Podrobněji o derby

Po dlouhých letech zavítal Jeseník do sousední České Vsi k mistrovskému utkání. Předchozí výsledky favorizovali hostující mužstvo za favorita, ale jak to v takových utkáních bývá, favorit se musel na své vítězství hodně nadřít. Přes optickou převahu to byli domácí, kteří měli v 8.min. velkou příležitost Navrátilem, ten však trefil jenom vyběhnuvšího Pastuchu. Ve 14.min. centrovaný míč přeletěl Pastuchu a Plhák před nabíhajícím Opravilem uklidil míč do na rohový kop. V 16.min. se už však měnilo skóre, kdy Patrik Plhák vystihl špatně zahranou malou domů a střelou přes padajícího Tilla vstřelil první branku hostů. Domácí hráči hnání vytrvalým povzbuzováním svým trenérem měli dvě dobré možnosti na vyrovnání. Nejdříve zůstal stát na brankové čáře Pastucha a Lazarov poslal míč vedle jeho levé tyče. Ve 34.min. se pro změnu rozhodl jesenický gólman vyběhnout, ale k míči se nedostal a hostující kapitán Macura odvracel míč směřující do opuštěné branky na rohový kop. Hosté si vážnější příležitost do přestávky nevypracovali a několik nadějných pokusů zůstalo nevyužito. V závěru prvního poločasu se na hřišti několikrát zbytečně přiostřilo.

Druhý poločas začali hosté náporem a hned v 50.min. si na centrovaný míč Karakasidise naběhl Lukáš Woitek a nekompromisní hlavičkou z malého vápna navyšil vedení hostů na dvě branky. Domácí ještě nestihli vstřebat tento moment a už inkasovali znovu. To v 53.min. Karakasidis vracel přetažený centr zpět před domácího brankaře, kde šel neohroženě do souboje s domácím brankařem Lukáš Woitek a odměnou mu byl třetí gól v domácí síti.Po této brance na hřišti už dominovalo jediné mužstvo a to hostů. Domácí se snažili což jím síly stačili, ale na rozjetý rychlík hostí to už nestačilo. Ti se však předháněli v zahazování brankových příležitosti. Domácí měli možnost vstřelit čestnou branku v 69.min, kdy zahrával Michálek přímý kop, ale míč z jeho kopačky skončil vysoko na brankou hostí. Hosté i když neproměňovali své příležitosti, tak byli několikrát odměněni otevřeným potleskem slušně zaplněného stadiónku. V samotném závěru střídající Hanzlík vysunul rozběhnutého Lukáše Woitka, který na dvakrát překonal vyběhnutého domácího brankaře Tilla a tím zkompletoval svůj hattrick.

Musíme si otevřeně přiznat, že kvalitou utkání asi zklamalo za svým očekáváním, ale vítězství mužstva FKJ je naprosto zasloužené. Domácí přes veškerou snahu za hosty zaostali a proto v soutěži poprvé na domácím hřišti ztratili všechny body. Hostům v dnešním utkání trvalo než se dostali do své herní pohody, ale ve druhém poločase už byla znát síla mužstva, která v předchozích utkáních na hřišti rozdávala radost ze hry.

Sestava a hodnocení:  Pastucha 6 – Keltner 6,5 (68´.Novák 6), Karakasidis 8, Macura 8, Vavrač 7 – Woitek 8,5, Minka 6,5 (61.Hanzlík 6), Mlynář 8, Schneider 5,5 (43´.Glac P. 7) – Bříza 6 Plhák 8.
Branky: Woitek 3, Plhák 1.
Žluté karty: Minka, Vavrač.