Muž zápasu: Václav Keltner

Jeho prvnmuzzap2í reakce po oznámení, že se stává mužem zápasu s Černovírem: „A kdo o tom, proboha, rozhoduje?“ Verdikt komise ve složení trenér, vedoucí mužstva, předseda a místopředseda však tentokrát byl nekompromisní a jednomyslný. Titul Muž zápasu si odnáší řízný obránce a vládce vzdušného prostoru VÁCLAV KELTNER. Pokračování textu

JESENÍK – ČERNOVÍR 3 : 1

V dalším domácím utkání si naše mužstvo připsalo devátou jarní výhru v řadě a dvě kola před koncem má reálnou šanci dokončit jarní sezonu bez ztráty jediného bodu.

Vítězství domácího týmu se čekalo a Jeseník bezezbytku naplnil roli favorita, přestože náročné jesenické publikum mělo k hernímu projevu týmu tentokrát více výhrad než obvykle. Svým způsobem si za to mužstvo může samo svými předešlými výkony, kterými nasadili laťku hodně vysoko a teď se očekává, že bude s každým utkání překonána. Proti Černovíru se to nepovedlo. Jeseník měl v prvním poločase převahu i šance, do sítě spadla ale pouze střela Honzy Minky ze 14.minuty a byl to krásný gól – na ránu z více než dvaceti metrů neměl gólman nárok.

Hosté bojovali a snažili se něco dopředu vymyslet, ale stejně jako všichni předchozí jarní návštěvníci jesenického stadionu ctili jediný zákon: obrana!

Po změně stran pokračoval Jeseník v nátlakové hře a v 62.minutě po přesném centru Nepožitka hlavičkoval u zadní tyče přesně Lukáš Woitek – 2:0. Pak udeřili hosté: dvacet minut před koncem napřáhl z dálky Jan Špička a přízemní střelou od tyče do branky překonal Vránu. Byl to zároveň první inkasovaný gól jesenického mužstva v jarní sezoně na domácí půdě. Klid do našich řad vnesl o chvíli později znovu Lukáš Woitek, který se opět zavěsil do vzduchu a přesný centr mu tentokrát servíroval Furik.

Jeseník měl v závěru ještě dvě solidní příležitosti, skóre už ale nenavýšil a poprvé v tomto soutěžním ročníku zůstal na domácím stadionu pod čtyřbrankovou normou.

Do konce sezony zbývají už jen dvě utkání: za týden na hřišti posledního Bludova a za další týden domácí rozlučka s Bělkovicemi.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Vrána – Vavrač (55. Nepožitek), Keltner, Macura, P.Glac (55. T.Glac) – Hanzlík, Minka, Karakasidis, Plhák (70.Furik) – Kysela (78. Marcinov), Woitek. Branky: Woitek 2, Minka, Žl.karty: Minka, Macura.

Jasná záležitost

FK JESENÍK – FK MIKULOVICE 14 : 3 (8:0)

Na domácím hřišti jsme si jinou možnost než vítězství nepřipouštěli. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, kdy se nám dařila kombinace. Občas vázlo lepší zakončení, ale na druhou stranu si přiznejme co bychom po budoucích talentech jesenické kopané chtěli, když jsou teprve na začátku své dlouhé sportovní kariéry. Pokračování textu

Ohlédnutí za víkendem

MUŽI
Naše mužstvo zvládlo další těžký zápas v Bohuňovicích (vítězství 1:0) a otevírá se nám cesta k absolutnímu bodovému zisku v celé jarní sezoně. Do jejího konce zbývá domácí utkání s o záchranu bojujícím Černovírem, na hřišti posledního Bludova a závěrečná domácí rozlučka s Bělkovicemi, kterým máme co vracet z podzimní sezony. V posledních třech zápasech se navíc jistý vítěz I.A třídy pokusí o sesazení pražských Ďáblic z čela žebříčku o Nejofenzivnější tým výkonnostního fotbalu.

DOROST
Starším dorostencům vůbec nevyšlo vložené středeční kolo, v němž si z domácího hřiště odnesli debakl od Uničova 1:6. V neděli opět před vlastním publikem Jeseník zabral a po bojovném výkonu zvítězil nad Krnovem 3:2.
Mladší dorost hraje dobře a z domácích zápasů s Uničovem a Krnovem si připsal plný bodový zisk po shodných výhrách 2:1. Tento týden mají dorostenci volno.

ŽÁCI
Naše patnáctka vyhrála ve Slavoníně 3:0, ale šanci na celkové prvenství v krajském přeboru nemá ve svých rukou a musí v posledních čtyřech kolech spoléhat na zaváhání vedoucích Čechovic. Druhou podmínkou je zvládnutí všech zbývajících utkání.
Mladší žáci naopak míří za obhajobou krajského prvenství. Výhra ve Slavoníně 3:0 a prohra druhého Zábřehu pomohly Jeseníku navýšit náskok v čele tabulky už na sedm bodů. Tento týden čekají žákovské týmy dva domácí zápasy – ve středu předehrávka se Šternberkem a v sobotu Nové Sady.

PŘÍPRAVKA
Starší přípravka U-11 porazila Mikulovice vysoko 14:3. Mladší přípravka U-9 se na vítězství ve Staré Červené Vodě pořádně nadřela a přivezla těsnou výhru 7:6.

Muž zápasu: Jakub Koukol

V Bohuňovicích Jeseník zvítězil 1:0 a na těsném vítězství má zásadní podíl také brankář Jakub Koukol. Ten přitom původně neměl chytat, počítalo se s tím, že mezi tyče půjde obvyklá jednička Michael Vrána, který se ale pár dnů před zápasem potýkal s virózou a dobrovolně přepustil místo na hřišti svému náhradníkovi. Bylo to dobré rozhodnutí. Pokračování textu

BOHUŇOVICE – JESENÍK 0 : 1

Jeseník uspěl v utkání druhého s prvním a znovu dokázal, že jeho pozice v čele I.A třídy je zcela oprávněná. Utkání rozhodla situace z deváté minuty, kdy Kysela odcentroval a Woitek hlavou proměnil první jesenickou šanci.

Utkání se odehrálo před vysokou diváckou návštěvou a v korektní atmosféře. Domácí toužili získat skalp na jaře neporaženého Jeseníku, zároveň však byl cítit z jejich strany respekt k favorizovanému protivníkovi. Hosté měli v prvním poločase hru pod kontrolou a předváděli kvalitní fotbal, další góly už ale nepřidali.

Po změně stran mohli domácí vyrovnat, ale zahodili dvě stoprocentní gólové šance. V obou případech je vychytal brankář Koukol, který dostal přednost před zdravotně indisponovaným Vránou. A jestliže v některých minulých zápasech byli jeseničtí gólmani kritizováni za hrubky znamenající laciné branky, pak v Bohuňovicích byl Koukol skutečnou oporou a nejednou podržel tým skvělým zákrokem.

Jeseník mohl navýšit vedení deset minut před koncem, kdy střídající Furik postupoval sám na branku, položil si gólmana, ale pak minul. Druhý zásah v utkání mohl přidat i Woitek po Břízově přihrávce, ovšem nejlepší střelec soutěže tentokrát nemířil přesně.

Jesenické mužstvo odvedlo v tomto utkání dobrou práci, hráči bojovali a hráli s nasazením. Celkově měl zápas v Bohuňovicích vysokou úroveň.

Sestava: Koukol – Keltner, Karakasidis, Macura, T.Glac – Plhák (83. P.Glac), Minka, Hanzlík, Woitek – Bříza (89. Vavrač), Kysela (73. Furik).

V neděli do Bohuňovic

V podzibohunmní sezoně dosáhl Jeseník sedmizápasové vítězné série, kterou přerušila až v osmém kole remíza v Leštině. Nyní může jesenický tým tuhle metu překonat – po sedmi jarních vítězstvích jede lídr I.A třídy k osmému zápasu jara do Bohuňovic, které se drží dlouhodobě na druhém místě. Pokračování textu