Program našich mužstev

MUŽI FORTUNA DIVIZE – E
sobota 29.4. 16:00
FK JESENÍK – SK JISKRA RÝMAŘOV

ST. DOROST U19 DIVIZE-E
sobota 29.4. 10:00
SK BESKYD FRENŠTÁT p.R. – FK JESENÍK
(odjezd 6:00)

ML. DOROST U17 DIVIZE-E
sobota 29.4. 12:15
SK BESKYD FRENŠTÁT p.R. – FK JESENÍK
(odjezd 6:00)

ST. ŽÁCI U15 KRAJSKÝ PŘEBOR
neděle 30.4. 9:00
1.FC VIKTORIE PŘEROV „B“ – FK JESENÍK
(odjezd 5:30)

ML. ŽÁCI U13 KRAJSKÝ PŘEBOR
neděle 30.4. 10:30
1.FC VIKTORIE PŘEROV „B“ – FK JESENÍK
(odjezd 5:30)

STARŠÍ PŘÍPRAVKA OKR.PŘEBOR U-11
sobota 29.4. 13:45
SK ŘETĚZÁRNA „B“ – FK JESENÍK

pondělí 1.5 16:30
FK JESENÍK – BĚLÁ P.PRADĚDEM

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA OKR.PŘEBOR U-9
pondělí 1.5. 10:00 MIKULOVICE
FK MIKULOVICE – FK JESENÍK 10:00
FK JESENÍK – FK BĚLÁ P.PRADĚDEM 10:40

Pohledem trenérů

Utkání Kozlovice – Jeseník (2:2) v hodnocení obou trenérů:

Tomáš Bureš (FK Kozlovice): „Klasicky soupeři dáme fóra a pak něco honíme. To je náš největší problém. Dostaneme dva góly z ničeho. Ale to k tomu fotbalu patří. Až ve druhém poločase jsme začali tak, jak jsme chtěli. Pomohl nám gól, je škoda, že jsme pak nevyužili desetiminutovky, kdy byl soupeř trošku rozhozený. Podařilo se nám vyrovnat, i když si myslím, že jsme měli na vítězství. S bodem spokojen určitě nejsem.“

Petr Ševčík (FK Jeseník): „Po té první půlce je to ztráta dvou bodů, na druhou stranu, když se člověk podívá na druhý poločas, kdy nás opravdu zatlačili a my jsme začali hrát ten starý Jeseník, který je ustrašený a zalezlý, tak bod bereme. Ale jsem malinko zklamaný.“

(zdroj: Přerovský deník)

I přes potíže vítězně

FK Jeseník – Šumperk  –  2 : 0 (0 : 0)

Sestava:  Mráz-1,5 – Vícha-2; Janíček-1; Cekuras-1,5; Žemba-2,5

Olšák-2; Bartošek-2; Gnida-2; Prachař-2,5 – Planý-2,5

Křivohlávek-3 // Kmínek-hrál krátce

Branky:    1x Janíček, Prachař

Komentář:   Je to již ohraná písnička, ale potíže se složením týmu neberou konce. Opět nám chybělo 5 hráčů (Balčirák, Pastucha, Nečesal, Weber, Táborský) a tak jsme si museli vypomoci Mrázem, z kádru mužů, a Víchou z mladšího dorostu. Nastupovali jsme jen s jedenácti hráči, až později přišel na lavičku další mladší dorostenec Kmínek, ale s touhou potvrdit tabulkové postavení. Šumperk přijel s kádrem posíleným o pár hráčů z „ligy“ a tak nás nečekalo vůbec nic snadného.

     Začátek zápasu a vlastně celý první poločas byl vyrovnaným soubojem obou týmů. Měli jsme sice malinko více ze hry, ale soupeř hrozil z rušových protiútoků, při kterých dokázal náš tým vždy na chvíli zatlačit před vlastní branku. Naše mužstvo poměrně slušně kombinovalo a několikrát volaly vyslané kolmice za obranu po lepším a efektivnějším zakončení. V těchto fázích utkání nás dost trápila finální přihrávka. Nedařilo se nám prohazovat soupeřovu obrannou linii a snadno jsme přicházeli o množství míčů. Přes některé brankové příležitost na obou stranách skončil první poločas bez branek.

     Druhé dějství zápasu přineslo trochu jiný obrázek. Hosté vystřídali posily a zápas se začal hrát prakticky na jednu branku. Přes velké množství nadějných situací se nám poměrně dlouho nedařilo skórovat, ale v 65. minutě se to povedlo a byla to branka skutečně parádní. Janíček se vysunul z postu stopera a po pěkném individuálním průniku se do míče opřel levačkou z dobrých 22m a míč zapadl přímo do šibenice soupeřovy branky. Branka znamenala další posun v kvalitě naší hry. Z hráčů jakoby něco spadlo. Začali se daleko lépe pohybovat, žádný míč najednou nebyl předem ztracený a soupeře jsme ještě více přikovali na jeho polovině. Zatrnulo nám jen jednou, když jeden z hráčů soupeře z ojedinělého útoku vystřelil a míč se odrážel za naší branku od břevna. Z naší jasné převahy pak vyplynula i druhá naše branka, ke které nám však pomohl velkou měrou i soupeř. Opět však šlo při zakončení o fotbalovou lahůdku. Prachař sebral váhajícímu obránci míč před vápnem a samostatný nájezd zakončil položením brankáře, po náznaku zakončení, a poté jeho elegantním přehozením. Zvítězili jsme jasně a zaslouženě, ale přístup některých hráčů by se měl rapidně změnit. Vždyť fotbal by měl být především zábavou, ale to že jsem členem nějakého týmu sebou nese i spoustu morálních povinností vůči sobě, spoluhráčům, trenérům i klubu.

Celkové hodnocení:  dobrý, místy velmi dobrý výkon

Program našich mužstev

MUŽI FORTUNA DIVIZE-E
neděle 23.4. 16:00
FK KOZLOVICE – FK JESENÍK
(odjezd autobusu 12:00)

ST. DOROST U-19 DIVIZE-E
sobota 22.4. 10:15
FK JESENÍK – FK ŠUMPERK

ML. DOROST U-17 DIVIZE-E
sobota 22.4. 12:30
FK JESENÍK – FK ŠUMPERK

ST.ŽÁCI U-15 KRAJSKÝ PŘEBOR
neděle 23.4. 10:00
FK JESENÍK – FK MOHELNICE

ML.ŽÁCI U-13 KRAJSKÝ PŘEBOR
neděle 23.4. 11:45
FK JESENÍK – FK MOHELNICE

STARŠÍ PŘÍPRAVKA U-11 OKRESNÍ PŘEBOR
pondělí 24.4. 16:30
SK ŘETĚZÁRNA „B“ – FK JESENÍK

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U-9 OKRESNÍ PŘEBOR
čtvrtek 20.4. v Mikulovicích
FK MIKULOVICE – FK JESENÍK 16:30
FK BĚLÁ POD PRADĚDEM – FK JESENÍK 17:10
pondělí 24.4. 16:30 v Jeseníku
FK JESENÍK – VÁPENNÁ 16:30
FK JESENÍK – FK MIKULOVICE 17:10