Téměř nemožné, ale stalo se!!!

FC Vsetín U19 : FK Jeseník U19    3:2  (0:2)

Málokdy se stane, že nadějný průběžný výsledek 2:0 se dá jednoduše zvrátit, vyrovnat a nakonec i otočit. Nám se to stalo v posledním utkání ve Vsetíně, závěrečném vystoupení podzimní části sezóny. Po jednoznačném průběhu první půle přišlo hořké zklamání a neúspěch. Když půjdu do důsledku, dá se ve své podstatě klukům vytknout jen 20 minut, které jsme nezvládli.

Do Vsetína, jak jsem avizoval v posledním komentáři k utkání s Krnovem, jsme vyjeli pro zisk tří bodů. Jednak jsme jeli na půdu soupeře, jehož postavení v tabulce a dosažené výsledky zisku tří bodů nasvědčovaly, jednak jsme chtěli odčinit výpadek s Krnovem a zároveň přezimovat na pěkném třetím místě, tedy v případě příznivých výsledků dalších utkání.

Začali jsme výborně a vlastně celý první poločas jsme měli průběh zápasu pevně v rukou. Odrazili jsme prvotní šestiminutový nápor soupeře a od té doby jsme byli na hřišti jen my. V 6. minutě vyslal kolmicí Ríša Zrník Karla Bajzu do samostatného nájezdu, Karel však nedal. Ve 20. minutě využil zaváhání stopera domácích Radim Vojtek a nemýlil se, ujali jsme se vedení 0:1. Ve 25. Minutě Nguyen Van Tiep opět využil „kiksu“ stopera a sám před brankářem svoji šanci neproměnil a když ve 29. minutě rovněž svůj samostatný nájezd neproměnil Ríša Zrník po vysunutí Karlem Bajzou, říkal jsme si, jak je možné takovým způsobem urazit fotbalového boha. Útěchou nám byla druhá branka v utkání Radima Vojtka, kterého centrem našel z pravé strany Josef Knebl na malém vápně a Radim z první proměnil, stav 0:2.

Po poločasovém průběžném vedení nic nenasvědčovalo tomu, aby se vývoj poločasu druhého odvíjel tak, jak se odvíjel. V kabině jsme si řekli spíše taktické věci. Zbytečně se nevytahovat, hrát zodpovědně zezadu, nechat soupeře vyblbnout a hrát svoji hru ze zabezpečené obrany, přitvrdit v osobních soubojích, v obranné fázi se s ničím nemazlit apod. Zvolená taktika nám však vydržela sotva minutu. Hned v první minutě druhé půle po levé straně utekl záložník, odcentroval a na zadní tyči našel hráče, stav 1:2. V 55. minutě soupeř zahrával přímý kop ze vzdálenosti 16 metrů, ve zdi míč byl tečován a domácí vyrovnali na 2:2 a když v 69. minutě po nedůrazu v obraně se ujali vedení 3:2, pořád jsem věřil v obrat, klukům jsem věřil a kdyby se podařilo v 73. minutě Radimovi Vojtkovi s Josefem Kneblem proměnit tutovky z pozice malého vápna, vyhráli bychom. Na „kdyby“ se však nehraje.

Prohráli jsme 3:2, dle mého zvítězil v tomto utkání ten horší tým, nicméně takový je fotbal. Kluci předvedli vynikající výkon v první půli, v té druhé bohužel jen minut 20. Někdy i to nestačí. Prohráli jsme si to sami. Určitě jsem však maximálně spokojen s účastí mladších dorostenců v tomto utkání, kteří museli pro absenci několika hráčů zaskočit. Jirka Mráz, Jirka Slámka odehráli celé utkání a podali velice slušný výkon a Josef Prachař ke konci zápasu naši ofenzivní snahu oživil. Jsme velice rád, že takové hráče mohu mít k dispozici.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Hanúsek, Jiří Slámka, Jan Krátký, Jaroslav Vavrušák – Karel Bajza, Jiří Mráz, Nguyen Van Tiep, Richard Zrník – Radim Vojtek, Josef Knebl

Střídali: Josef Prachař

Další náhradníci: Lukáš Urban, Jiří Matějka – brankář

Čeká nás tedy bilancování a hodnocení, odpočinek, tvorba koncepce a složení mužstva na jarní část soutěže, kvalitní zimní příprava, to vše proto, abychom se na konci ocitli v patrech, kam toto mužstvo patří. Dle mého to rozhodně není umístění v tabulce, na jakém přezimujeme.

Chci touto formou poděkovat všem fanouškům a příznivcům dorostenecké kopané FK Jeseník, sponzorům a vůbec všem, kteří nás nějakým způsobem podporují a prožívají ta vítězství i prohry s námi. Děkujeme a držte palce dále.