Jedeme dál!!

TJ Valašské Meziříčí U19  :  FK Jeseník U19    1:2  (0:0)

K dalšímu těžkému utkání jsme tentokrát cestovali na Valašsko. Po dosavadních výsledcích tohoto soupeře jsme čekali, že to nebude lehké, navíc i umělá tráva malých rozměrů, na které jsme utkání odehráli, nám příliš nesvědčila. V tomto měli domácí určitou výhodu, jelikož jsou na této ploše hrát zvyklí, což se v úvodu i odráželo na jejich hře. Úvodní snaze o spíše „nákopové“, než kombinační hře domácích jsme bez větších problémů odolali a postupně začali hrozit a dokonce ve 32 minutě jsme mohli jít do vedení. Josef Knebl, který doběhl dlouhý výkop Jardy Dostála, vypíchl jej domácímu brankáři a mířil do prázdné. Nečekal však, že jej dostihne a míč mu sebere. Během první půle se nic zvláštního nestalo a jestliže někdo čekal líbivý fotbal, odcházel by již po první půli. Domácí jen nakopávali, snažili se o protlačení míče do šestnáctky, chtěli více méně těžit jen ze standardních situací. Malé hřiště, samý souboj, přerušená hra.

Druhá půle začala pro domácí lépe. V 57 minutě prošel výkop domácích až na naši polovinu, naši obránci zůstali stát v domnění, že jde o postavení mimo hru, ale nakonec krajní záložník této situace využil a nakonec doběhl s míčem až do branky, 1:0.Touto situací jsme se ale nenechali zaskočit a postupně jsme kombinacemi nutili domácí chybovat. Sice Josef Knebl zahodil další vyloženou gólovou příležitost ve spolupráci s Karlem Bajzou, ale hned o tři minuty později se podařilo. Opět po kombinaci Bajza – Knebl poslední jmenovaný svoji šanci proměnil a vyrovnal  na 1:1. V dalším vývoji utkání jsme to byli my, kteří jsme šli za vítězstvím. Postupný další tlak se nám však nepodařilo proměnit ve vedoucí branku. Až v 90 minutě to vzal Josef Knebl na sebe a po stejné situaci jako při vyrovnávací brance poslal naše mužstvo svojí druhou brankou v utkání do vedení a ke konečnému vítězství, 1:2. Strhující závěr a nádherný okamžik zadostiučinění pro kluky, za mužstvo. V utkání se projevila velká touha po vítězství mých svěřenců.

V utkání jsme byli tím lepším týmem. Jednoznačně pozitivní byla účast mladších dorostenců v utkání. Všichni plně zastoupili hráče, kteří se nemohli tohoto utkání pro zranění či nemoc zúčastnit. Jirka Mráz 60 minut, Josef Prachař 35 minut i Jirka Slámka svými výkony podpořili naše vítězství. Kluci skvěle, jen tak dále.

Jinak dále jen pokora a jedeme dál. Nyní nás čeká další utkání na půdě soupeře, tentokrát v Přerově, kde budeme jistě chtít pokračovat v této nádherné sérii. Bude to však opět těžké. Držte palce.