Program mužstev FK Jeseník

MUŽI – Neděle 01. května  2016 od 16.30 hod. mistrovské utkání na  hřišti FC Slavoj Kojetín – Koválovice. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 13.00 hod.

U-19 + U-17 – Neděle 01. května 2016 v 10.15+12.30 hod. mistrovské utkání na  domácím hřišti proti FC SLavia Orlová – Lutyně.

U-15 + U-13 – Sobota 30. dubna 2016 v 11.30+10.00 hod. mistrovské utkání na  hřišti FC Kozlovice. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 06.10 hod.

U-11 – Pondělí 02. května 2016 od 16.30 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti SK Omya Vápenná.

Středa 04. května 2016 od 16.30 hod. mistrovské utkání na hřišti TJ Zlaté Hory. Odjezd k utkání bude určen trenérem.

U-10 – Pondělí 02. května 2016 od 16.30 hod. mistrovské utkání na hřišti SK Lipová – lázně. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 15.45 hod.

U – 9 – V o l n o

Novinky v FK Jeseník

Dnes se v jesenickém fotbalovém areálu konalo okresní kolo McDonald´s cupu. V kategorii mladší /1. – 3. třída/ zvítězila Základní škola Mikulovice, kategorii starší /4. – 5. třída/ ovládli kluci ze ZŠ Javorník. Vítězné školní týmy budou reprezentovat okres Jeseník v krajském kole v Olomouci.

V měsíci květnu se chystají na jesenickém stadionu další akce: například 12. května to bude jeden ze semifinálových turnajů O Pohár Josefa Masopusta, což je celostátní soutěž pro středoškolské týmy. 24. května pak pořádá jesenický klub Nábor nových hráčů v rámci projektu FAČR „Můj první gól“.

Před pár týdny uspořádal FK Jeseník společenské setkání bývalých hráčů nad 60 let. Přátelské posezení ve fotbalové klubovně pod velkou tribunou se setkalo s pozitivním ohlasem a vedení klubu se rozhodlo připravit tuto akci také pro generaci našich bývalých hráčů, kteří dnes spadají do kategorie 50 – 60 let. Termín této společenské akce bude upřesněn, ale měla by proběhnout ještě během jarní sezony.

Po skončení probíhající jarní sezony ukončí svoji činnost nájemce udírny na jesenickém stadionu Tomáš Štefl. Fotbalový klub nabízí provoz udírny po dobu domácích zápasů mužů jinému nájemci. Případní zájemci mohou kontaktovat sekretáře klubu, tel. 731 522 326.

Poděkování z Určic:
„V září 2015 se žákovským týmům Jeseníku na cestě k nám pokazil autobus. Zavolali a naši rodiče si pro soupeře k Olomouci dojeli. Pro nás tato událost upadla v zapomnění.V sobotu jsme hráli v Jeseníku my. Funkcionáři Jeseníku nás přivítali a pro všechny naše hráče, trenéry a doprovázející rodiče měli nachystanou vydatnou svačinu,sladkosti a nápoje… a poděkovali nám. Vůbec atmosféra v jesenickém sportovním areálu byla velmi přátelská a příjemná. Takže pro změnu děkujeme my…“
Milan Sosík, TJ Sokol Určice

První jarní vítězství

FK Jeseník B – SK Řetězárna Česká Ves    10:7 (5:4)

pondělí  25. 4. 2016   16:30 hod.  přírodní tráva

Sestava:  Černý Bohuslav, Novák David – Zelinka Karel, Šimčík Petr, Machů Filip, Planý Sebastian –  Marinka Jiří, Sytař Jakub – Oříšek Filip, Žitňanský Michal,  Ilnický Tadeáš, Vrána Ondřej

Střelci branek:  Machů Filip 5x, Žitňanský Michal 2x, Sytař Jakub 2x, Vrána Ondřej

Hodnocení utkání:  Naše první jarní vítězné utkání se vůbec nerodilo v prvním poločase lehce. Konečně jsme se ujali v zápase rychlého vedení, ale hrubé chyby našeho brankáře během několika minut otočily skóre ve prospěch hostujícího mužstva. Až radikální změny v sestavě a skvělá střelecká muška Filipa Machů přinesly tentokrát změnu skóre v náš prospěch. Ve druhém poločase už jsme jednoznačně kontrolovali hru a zápas nakonec dovedli do úspěšného konce.

Stále se nám nedaří navázat na kolektivní kombinační hru, kterou jsme předváděli na podzim loňského roku. Spíše se snaží hráči prosadit individuálně a chybí nám bojovnost v okamžicích, kdy se herně celému mužstvu nedaří.

                                                                                                                                                                                     Milan Marcinov

Muž zápasu: Adam Bříza

Lukáš Woitek měl prsty ve všech jesenických gólech proti Určicím (5:0). Petr Navrátil předvedl dva dokonalé hokejové blafáky. Patrik Plhák kromě výborné podpory útoku ukázal, že ani defenzivní úkoly mu nejsou cizí. Kuba Karakasidis oběhal obrovský prostor na hřišti a zdálo se, že jeho nová role spojky před obrannou řadu mu náramně vyhovuje. Broňa Mlynář výborně dirigoval hru a měnil rytmus. Honza Pastucha, když bylo potřeba, seřval všechny v okruhu sta metrů a mimochodem – svými výkopy založil dvě gólové akce. Takhle bychom mohli pokračovat jméno po jménu a těžko bychom hledali v sobotním jesenickém soukolí slabší článek. Trenér Petr Ševčík v naší rubrice Muž zápasu ukázal prstem na neúnavného dříče, zarputilého útočníka, o kterém všichni vědí, že by na hřišti raději padl vysílením, než aby odešel poražen. Autor dvou gólů a náš další Muž zápasu: ADAM BŘÍZA.

Pokračování textu