Podrobnosti k pohárovému finále

SK ŘETĚZÁRNA ČESKÁ VES – FK JESENÍK 1 : 3 (0:1)

Ve finálovém utkání proti sobě nastoupila v současné době dvě nejlepší mužstva I.A třídy Ol. KFS. Je však pravda, že domácí trenér na toto utkání postavil hodně kombinovanou sestavu, která neměla hostům klást žádný velký odpor. Hostující trenér Ševčík od prvních minut dal příležitost hráčům z lavičky, aby se porvali o své místo pro zbytek podzimní části sezóny. Hosté měli od úvodních minut převahu a začali náporem, který úvodní branku nepřinesl ani z pokutového kopu, který v 15.min. neproměnil David Macura po faulu na Keltnera. Domácí mužstvo pozorně bránilo a spoléhalo na rychlé protiútoky, které většinou táhl Navrátil. Na úvodní branku si diváci museli počkat doslova do poslední vteřiny prvního poločasu, kdy se do míče opřel Jan Minka a střelou z pětadvaceti metrů otevřel skóre zápasu.

Na odpověď si diváci museli počkat patnáctiminutovou přestávku, ve které hostujíc trenér vystřídal všechny své čtyři náhradníky. Domácí hned po zahájení druhé půle podnikli rychlou akci na jejímž konci stál Navrátil a střelou kolem padajícího Vrány srovnal stav utkání. Pro nadšený domácí tým to byla povzbuzující injekce a nechybělo mnoho, aby v 59.min. Navrátil dostal své mužstvo do vedení. V 64.min. našel dlouhým nákopem Karakasidis v pokutovém území domácího mužstva Martina Furika, který na dvakrát vrátil hostům vedení. Definitivní pojistku na vítězství dal v 88.min. Pavel Kysela, který utekl domácí obraně a střelou mezi nohy brankaře vstřelil třetí branku utkání. Na závěr si musíme objektivně přiznat, že žádný velký fotbal se nehrál.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího převzal kapitán mužstva David Macura od předsedy OFS p. Ing. Milana Ráce a sekretáře OFS Jeseník p. Ing. Josefa Kaliny pohár za vítězství, věcnou cenu a vstupenku do jarních bojů Ol. KFS.

Sestava: Vrána – Novák, Macura, Keltner, Glac T. – Hanzlík, Minka (46´. Vavrač), Mlynář (46´. Karakasidis), Schneider – Bříza (46´. Kysela), Glac P. (46´. Furik).