Muž zápasu: Václav Keltner

Jeho prvnmuzzap2í reakce po oznámení, že se stává mužem zápasu s Černovírem: „A kdo o tom, proboha, rozhoduje?“ Verdikt komise ve složení trenér, vedoucí mužstva, předseda a místopředseda však tentokrát byl nekompromisní a jednomyslný. Titul Muž zápasu si odnáší řízný obránce a vládce vzdušného prostoru VÁCLAV KELTNER. Pokračování textu

Titul potvrzen!

FK JESENÍK – FK NOVÉ SADY 4 : 1 (3:0)

V dnešním utkání jsme definitivně už mohli rozhodnou o svém vítězství v KP Ol. KFS a to jenom za předpokladu, že našeho soupeře porazíme. Soupeř k nám přijel s vizitkou devíti utkání v řadě, ve kterých vždy bodoval a u nás chtěl tuto sérii prodloužit. Do utkání jsme vstupovali s pokorou a respektem vůči soupeři, ale s cílem zvítězit a už před vlastními fanoušky potvrdit celkové vítězství v soutěži. Pokračování textu

Hladké vítězství

FC TATRAN TOUAX SUPÍKOVICE – FK JESENÍK 1 : 6 (0:3)

Naše starší přípravka se vydala v sobotním dopoledni odehrát své utkání k rivalovi do Supíkovic, kdy domácí funkcionáři (asi z obavy o výsledek) nám neumožnili utkání přeložit. Jednalo se o sousedy v pomyslné tabulce a vzhledem k tomu, že se v jarní části potkaly dosud dva neporažené celky dal se očekávat velmi vyrovnaný průběh utkání. Pokračování textu

Vítězné loučení

Zlaté Hory – FK Jeseník  –  1 : 11 (1 : 5)

Sestava:   Černý – Zelinka, Plšek J., Marinka, Planý, Sytař,

Plšek L., Žitňanský, Látka,

Branky:     3x – Planý, Zelinka; 2x – Látka; 1x – Plšek J., Sytař

vlastní

Komentář: Dobrý výkon v posledním mistrovském utkání nám zajistil jednoznačné vítězství ve Zlatých Horách. Již od začátku utkání jsme soupeře přehrávali ve všech směrech a zákonitě tak narůstalo skóre zápasu v náš prospěch. Kluci se prezentovali dobrou kombinační hrou a kvalitní střelbou. Snaživé domácí hráče jsme do nebezpečných brankových situací nepouštěli a když už nějaká střela prošla přes obranný val, zasahoval jistě brankář Černý. V krásném počasí jsme si tak zajistili výhru a soutěží opět prošli bez bodové ztráty.

 

JESENÍK – ČERNOVÍR 3 : 1

V dalším domácím utkání si naše mužstvo připsalo devátou jarní výhru v řadě a dvě kola před koncem má reálnou šanci dokončit jarní sezonu bez ztráty jediného bodu.

Vítězství domácího týmu se čekalo a Jeseník bezezbytku naplnil roli favorita, přestože náročné jesenické publikum mělo k hernímu projevu týmu tentokrát více výhrad než obvykle. Svým způsobem si za to mužstvo může samo svými předešlými výkony, kterými nasadili laťku hodně vysoko a teď se očekává, že bude s každým utkání překonána. Proti Černovíru se to nepovedlo. Jeseník měl v prvním poločase převahu i šance, do sítě spadla ale pouze střela Honzy Minky ze 14.minuty a byl to krásný gól – na ránu z více než dvaceti metrů neměl gólman nárok.

Hosté bojovali a snažili se něco dopředu vymyslet, ale stejně jako všichni předchozí jarní návštěvníci jesenického stadionu ctili jediný zákon: obrana!

Po změně stran pokračoval Jeseník v nátlakové hře a v 62.minutě po přesném centru Nepožitka hlavičkoval u zadní tyče přesně Lukáš Woitek – 2:0. Pak udeřili hosté: dvacet minut před koncem napřáhl z dálky Jan Špička a přízemní střelou od tyče do branky překonal Vránu. Byl to zároveň první inkasovaný gól jesenického mužstva v jarní sezoně na domácí půdě. Klid do našich řad vnesl o chvíli později znovu Lukáš Woitek, který se opět zavěsil do vzduchu a přesný centr mu tentokrát servíroval Furik.

Jeseník měl v závěru ještě dvě solidní příležitosti, skóre už ale nenavýšil a poprvé v tomto soutěžním ročníku zůstal na domácím stadionu pod čtyřbrankovou normou.

Do konce sezony zbývají už jen dvě utkání: za týden na hřišti posledního Bludova a za další týden domácí rozlučka s Bělkovicemi.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Vrána – Vavrač (55. Nepožitek), Keltner, Macura, P.Glac (55. T.Glac) – Hanzlík, Minka, Karakasidis, Plhák (70.Furik) – Kysela (78. Marcinov), Woitek. Branky: Woitek 2, Minka, Žl.karty: Minka, Macura.

Jasná záležitost

FK JESENÍK – FK MIKULOVICE 14 : 3 (8:0)

Na domácím hřišti jsme si jinou možnost než vítězství nepřipouštěli. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, kdy se nám dařila kombinace. Občas vázlo lepší zakončení, ale na druhou stranu si přiznejme co bychom po budoucích talentech jesenické kopané chtěli, když jsou teprve na začátku své dlouhé sportovní kariéry. Pokračování textu

Ohlédnutí za víkendem

MUŽI
Naše mužstvo zvládlo další těžký zápas v Bohuňovicích (vítězství 1:0) a otevírá se nám cesta k absolutnímu bodovému zisku v celé jarní sezoně. Do jejího konce zbývá domácí utkání s o záchranu bojujícím Černovírem, na hřišti posledního Bludova a závěrečná domácí rozlučka s Bělkovicemi, kterým máme co vracet z podzimní sezony. V posledních třech zápasech se navíc jistý vítěz I.A třídy pokusí o sesazení pražských Ďáblic z čela žebříčku o Nejofenzivnější tým výkonnostního fotbalu.

DOROST
Starším dorostencům vůbec nevyšlo vložené středeční kolo, v němž si z domácího hřiště odnesli debakl od Uničova 1:6. V neděli opět před vlastním publikem Jeseník zabral a po bojovném výkonu zvítězil nad Krnovem 3:2.
Mladší dorost hraje dobře a z domácích zápasů s Uničovem a Krnovem si připsal plný bodový zisk po shodných výhrách 2:1. Tento týden mají dorostenci volno.

ŽÁCI
Naše patnáctka vyhrála ve Slavoníně 3:0, ale šanci na celkové prvenství v krajském přeboru nemá ve svých rukou a musí v posledních čtyřech kolech spoléhat na zaváhání vedoucích Čechovic. Druhou podmínkou je zvládnutí všech zbývajících utkání.
Mladší žáci naopak míří za obhajobou krajského prvenství. Výhra ve Slavoníně 3:0 a prohra druhého Zábřehu pomohly Jeseníku navýšit náskok v čele tabulky už na sedm bodů. Tento týden čekají žákovské týmy dva domácí zápasy – ve středu předehrávka se Šternberkem a v sobotu Nové Sady.

PŘÍPRAVKA
Starší přípravka U-11 porazila Mikulovice vysoko 14:3. Mladší přípravka U-9 se na vítězství ve Staré Červené Vodě pořádně nadřela a přivezla těsnou výhru 7:6.