V sobotu s Přerovem

Pochyby o kvalitě jesenických výkonů v divizi, kdy jsme na začátku září měli ze tří kol jediný bod, vzápětí rozptýlily dvě veledůležitá vítězství. Nálada v mužstvu i v klubu se rázem otočila, stejně tak vyletělo sebevědomí, a to vše bude chtít Jeseník zúročit v dalším domácím utkání.

Pokračování textu

Body na poslední chvíli

FK Jeseník – Slavia Opava  –  2 : 0 (0 : 0)

Sestava:  Pastucha-1 – Nečesal-3,5; Cekuras-3; Janíček-1,5;

Formánek-3 – Planý-2,5; Mráz-1,5; Bartošek-2; Gnida-2

– Prachař-3; Táborský-3,5 // Žemba-2; Balog-hrál krátce

Branky:   1x – Žemba, Bartošek

Komentář: Papírově mělo být utkání s Opavou jasnou záležitostí, ale realita byla zcela jiná.

   Začali jsme sice aktivně a v první desetiminutovce jsme zatlačili soupeře před jeho branku, ale příležitosti, které jsme si vypracovali, zůstaly opět nevyužity a začalo naše trápení. Kluci ztratili sebevědomí a přestože jsme pořád drželi pomyslné otěže utkání ve svých rukou a měli stálou herní převahu, nedalo se o fotbale příliš mluvit. Chyběl pohyb bez míče, chyběla přesnost přihrávek a o zakončení jsme se pokoušeli jen z větší vzdálenosti, což velmi dobrého brankáře hostí příliš neohrožovalo. V těchto momentech utkání nás drželi jen někteří jedinci. Soupeř toho mnoho nepředvedl, ale příkladně bojoval, někdy až za hranicí únosnosti, a to na naše pasívně hrající mužstvo stačilo.

Ve druhém dějství se naše herní převaha ještě zvýraznila. Částečně zásluhou mírně zlepšeného výkonu našich hráčů, částečně tím, že soupeř hrál v deseti. Na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým, ale v zakončení jsme nebyli schopni něco překvapivého vymyslet a tak jsme většinou volili střelbu z dálky nebo průnik přehuštěným středem obrany. Ani jedna z variant nevedla ke kýžené brance a čas neúprosně plynul. Rozhodnutí tak přišlo v době, kdy jsme se již pomalu smiřovali s remízou. Fotbalová štěstěna však tentokrát stále při nás. Doslova v poslední minutě řádné hrací doby se dostal k míči Žemba a technickou střelou rozjásal nejen spoluhráče, ale i stále povzbuzující diváky. V nastavení pak skóroval ještě Bartošek a uzavřel brankový účet utkání.

Zápas jasně ukázal, že o vítězství se musí zodpovědně bojovat proti jakémukoliv soupeři a že nikdo není předem poražen.

Celkové hodnocení: slabý výkon

Vyrovnaný zápas

FK Jeseník – FK Mikulovice   12:9 (7:4)

pondělí  26. 9. 2016   16:30 hod.  tráva

Sestava:  Černý Bohuslav – Zelinka Karel, Plšek Jonáš, Žitňanský Michal, Marinka Jiří – Sytař Jakub, Machů Filip, Planý Sebastian, Galík Štěpán – Oříšek Filip, Vrána Ondřej, Steiger Alexandr

Střelci branek:  Oříšek Filip  6x, Machů Filip 3x, Zelinka Karel, Planý Sebastian, Vrána Ondřej

Hodnocení utkání:  Po dvou jednoznačných zápasech, kdy jsme soupeře převyšovali po všech stranách, přijelo do našeho areálu mužstvo, které s námi uhrálo velmi kvalitní a vyrovnané utkání. Začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří nás prvních deset minut jasně přehrávali a celkem po zásluze se ujali vedení. V tomto zápase se ovšem střelecky konečně probudil Filip Oříšek a zejména jeho zásluhou se nám podařilo průběžné skóre otočit v náš prospěch a toto vedení jsme již do konce zápasu udrželi. Obě mužstva předváděla kombinační fotbal se spoustou fotbalových zakončení, která se jistě líbila přihlížejícím divákům.

Již v průběhu tohoto týdne jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Šumperku, kde naši hráči poznali, že to co stačí na okresní přebor, v žádném případě nestačí při konfrontaci s mužstvy krajské úrovně. Konečné 4. místo můžeme považovat za úspěch zejména s ohledem na skutečnost, že jsme měli v kádru převážně o rok mladší hráče než naši soupeři. Tento turnaj nám hlavně ukázal naše nedostatky, na kterých do dalšího plánovaného turnaje musíme pracovat, abychom je co nejrychleji odstranili.

                                                                                                                                                                        Milan Marcinov

Program mužstev FK Jeseník

MUŽI – Středa 28. září 2016 od 15.30 hod. mistrovské utkání na hřišti v Rýmařově. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 13.15 hod.

         Sobota 01. října 2016 od 15.00 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti 1. FC Viktorie Přerov.

U-19 + U-17 –  Středa 28. září 2016 od 10.15+12.30 hod. mistrovské utkání proti Slavia Opava.

         Neděle 02. října 2016 od 10.15+12.30 hod. mistrovské utkání na hřišti Sokola Čechovice. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 06.45 hod.

U-15 + U-13 – Středa 28. září 2016 od 11.45+10.00 hod. mistrovské utkání na hřišti v Lošticích. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 07.15 hod.

        Sobota 01. října 2016 od 10.15+12.00 hod. mistrovské utkání na domácím hřišti proti 1.FC Viktorie Přerov „B“.

U-11 – Středa 28. září 2016 účast na turnaji v Šumperku. Odjezd bude určen trenérem mužstva.

         Sobota 01. října 2016od 11.00 hod. mistrovské utkání na hřišti ve Vidnavě. Odjezd autobusu od sportovního areálu FKJ je stanoven na 09.45 hod.

U – 9 – Neděle 02. října 2016 od 10.00 hod. turnaj OFS Jeseník na hřišti v České Vsi. Sraz nominovaných hráčů přímo na hřišti v České Vsi v 09.20 hod.