil ve vyšší soutěži, ty ambice pořád mám. Zároveň bych hrozně rád pomáhal Jeseníku k postupu a prožil si tady společný úspěch. Takže to rozhodování by bylo těžké.

V minulých letech jsi kromě fotbalu hrál i futsal za Gamaspol Jeseník. Proš letos nejsi v kádru?

Futsal mám hodně rád a baví mě, ale teď po tom zranění jsem ho dal zatím stranou. Možná v zimě, až skončíme s fotbalem, budu chodit s nimi trénovat. Jako zimní doplněk k fotbalu je to pro mě ideální.

Bulvární tečka: minulý týden jsi nehrál proti Bludovu, kvůli údajnému prodlouženému víkendu s přítelkyní v Paříži, my v Jeseníku ale samozřejmě víme, že jsi byl na testech v Paris Saint Germain. Tak už prozraď, jak jsi tam dopadl?

No dobrá, mělo to být utajené, ale když už je to venku… Testovali mě v útoku vedle Zlatana, myslím, že jsem udělal dojem, ale zatím jsme se nedohodli. Konkrétní nabídka už je sice na stole, ale své si k tomu určitě řekne i náš předseda pan Bříza. Ta k uvidíme….

A s kým se uvidím při rozhovoru příští týden?

Jasná volba, Adam Bříza.

V sobotu do Bělkovic

Posledním podzimním soupeřem, se kterým se naše mužstvo ještě nepotkalo, je celek SK Bělkovice – Lašťany, na jehož hřišti se představí Jeseník v sobotu od 13:30 hodin. Čeká nás drsné a nelítostné prostředí, domorodci jsou k návštěvníkům ze severních končin nepřátelsky naladění a umějí se prát, což naposledy zažili fotbalisté ze Štítů, když ze strachu o holý život se schovali do kabin. My v FK Jeseník jsme si statečně slíbili, že naši hráči to tam dohrají do konce, ať se děje co se děje. Přinejhorším obětujeme dobrovolníka. Každopádně dle nařízení krajské komise bude na utkání dohlížet svazový funkcionář. Takže se určitě nemůže nic stát.

V minulé sezoně skončily Bělkovice na výborném čtvrtém místě o čtyři body před Jeseníkem. Letos už je situace jiná a je to jesenický tým, kdo bude v sobotním utkání papírově jasným favoritem. Poslední vystoupení v Bělkovicích na jaře letošního roku ovšem dopadlo pro Jeseník neslavnou porážkou 0:2 a byl to jedna ze dvou dosavadních soutěžních nezdarů našeho týmu v tomto kalendářním roce.

Novinky z našeho týmu říkají, že Patrik Plhák už trénuje a společně s trenérem věří, že bude moci alespoň část utkání v Bělkovicích odehrát. Ze čtvrtečního tréninku se kvůli nachlazení omluvil Vladimír Novák a jeho start v sobotním mistráku je nejistý. Ostatní hráči by měli být zdravotně v pořádku, což platí i o Honzovi Minkovi, jenž utrpěl zranění ruky v utkání s Bludovem, ale „zatejpovaný“ prst na ruce ho nijak neomezuje (při fotbale). Trenér Ševčík už může počítat také s Lukášem Woitkem.

Utkání SK Bělkovice Lašťany – FK Jeseník se hraje v sobotu 1.11.2014 od 13:30 hodin.

Ohlédnutí za víkendem

MUŽI
Jesenické fotbalové monstrum nemilosrdně rozcupovalo dalšího soupeře. Vítězství 11:0 nad posledním týmem I.A třídy Bludovem není potřeba jinak komentovat. Hosté toho příliš nepředvedli, alespoň však popřeli „zaručené“ zvěsti z tábora těch nejlépe informovaných, kteří po Jeseníku rozšířili zprávu o chystaném skrečování zápasu ze strany Bludova.
Tři dny po bludovské demolici nastoupil Jeseník do finále okresního poháru. Česká Ves ignorovala starou pravdu, že nejjednodušší cesta do Evropy vede přes poháry a nasadila do utkání směsici „béčka“, dorostu a A-mužstva, bez šumperských opor. Jeseník se protrápil k povinnému vítězství 3:1, herně zůstal za očekáváním, ale na to se historie ptát nebude.
Tento víkend hraje mužstvo poslední podzimní utkání v Bělkovicích. Všeobecně se očekává, že v průběhu listopadu budou ještě předehrány dvě úvodní jarní kola, oficiálně to však stále nebylo potvrzeno.

DOROST
Starší dorost odehrál špatné utkání v Krnově, kde prohrál vysoko 0:6. Kromě výpadku formu klíčových hráčů scházelo Jeseníku nasazení bojovnost, touha po úspěchu, tedy atributy, které týmu naopak mnohokrát v podzimní sezoně pomohly k vítězství.
Mladší dorost provází na konci podzimu velké problémy v hráčském kádru a nejinak tomu bylo i v Krnově, kde Jeseník musel nasadit několik starších žáků. Prohra 1:4 tak byla víceméně očekávatelná.
Jesenický dorost má tento víkend volno, za další týden pak hraje závěrečné podzimní utkání ve Vsetíně.

ŽÁCI
Starší žáci porazili Želatovice na domácím hřišti 4:0, mladší žáci zdolali stejného protivníka vysoko 9:0. Zejména v utkání U-13 se očekával vyrovnanější souboj, ale soupeř přijel značně oslaben o klíčové hráče a tak zápas skončil jednoznačným vítězstvím domácích. Tomáš Cundrla vstřelil za starší žáky jednu branku, pak nastoupil za mladší a dal sedm z devíti jesenických gólů.
Utkání s Želatovicemi bylo posledním podzimním vystoupením našich žáků, kteří první polovinu krajského přeboru zakončí tuto neděli ve Velkých Losinách.

Den „b…c“

FK Krnov U19 : FK Jeseník U19    6:0  (2:0)

Marně hledám slova, která by jasně vystihla a popsala naše další mistrovskému vystoupení, ke kterému jsme vyjeli do Krnova v dalším kole soutěže. Soupeř nás prostě přejel po všech stránkách,my jsme se neprosadili naprosto v žádné herní činnosti a dovednosti a byli jsme v tomto utkání mužstvem, který hraje druhé housle. Prostě den „b…c“, ve kterém nám zároveň chybělo, kromě některých hráčů i to, co je tomuto mužstvu vlastní, a to bojovnost, nasazení a touha po vítězství, to co nás dohnalo k domácímu vítězství s Hranicemi.

Proto končím toto krátké a stručné hodnocení s určitou hořkostí, omluvou fanouškům a příznivcům dorosteneckého fotbalu v Jeseníku a zároveň s nadějí, že to prostě byl pro nás ten špatný den, který si hold fotbalista občas vybere. Jedeme však dál. Tento týden máme volno a následující neděli pojedeme odčinit porážku k poslednímu podzimnímu utkání do Vsetína. Držte palce.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Hanúsek, Patrik Mazánek, Jan Krátký, Karel Bajza – Nguyen Van Tiep, Richard Zrník, Daniel Žiga, Radim Vojtek – Lukáš Urban, Josef Knebl

Střídali: Adam Hapala, Jiří Matějka – brankář

Podrobnosti k pohárovému finále

SK ŘETĚZÁRNA ČESKÁ VES – FK JESENÍK 1 : 3 (0:1)

Ve finálovém utkání proti sobě nastoupila v současné době dvě nejlepší mužstva I.A třídy Ol. KFS. Je však pravda, že domácí trenér na toto utkání postavil hodně kombinovanou sestavu, která neměla hostům klást žádný velký odpor. Hostující trenér Ševčík od prvních minut dal příležitost hráčům z lavičky, aby se porvali o své místo pro zbytek podzimní části sezóny. Hosté měli od úvodních minut převahu a začali náporem, který úvodní branku nepřinesl ani z pokutového kopu, který v 15.min. neproměnil David Macura po faulu na Keltnera. Domácí mužstvo pozorně bránilo a spoléhalo na rychlé protiútoky, které většinou táhl Navrátil. Na úvodní branku si diváci museli počkat doslova do poslední vteřiny prvního poločasu, kdy se do míče opřel Jan Minka a střelou z pětadvaceti metrů otevřel skóre zápasu.

Na odpověď si diváci museli počkat patnáctiminutovou přestávku, ve které hostujíc trenér vystřídal všechny své čtyři náhradníky. Domácí hned po zahájení druhé půle podnikli rychlou akci na jejímž konci stál Navrátil a střelou kolem padajícího Vrány srovnal stav utkání. Pro nadšený domácí tým to byla povzbuzující injekce a nechybělo mnoho, aby v 59.min. Navrátil dostal své mužstvo do vedení. V 64.min. našel dlouhým nákopem Karakasidis v pokutovém území domácího mužstva Martina Furika, který na dvakrát vrátil hostům vedení. Definitivní pojistku na vítězství dal v 88.min. Pavel Kysela, který utekl domácí obraně a střelou mezi nohy brankaře vstřelil třetí branku utkání. Na závěr si musíme objektivně přiznat, že žádný velký fotbal se nehrál.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího převzal kapitán mužstva David Macura od předsedy OFS p. Ing. Milana Ráce a sekretáře OFS Jeseník p. Ing. Josefa Kaliny pohár za vítězství, věcnou cenu a vstupenku do jarních bojů Ol. KFS.

Sestava: Vrána – Novák, Macura, Keltner, Glac T. – Hanzlík, Minka (46´. Vavrač), Mlynář (46´. Karakasidis), Schneider – Bříza (46´. Kysela), Glac P. (46´. Furik).

Starší žáci naposledy doma

JESENÍK – ŽELATOVICE 4 : 0 (3:0)

K poslednímu domácímu utkání k nám přijel soupeř ze Želatovic, který se nachází ve spodní části tabulky. Naše mužstvo po perfektně zvládnutém utkání na Nových Sadech chtělo navázat na dobrý výkon i před vlastním publikem. Bohužel jak však u našeho mužstva bývá zvykem po hodech přichází půst a tak, jsme i přes vítězství nepředvedli po herní stránce žádný gala představení. Vstup do utkání byl přímo impozantní, kdy hned v první minutě Daniel Pospíšil na dvakrát zužitkoval centr Švajky. O dvě minuty později po centru Pospíšila Cundrla otřásl jenom břevnem hostující branky. V sedmé minutě už „zahřmělo“ po druhé, kdy Pospíšil našel centrem Tomáše Cundrlu a ten se tentokrát nemýlil. Dvoubrankové vedení domácí borce uklidnilo na tolik, že hráči i přes značnou převahu přestali plnit taktické pokyny a na hřišti si tzv dělali co chtěli. Hra upadla do podprůměru. Hosté se k vážnějšímu ohrožení domácího brankaře nedostali. Z podprůměru šedi vyčnívali třetí branky domácích, kdy se na pravé straně uvolnil Cundrla a přesným centrem našel Jiřího Horáka, který se v zakončení nemýlil a domácí odcházeli do kabin s třígólovým náskokem.

Po poločasovém proslovu k hráčům a změnám v sestavě došlo ke zlepšení v herním projevu domácího mužstva. Hráči zrychlili a zpřesnili kombinaci a najednou se začali dostávat do brankových příležitosti jako na běžícím páse. Bohužel Martin Kozel se v dnešním utkání nepotkal se střeleckou formou, neboť nedokázal proměnit ani ty nejvyloženější brankové příležitosti. Poslední branku v utkání střelil Pavel Polzer, který se prosadil důrazem na malém vápně a nejlépe se orientoval ve skrumáži před hostujícím brankařem a míč naposledy v dnešním utkání uklidil do jejích sítě. Hosté ve druhém poločase se dostali také do zakončení, kdy největší příležitost jím zmařil domácí brankař Bašný, který tečovanou střelu vyrazil mimo tyče své branky.

Domácí hráči v dnešním utkání zase předvedli jeden ze svých slabších výkonů, kdy si vědomí své fyzické i technické převahy nedokázali navázat na výborný herní výkon z minulého utkání. Vítězství pro domácí hráče byla povinnost, ale zklamaní z herního projevu je velké. Hosté bojovali co jím síly stačili, ale na domácí borce i v mizerné formě neměli nárok.

Sestava a hodnocení: Bašný 7 – Cekuras 7,5, Balčirák 7, Nečesal 7,5, Horák 8 – Pospíšil  8,5, Bráblík 7,5, Litvík 7, Švajka 8 –  Cundrla 8,5, Polzer 7.
Střídali: Kozel 7, Látka 7,5, Orel 7, Bartoš 7.
Branky: Pospíšil, Cundrla, Horák, Polzer.

Jeseník vyhrál pohár

SK ŘETĚZÁRNA – FK JESENÍK 1 : 3 (0:1)

Ve finále okresního poháru zvítězilo naše mužstvo na hřišti České Vsi 3:1 a po dvou letech znovu získalo tuto trofej. V jarní sezoně bude Jeseník hrát krajskou část poháru, z níž vede cesta do příštího ročníku Poháru FAČR.

P1230436

Jeseník měl po celé utkání herní převahu, ale nedařilo se mu v přechodu do útoku. Domácí bez řady opor A-mužstva několikrát zahrozili z brejků a soustředili se na důraznou defenzivu. Největší šanci hostí spálil v 15.minutě Macura, když neproměnil pokutový kop nařízený za faul na Keltnera. Až v poslední minutě poločasu napřáhl Minka a krásnou střelou z dálky překonal brankáře Tilla.

Druhý poločas začal vyrovnávací brankou České Vsi, která zaútočila ze strany a střela z úhlu skončila v síti. Hosté rozhodli o výhře dvacet minut před koncem, kdy se v pokutovém území prosadil Furik. Pojistku jesenickému vítězství dal v závěru Kysela.

Podrobnosti ZDE

FK Jeseník: Vrána – Novák, Macura, Keltner, T.Glac – Hanzlík, Mlynář (46. Karakasidis), Minka (46. Vavrač), Schneider – Bříza (46. Furik), P.Glac (46. Kysela).

Program

MUŽI
Sobota 01. listopadu 2014 od 13.30 hod. mistrovské utkání na hřišti proti SK Bělkovice – Lašťany. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 10.30 hod.

U-19 + U-17
Volný termín

U-15 + U-13
Neděle 02. listopadu 2014 od 09.00 + 10.45 hod. mistrovské utkání na hřišti ve Velkých Losinách. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 07.00 hod.