Maletín – Jeseník 0 : 4

Maximálně soustředěným výkonem jeseničtí fotbalisté zvládli pravděpodobně rozhodující zápas sezony, ve které usilují o návrat do krajského přeboru. A po včerejší výhře v Maletíně 4:0 jsme už opravdu blízko!

Soupeř sice dostal na podzim v Jeseník deset gólů, ale po celou sezonu ho provází dobrá pověst. I proto jelo naše mužstvo k dohrávce s pokorou a respektem, ale také s obavami z malého a nerovného hřiště. Tyto starosti však mužstvo nechalo v autobuse a ukázalo domácím, že velký bodový rozdíl v tabulce I.A třídy plně odpovídá současné výkonnosti obou týmů.

Hosté se museli vypořádat s absencí dvou tvořivých středopolařů – Martin Hanzlík je v zahraničí a Honzu Minku na poslední chvíli nepustily do Maletína pracovní povinnosti. Trenér Ševčík nečekanou ztrátu vyřešil vysunutím Karakasidise do zálohy a ve středu obrany se vedle Macury postavil buldozer z Družstevníku Václav Keltner.

Jeseník od prvních minut dokazoval, že nějaké taktické vyčkávání je mu cizí a hráči vletěli na soupeře jako tajfun. Ve třetí minutě jesenický „Forrest Gump“ Lukáš Woitek utekl po pravém křídle, předložil milimetrový pas na Adama Břízu a ten z voleje uklidil míč k tyči – 0:1! Opařený Maletín se snažil o aktivní hru, ale ve středu hřiště ztrácel jednoduché balony a nabízel hostům rychlé protiútoky. Tak se zrodily další šance – v té největší neuspěl Kysela, který těsně minul. Ve 20.minutě Bříza vystartoval na dlouhý nákop, vybíhající brankář ve vzdušném souboji trefil místo míče jesenického útočníka a rozhodčí odpískal – rohový kop. Hosté byli v tu chvíli vzteky bez sebe a dožadovali se jasné penalty. Ve 30.minutě byla křivda zapomenuta – Mlynář přihrál Břízovi, ten se s ničím nemazlil – rychlá klička a tvrdá střela pod víko maletínské branky – 0:2. Domácí tým se i nadále snažil sympaticky držet krok s rozjetým Jeseník, souvislejší tlak si ale nepřipravil a v několika slušných příležitostech maletínští hráči mířili mimo tyče. V největší domácí šanci ve 35.minutě naše obrana na poslední chvíli odvracela míč z brankové čáry a následnou dorážku chytil Vrána. A naděje Maletína definitivně zhasly ve 38.minutě: Woitek, který byl po celý poločas doslova k nezastavení, utekl obráncům, ti ho před šestnáctkou v poslední chvíli aspoň faulovali a z nařízeného přímého kopu se krásně trefil Patrik Plhák – jeho technická střela kolem zdi zapadla přesně k tyči.

Druhý poločas se nesl ve znamení maletínské snahy o zaznamenání alespoň čestného střeleckého úspěchu. Domácí se ale až příliš nadřeli na každou střeleckou možnost a když už si ji připravili, většinou zakončovali mimo Vránovu branku. Jeseník ubral z tempa, ale nadále hrozil rychlými výpady. V 61.minutě prošel Karakasidis přes dva soupeře, přízemním centrem našel na zadní tyči Woitka, který svůj vrcholný výkon v tomto utkání korunoval přesnou střelou do protipohybu bezmocného gólmana. Jeseník vedl 4:0 a v poslední půlhodině už se nic zásadního nepřihodilo, tedy až na zranění autora dvou branek Břízy, který byl v 64.minutě střídán s naraženými žebry. Hosté v závěru udrželi čisté konto, aniž by pustili Maletín do souvislejšího tlaku.

Obávaná dohrávka v Maletíně tedy dopadla nad očekávání – Jeseník sice přijel v roli favorita a s cílem získat další tři body, asi nikdo ale neočekával tak jednoznačný a snadný průběh zápasu. A s patnáctibodovým náskokem sedm kol před koncem sezony se případná ztráta vedoucího postavení jeví už jen jako odvážná teorie.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Vrána – Nepožitek, Macura, Keltner, T. Glac – Kysela, Mlynář, Karakasidis, Plhák (81. P.Glac) – Bříza (64. Daniel), Woitek.

Ohlédnutí za víkendem

MUŽIlogo_kul

Jesenický klub zaznamenal tento víkend stoprocentní úspěšnost, když všech šest týmů svá soutěžní utkání vyhrálo. K této bilanci přispěl podle očekávání i celek mužů hladkou výhrou nad Moravským Berounem. Vítězství 4:0 mohlo být i vyšší, kdyby mužstvu fungovala koncovka, tak jako v řadě zápasů podzimní sezony. Výkony „áčka“ v jarní sezoně začínají mít vzrůstající tendenci a uvidíme, jak to bude pokračovat ve dvou nesmírně těžkých duelech tohoto týdne – ve čtvrtek v Maletíně a v sobotu ve Štítech.

DOROST

Čechovice – Marcinov 1:6. Mladý jesenický útočník nastřílel všech šest branek v utkání moravskoslezské divize staršího dorostu, ve kterém Jeseník dominoval a zaslouženě si odvezl tři body.
Pět branek nasázel stejnému soupeři také mladší dorost při „hokejové“ výhře 5:2. Oba dorostenecké celky čeká tento víkend domácí vystoupení s Valašským Meziříčím a zejména pro U17 to bude velká výzva.

ŽÁCI

Žákovská družstva procházejí jarní sezonou bez klopýtnutí a poprvé v této sezoně jsou v čele krajského přeboru oba naše týmy. Starší žáci potvrdili roli favorita a rozstříleli doma Lipník 9:1, mladším žákům k bezproblémové výhře nad Lipníkem stačily čtyři branky. Už ve středu tohoto týdne čeká naše kluky jedna z klíčových bitev sezony – dohrávka v Čechovicích, které jsou v obou kategoriích našim přímým konkurentem v boji o titul.

PŘÍPRAVKA

Starší přípravka U11 měla volný program, mladší přípravka U9 vstupuje do jarní sezony prvním zápasem tuto středu.

Muž zápasu: Patrik Plhák

muzzap2Ve včerejším utkání s Moravským Berounem (4:0) předvedl Jeseník kolektivní výkon a bylo těžké vybrat jednoho konkrétního Muže zápasu. Nakonec převážila jako hlavní hodnota dva vstřelené góly do soupeřovy sítě a tak se nejlepším hráčem utkání stává PATRIK PLHÁK. Pokračování textu

Jeseník – M.Beroun 4 : 0

Jeseník v dalším utkání splnil roli jasného favorita a zvítězil nad oslabeným soupeřem z Moravského Berouna 4:0.

V každém z dosavadních domácích utkání této sezony vstřelil Jeseník alespoň čtyři branky. Tuto normu se podařilo naplnit i v sobotním duelu s Moravským Berounem a zároveň jsme zlomili nepříznivou bilanci s tímto soupeřem, když jsme ho poprvé ve čtyřleté historii I.A třídy porazili na domácím hřišti.

Nehrálo se ani minutu a hostující brankář si již připsal dva klíčové zákroky, když z úhlu vychytal Kyselu a vzápětí i Macuru. Jeseník i v dalších minutách bušil do berounského obranného valu a vytvářel si jednu šanci za druhou. Lukáš Woitek ve dvacáté minutě trefil břevno a o pár minut později hlavou poprvé překonal soupeřova gólmana. Jeseníku uklidňující branka pomohla k jistotě do dalších minut a během prvního poločasu domácí nepustili soupeře do žádné vyložené příležitosti.

Druhý poločas začal excelentně: 53.minuta-Adam Bříza využívá výhody poskytnuté rozhodčím a tvrdou ranou zvyšuje na 2:0. O minutu později Patrik Plhák prokazuje svůj důraz a parádní trefou zvyšuje na 3:0. Stejný hráč o chvíli později uzavírá skóre utkání, když využívá výborné přihrávky Adama Břízy.

Jeseník i v dalších minutách utkání bez větších problémů kontroloval vývoj utkání a podruhé v jarní sezoně udržel čisté konto.

Sestava: Vrána – Nepožitek (75. Daniel), Macura, Karakasidis, T.Glac – Kysela (55. Hanzlík), Mlynář, Minka, Plhák – Woitek (60. Keltner), Bříza

MUŽI

V Jindřichově naše mužstvo prohrálo čtvrtý poločas v této sezoně, ale přesto jsme si připsali další tři body. Druhá půle se herně příliš nepovedla a na úterním tréninku vzal kouč Ševčík mužstvo do lesa „pročistit hlavy“. Ve sledované soutěži deníku Sport o Nejofenzivnější tým zůstáváme na druhém místě, vedoucí pražský klub SK Ďáblice B ale prohrál o víkendu 1:3. Ďáblice mají po 18 zápasech 92 branek, Jeseník po 17 zápasech 83 branek.

DOROST

Takhle divoký zápas jsme v Jeseníku už hodně dlouho nezažili. Starší dorost se šumperským béčkem prohrával po dvaceti minutách 0:4, nakonec mužstvo vybojovalo remízu. A byla to jediná bodová ztráta jesenických mužstev v uplynulém víkendu. Neméně zajímavý byl souboj mladších dorostenců, kteří po dramatickém průběhu vyhráli 3:2. V dresu šumperského B-mužstva nastoupil i náš Martin Janíček, který tuto sezonu hostuje v Šumperku.

ŽÁCI

Obavy z nebezpečného soupeře se ukázaly zbytečné – naše U15 si ze Zábřehu přivezla suverénní vítězství 7:1 a zůstala ve vedení krajského přeboru. Šanci na obhajobu loňského triumfu oživil i tým mladších žáků, když na hřišti vedoucího Zábřehu vyhrál 4:1.

PŘÍPRAVKA

Další divoký zápas má za sebou celek starších benjamínků v okresním přeboru. V Žulové vyhrál Jeseník 12:6, ovšem osud utkání se zlomil až po změně stran, neboť po první poločas vedli hosté jen o gól.