Za chyby se platí

FK Jeseník  –  Uničov  –  1 : 3 (0 : 1)

Sestava:    Balčirák-5  –  Táborský-2,5; Nečesal-2,5; Cekuras-2;

Švajka-3,5  –  Leskovjan-4; Hapala-2,5; Olšák-2;

Planý-3,5  –  Prachař-2,5; Weber-3 // Formánek-3;

Vícha-hrál krátce

Branky:      1x – Hapala

Komentář:  V domácím zápase proti Uničovu na sebe narazily dvě vyrovnaná mužstva. Od začátku utkání se hrála vyrovnaná partie a bylo zřejmé, že zvítězí mužstvo, které udělá méně chyb. Bohužel byli více chybujícím týmem naši kluci a řekněme si, že chyb na naší straně bylo až nezvykle mnoho. Po vyrovnané patnáctiminutovce šli do vedení hosté, když se u brankové čáry nedomluvili Táborský s Nečesalem, přenechali míč soupeři a ten předložil míč před prázdnou branku. Zvýšili jsme sice aktivitu, ale fotbalovosti jsme divákům předvedli opravdu minimum. Zahrozili jsme snad jedině zdařilou individuální akcí Prachaře, který prošel přes několik soupeřů, ale v zakončení mu chybělo více sil. Hráli jsme špatně, ale věřili jsme, že přestávka přinese náš zlepšený výkon a obrat ve skóre. Druhý poločas začal přesně podle našich představ. Rychlá a přímočará akce, pohotové a rychlé zakončení = vyrovnání a povzbuzení do dalších minut. Přebrali jsme iniciativu, přitlačili jsme soupeře k pokutovému území a vytvořili jsme si několik jasných gólovek (Formánek, Prachař). V zakončení jsme však selhali a to se nakonec ukázalo jako rozhodující moment, který rozhodl o naší porážce. Soupeř totiž dokázal využít dvojího zaváhání našeho brankáře a získal velmi šťastně tři body.

Celkové hodnocení:   špatný výkon

Úspěšný start sezony

Starší žáci FK Jeseník na začátku sezony ukázali, že by znovu mohli patřit mezi favority na přední umístění v krajském přeboru. Po třech kolech mají plný bodový zisk. Přesto nelze dosavadní výsledky přeceňovat. Těžší zkoušky teprve přijdou, zvlášť když přihlédneme k přetrvávajícím velkým problémům se složením mužstva.

Pokračování textu

Střelecké závody

TJ Sokol S. Č. Voda – FK Jeseník B    9 : 11  (5:7)

sobota 29.8.2015   14:00 hod.   přírodní tráva

Sestava:  Černý Bohuslav – Zelinka Karel, Plšek Jonáš, Plšek Lukáš – Marinka Jiří, Sytař Jakub – Žitňanský Michal, Planý Sebastian, Indra Martin

Střelci branek: Zelinka Karel 3x, Plšek Jonáš 2x, Marinka Jiří   2x, Planý Sebastian,  Žitňanský Michal, vlastní  2x

Hodnocení utkání:  Naše úvodní utkání v soutěži, které bylo velmi bohaté na vstřelené góly, jsme vyhráli nakonec o dvě branky, přestože jsme dali v zápase o dvě branky méně než domácí tým.

Až na začátek zápasu, kdy jsme dostali od nejlepší střelkyně utkání Vanessy Machů první gól, jsme prakticky celé utkání vedli. Naše přípravka byla po celé utkání fotbalovější, což několikrát kluci ukázali krásnou kombinací, do které se zapojila minimálně trojice hráčů. Problém nám dělala vysoká tráva, čímž docházelo ke zpomalování přihrávek, a zejména často prohrané osobní souboje s fyzicky vyspělejším domácím mužstvem. O vyrovnanosti našeho mužstva svědčí velký počet našich střelců branek. Největší podíl na naší výhře měli obránci Zelinka Karel a Plšek Jonáš, kteří se prosadili i střelecky. Zejména ke konci utkání celé mužstvo podržel několika dobrými zákroky brankář Černý Bohuslav.