Body máme zpět

Čechovice U19 : FK Jeseník U19    1:6  (1:2)

Napravit si reputaci z předchozího domácího utkání se Šumperkem, se kterým jsme získali pouze bod po šokujícím prvním poločase a katastrofálním výkonu. Získat tedy tři body, to bylo cílem v utkání s Čechovicemi, které jsme doma na podzim porazili v poměru 4:0, ale byl to soupeř nevyzpytatelný.

Do zápasu nemohl tentokrát nastoupit Honza Krátký, který se oddává svým maturitním povinnostem, na druhou stranu se do mužstva vrátil již po zranění uzdravený Radim Vojtek.

Utkání pro nás začalo šťastně hned ve 4. minutou, kdy Martin Chromek vyhrál souboj na polovině hřiště, přihrávkou vybídl Davida Marcinova ke střele z 20 metrů a tento se nemýlil, 0:1. Následovaly další pohledné akce a zakončení. V 8. minutě Nguyenovi další projektyl brankář chytl, o minutu později krásný centr zleva Radima Vojtka trefil Karel Bajza v malém vápně hlavou nad. Tak se vyvíjelo utkání téměř po celou první půli. Přesto se podařilo soupeři vyrovnat ve 20. minutě střelou z dálky, nutno dodat, že rovněž za přispění nečinnosti našich obránců. Odpovědí byla branka Davida Marcinova po vyslané kolmici Karla Bajzy, 1:2. Tak skončil poločas.

Půli druhou jsme začali rozpačitě, přestože jsme soupeře do ničeho zásadního nepustili. Kluci se na hřišti začali více hádat než se věnovat hře. V polovině druhé půle jsme však jednoznačně byli lepším týmem my, čemuž přispěla naše třetí branka po střele z dálky v podání Davida Marcinova na 1:3. Ta nás uklidnila a konečně jsme opět začali hrát fotbal. Další tři branky, opět Davida Marcinova, jen potvrdily naše ovládnutí hřiště a zbytku hry.

Excelentní výkon podali Jirka Mirčevský s Josefem Kneblem ve stoperské dvojici a pochvalu zaslouží i všichni ostatní hráči a hlavně za to, že i když se herně nedaří, jsou schopni se zdravě pohádat v cestě za vítězstvím. Uznání zaslouží i střídající Lukáš Urban, který v poslední minutě utkání v souboji vybojoval již ztracený míč u rohového praporku a připravil tak poslední branku Davidovi Marcinovi.

Možná jen poznámka. Někdy by chtělo, zejména v zakončení, hrát více kolektivně. Jinak dobrý výkon celého mužstva

Průběh utkání:

1. min. – Marcinov střela z 20. m, 0:1

35.min.  – střela z dálky 1:1

40.min.  – Marcinov individuálně,1:2

62.min.  – Marcinov střela z dálky, 1:3

66.min.  – Marcinov po kolmici Chromka individuálně, 1:4

82.min.  – Marcinov po výkopu Knebla individuálně, 1:5

90.min.  – Marcinov po Urbanově vybojovaném ztraceném míči u rohového praporku a přihrávce, 1:6