Jeseník – Mohelnice B 2 : 1 (poločas 1:0)

Sestava FKJ: Koukol – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek , Karakasidis, Minka (60´.Vavrač ), Daniel – Glac P. ( 75´. Furik), Kysela.

Po nepříliš povedeném závěru utkání v Bohuňovicích nastoupili domácí hráči proti aktuálně vedoucímu mužstvu tabulky.

Od úvodních minut bylo vidět, že proti sobě nastoupila vyspělá mužstva a hrál se fotbal převážně mezi oběma šestnáctkami. První vzruch přinesl 12.min, kdy hostující brankař Večer neudržel míč před Nepožitkem a ten centrem nenašel Petra Glace. Hosté měli svoji největší příležitost v18.min, kdy na malém vápně zůstal úplně osamocen Ryba, ale jeho velmi slabý pokus domácí Koukol chytil. Ve 22.min. už přišla pohledná a navíc gólová akce, kdy na pravé straně vysunul Nepožitek Kyselu a ten ve vápně zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Kubu Karakasidise, který z první míč uklidil do sítě. Hosté mohli odpověď o chvíli později, kdy domácí obrana špatně rozehrála a Daniel musel zastavit Strnada jenom za cenu faulu a žluté karty. Hosté však nabídnout příležitost nevyužili. Když se neujala ani dvakrát tečovaná dalekonosná střela Minky, tak se do šaten odcházelo za nejtěsnějšího vedení domácího mužstva. V závěru poločasu ještě hostující Bayer nevybíravým faulem na půlicí čáře zastavil unikajícího Kyselu a hlavní rozhodčí byl velmi benevolentní a ukázal mu jenom žlutou kartu.

Druhý poločas pro domácí výborně a hned ve 48.min. Petr Glac využil chyby hostujícího Večeře, kterému vypadl centrovaný míč a na dvakrát ho dopravil po druhé do hostující sítě.

Domácí mohli své vedení během několika minut navýšit, ale nádherná střela Karakasidise skončila jenom těsně nad a v úniku Kysela místo nahrávky volnému Nepožitkovi volil individuální akci a slabé zakončení se kterým neměl Večer nejmenší problémy. Hostům vyšla rychlá akce v 55.min. a Strnad střelou na vzdálenější tyč snížil stav utkání z pohledu hostů na 1:2. Hosté vycítili šanci na dobrý výsledek a začali více útočit. Domácím se tak naskytla příležitost podnikat nebezpečné protiútoky. V 68.min. znovu utekl Kysela Horákavi, ale Večer jeho úmysl vystihl a skóre se neměnilo. V 74.min. domácím zatrnulo, kdy po závaru ve vlastním pokutovém území hostující Pauliny nastřeluje břevno domácí branky. V 76.min. byl zaskočen hostující brankař po dlouhém nákopu Karakasidise se míč s obtížemi za pomoci břevna vyrazil na rohový kop. Domácí měli velkou příležitost v 81.min., kdy Karakasidis ve skluzu nedosáhl na střílený centr Nepožitka. V 88.min. hosté mají svoji poslední příležitost na vyrovnání, kdy přímý kop Fialy domácí Koukol vyráží před sebe Macura míč uklidil do bezpečí. Domácí hráči už hosty do další střelecké příležitosti nepustili a své vítězství si už takticky pohlídali.

Vítězství domácích je naprosto zaslouženě i když v dnešním utkání se na něho museli více nadřít. Hosté ne nadarmo dokazovali,že jsou v čele tabulky. Obě mužstva předvedla velmi kvalitní výkon.