Valašské Meziříčí  –  FK Jeseník  –  4 : 1 (2 : 1)

Sestava:  Matějka-1 – Hapala-2; Slámka-1,5; Bajza-2; Formánek-2

Bartošek-1,5; Mráz-1,5; Urban-2,5; Prachař-2  –  Pastucha-2,5

Branky:    1 – Urban

Komentář:    Pro utkání ve Valašském Meziříčí jsme nemohli počítat s pěticí omluvených hráčů a když se k tomu přidala i absence neočekávaná (Gnida, Bužík,Brumovský), odjížděli jsme na zápas pouze s devíti hráči. S alternunícím Bajzou nás tak pro utkání bylo deset. Přesto jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně a hlavně první poločas byl z naší strany hodně povedený. Domácím jsme byli  naprosto rovnoceným protivníkem a místy jsme měli i mírně navrch. Po zásluze jsme se také dostali do vedení, když jsme gólově zužitkovali rychlou kombinační akci, o jejíž zakončení se postaral Urban. Našim klíčovým hráčům však rychle ubývali síly. Bajza měl v nohou celý zápas za starší a Mráz s  Prachařem starším vypomáhali a navíc měl Prachař v nohou sobotní zápas za dorost Javorníku. To se muselo zákonitě projevit a také projevilo. Domácím se podařilo vyrovnat, když jsme nezachytili rychlou kolmou přihrávku na dobře naběhnuvšího útočníka, který v přímém souboji s naším velmi dobře chytajícím brankářem uspěl. O poločasovou remízu jsme se připravili chvilkovou nesoustředěností těsně před koncem poločasu, když jsme neunesli omyl rozhodčích a inkasovali.

Druhý poločas pro nás začal dost nešťastně. Náš brankář likvidoval střelu z dálky pouze vyražením míče a útočník soupeře byl u míče o zlomek sekundy dříve než náš obránce – 3 : 1. Ani tento moment nás však nezlomil. Přes ubývající síly jsme dál bojovali a soupeře, jehož převaha zákonitě narůstala, jsme do větších brankových příležitostí nepouštěli. Na výsledkový obrat nám však již síly nestačily a čtvrtou branku jsme inkasovali po dalším z omylů rozhodčích, když pustili do zakončení útočníka domácích, stojícího v naprosto jasném ofsidu. Přes porážku je nutné kluky za předvedený výkon pochválit a poděkovat.

Závěrem si nemohu odpustit poznámku k těm, kteří s námi nebyli. Nemoc nebo reprezentace v jiné činnosti jsou samozřejmě omluvou, ale odjezd na intr či neomluvení se vůbec???

Celkové hodnocení: velmi dobrý výkon