Starší žáci naposledy doma

JESENÍK – ŽELATOVICE 4 : 0 (3:0)

K poslednímu domácímu utkání k nám přijel soupeř ze Želatovic, který se nachází ve spodní části tabulky. Naše mužstvo po perfektně zvládnutém utkání na Nových Sadech chtělo navázat na dobrý výkon i před vlastním publikem. Bohužel jak však u našeho mužstva bývá zvykem po hodech přichází půst a tak, jsme i přes vítězství nepředvedli po herní stránce žádný gala představení. Vstup do utkání byl přímo impozantní, kdy hned v první minutě Daniel Pospíšil na dvakrát zužitkoval centr Švajky. O dvě minuty později po centru Pospíšila Cundrla otřásl jenom břevnem hostující branky. V sedmé minutě už „zahřmělo“ po druhé, kdy Pospíšil našel centrem Tomáše Cundrlu a ten se tentokrát nemýlil. Dvoubrankové vedení domácí borce uklidnilo na tolik, že hráči i přes značnou převahu přestali plnit taktické pokyny a na hřišti si tzv dělali co chtěli. Hra upadla do podprůměru. Hosté se k vážnějšímu ohrožení domácího brankaře nedostali. Z podprůměru šedi vyčnívali třetí branky domácích, kdy se na pravé straně uvolnil Cundrla a přesným centrem našel Jiřího Horáka, který se v zakončení nemýlil a domácí odcházeli do kabin s třígólovým náskokem.

          Po poločasovém proslovu k hráčům a změnám v sestavě došlo ke zlepšení v herním projevu domácího mužstva. Hráči zrychlili a zpřesnili kombinaci a najednou se začali dostávat do brankových příležitosti jako na běžícím páse. Bohužel Martin Kozel se v dnešním utkání nepotkal se střeleckou formou, neboť nedokázal proměnit ani ty nejvyloženější brankové příležitosti. Poslední branku v utkání střelil Pavel Polzer, který se prosadil důrazem na malém vápně a nejlépe se orientoval ve skrumáži před hostujícím brankařem a míč naposledy v dnešním utkání uklidil do jejích sítě. Hosté ve druhém poločase se dostali také do zakončení, kdy největší příležitost jím zmařil domácí brankař Bašný, který tečovanou střelu vyrazil mimo tyče své branky.

          Domácí hráči v dnešním utkání zase předvedli jeden ze svých slabších výkonů, kdy si vědomí své fyzické i technické převahy nedokázali navázat na výborný herní výkon z minulého utkání. Vítězství pro domácí hráče byla povinnost, ale zklamaní z herního projevu je velké. Hosté bojovali co jím síly stačili, ale na domácí borce i v mizerné formě neměli nárok.

Sestava a hodnocení: Bašný 7 – Cekuras 7,5, Balčirák 7, Nečesal 7,5, Horák 8 – Pospíšil  8,5, Bráblík 7,5, Litvík 7, Švajka 8 –  Cundrla 8,5, Polzer 7.
Střídali: Kozel 7, Látka 7,5, Orel 7, Bartoš 7.
Branky: Pospíšil, Cundrla, Horák, Polzer.