Okresní přebor starších přípravek OFS Jeseník 2014-2015 – 4.kolo

FK JESENÍK – SK Řetězárna 5:2 pol. (3:0)

Kroščen Dominik – Zelinka Matěj, Bartoš Marian, Formánek Ondřej, Bár David, Hlobil Lukáš. Střídali: Nedoma Radim, Drochýtek Jan, Tomášek Ondřej, Kostka Vojtěch, Novák David.

Branky: Hlobil 2x, Zelinka, Bár a Bartoš

Po debaklu od Javorníku jsme chtěli v dalším domácím utkání napravit herní projev mužstva. Od úvodních minut bylo naše mužstvo lepší a do přestávky se dokázalo zásluhou střelců Zelinky, Hlobila a Bartoše i gólově prosadit. Do druhého poločasu jsme dali možnost i hráčům ze střídačky a soupeř hru vyrovnal. Podařilo se mu brzo snížit zásluhou střelce Dvorníka. Hosté vycítili šanci na lepší výsledek, ale v obraně za svoje chyby byli potrestání, kdy čtvrtá branku vstřelil Bár a pátou branku opět Hlobil. Hosté ve druhém poločas vyrovnanli hru a v krátkých intervalech byli i lepším mužstvem, kdy také nastřelili dvakrát brankovou konstrukci branky FKJ. Domácí mužstvo vyhrálo zcela zasloužené. V utkání už dokázalo předvést několik pěkných kombinačních akcí a na těchto herních situacích musí hráči pracovat, aby mohli být konkurenčně schopní nejlepším týmům v soutěži.

Okresní přebor starších přípravek OFS Jeseník 2014-2015, 5. kolo

TJ Písečná – FK JESENÍK 0:5 pol. (0:3)

Kroščen Dominik – Bartoš Marian, Drochýtek Jan, Formánek Ondřej, Tomášek Ondřej, Hlobil Lukáš. Střídali: Nedoma Radim, Kostka Vojtěch, Novák David

Branky: Bartoš 3x, Hlobil a Novák

Po třech zápasech na domácí hřišti, jsme vyrazili s hráči starší přípravky za hranice Jeseníku. V utkání jsme se museli obejít bez nemocných Majdiše a Bára, ale hráči své utkání zvládli. Od začátku bylo na domácích vidět, že jsou naprostými nováčky. Přesto, že se naše vítězství dá považovat za zcela jednoznačné, tak se na hřišti až na několik okamžiků jednalo o boj o každý míč, kdy mužstvo FKJ mělo v osobních soubojích návrh a tím získávalo územní převahu. Hosté si dokázali vypracovat množství příležitosti, ale v přesném zakončení jsme byli na štírů. Skóre zápasu otevřel Marian Bartoš, který křížnou přízemní střelou nedal nejmenší šanci zakročit domácímu brankaři. Druhou branku přidal Lukáš Hlobil po individuální akci. V závěru poločasu se důrazem před brankou prosadil David Novák a stanovil poločasový výsledek na 3:0 pro FKJ. Po přestávce se v rychlém sledu dvakrát prosadil Marian Bartoš. Hosté měli i další šance, ale vstřelit branku pro některé hráče je kumšt. Domácí i když se snažili, tak se dostali k jedině šanci, kterou výborným zákrokem zlikvidoval Novák, který ve druhém poločase nahradil Kroščena. Právě Kroščen se po přihrávce Hlobila nádherně uvolnil, ale jeho střela skončila jenom na boční síti domácí branky. Hosté dokázali vyhrát další utkání i když se dnes jednalo o snazšího soupeře, než se před utkáním očekávalo. Hráči si tak přímo v ostrém utkání mohli vyzkoušet věci, které cvičí na tréninku a větší prostor ke hře dostali i střídající hráči.