Obrat v Konici

KONICE – JESENÍK 1 : 2 (1:0)

Ve druhém kole naše mužstvo starších žáků zajíždělo v pátek odpoledne na umělou trávu do Konice. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný fotbal s optickou převahou jesenického mužstva, které bylo lepší na míči, ale domácí vše nahrazovali velkou bojovnosti a úsilím, kdy se soustředili převážně jenom na nakopávané míče na své dva vysoké útočníky. Obrany pracovali spolehlivě a tak se bojovalo o střed hřiště, kde měli mírně navrch hráči z Jeseníku, ale svoji převahu nedokázali využit k ohrožení domácího brankaře, na tož pak v vypracování nějaké brankové příležitosti. Byli to naopak domácí, kteří udeřili jako první. Využili nedorozumění hostující obrany, kdy Cekuras za cenu žluté karty zastavil domácího hráče před vlastním pokutovým územím. K přímému kopu se postavil Hubený. Jeho tvrdou střelu vyráží Bašný před sebe, kde nehlídaný Smrž dorazil míč do jesenické sítě. Jedinou příležitosti hostí za první poločas se dá nazvat průnik Švajky po levé straně, kdy se s míčem dostal až na roh malého vápna, ale místo střely hledal obsazeného hráče.

Druhý poločas ze strany hráčů FKJ byl jako nebe a dudy. Po pohovoru v kabině a přeházení sestavy došlo k markantnímu zlepšení. Hned ve 36.min. utekl po pravé stran Pospíšil a z jeho nezištné přihrávky s velkým přehledem vyrovnává Tomáš Cundrla. Hned o další dvě minuty má velkou šanci Alföldi, který sám v tváři tvář domácímu brankaři neproměňuje velkou příležitost na obrat v zápase. Smutný hrdina Libor Alföldi po centru Pospíšila se prosadil v hlavičkovém souboji na malém vápně, ale míč skončil jen těsně vedle levé tyče domácí branky. Další obrovskou příležitost neproměnil Švajka, který postupoval zcela sám. Z druhé strany mohl vstřelit druhou branku Pospíšil, ale také ztroskotal na domácím brankaři. Hosté se své vítězné branky přesto dočkali v 52.min., kdy Bráblík vysunul Honzu Švajku a ten se tentokrát nemýlil a vstřelil vítěznou branku svého mužstva. Hosté měli opět další příležitosti, ale další branky se nedočkali. Pozorná hostující obrana domácí mužstvo ve druhém poločasu k ničemu nepustila a za zmínku snad stojí přímý kop ze střední vzdálenosti, který však hostující zeď až ke svému brankaři nepustila.

Hosté v tomto utkání první poločas naprosto zbytečně prohospodařili, aby ve druhém naprosto dominovali. Potěšujícím zjištěním je,že domácí mužstvo nepustilo za celý zápas do jediné brankové příležitosti. Střelecká produktivita dnes byla žalostná až mizerná, ale každý den není posvícení. Za výkon jakým se mužstvo prezentovalo ve druhém poločase je nutno hráče pochválit.

Sestava a hodnocení: Bašný 6,5 – Bauer 7,5, Balčirák 8,5, Cekuras 7,5, Horák 8 – Litvík 7,5, Bráblík 7,5, Zrník 7,5, Švajka 8 – Alföldi 7, Pospíšil 8,5. Střídali: Látka 6,5, Nečesal 8, Polzer 7, Cundrla 8.
Branky: Cundrla, Švajka.
Žluté karty: Cekuras, Bašný.