Dva rozdílné poločasy podruhé!!

FK Jeseník U19 : TJ Valašské Meziříčí U19      7:1  (1:0)

Do dalšího domácího utkání jsme šli s odhodláním potvrdit vítězství v Čechovicích. Hostili jsme mužstvo z Valašského Meziříčí, na jehož půdě jsme na podzim vyhráli 2:1, po více bojovném než kombinačním výkonu. Stejný styl hry od hostujícího mužstva jsme očekávali i v tomto dalším vstoupení.

Hned ve 2. minutě jsme vedli 1:0 po ukázkovém centru Radima Vojtka z levé strany a hlavičkovém zakončení Karla Bajzy. Bohužel to bylo vše, co bylo z obou stran na hřišti vidět. Hra se jen přelévala od šestnáctky po šestnáctku bez šancí na obou stranách. Fotbal nemastný neslaný, jak se říká. Prostě kdyby si divák odskočil nakoupit do Kauflandu, o nic by vlastně nepřišel.

Úvod druhé půle byl stejný. Hned ve 48. minutě jsme zvýšili náskok po centru opět Radima Vojtka, který centroval do vápna, míč se odrazil k dobře postavenému Nguyenu Van Tiepovi, který nekompromisně střelou poslal míč do sítě, 2:0. Hra se v našem podání uklidnila a na hřišti jsme byli již jenom my. V 59. minutě zvýšil po krásném centru Karla Bajzy do malého vápna Martin Chromek na 3:0 a hned po 4. minutách zvýšil opět Karel Bajza, a to individuálně po kombinaci s Jardou Orlem na 4:0. Následovalo střídání, které se trenérovi a mužstvu vyplatilo. Střídání však nemělo nic společného se špatným výkonem hráče, nýbrž jeho šetření pro další utkání mladších dorostenců. Do hry přišel Lukáš Urban, který hned po příchodu na hřiště byl aktivní, chtěl hrát fotbal, dral se do každého útoku. Odměnou mu byly dvě vstřelené branky. První z nich, pátou v pořadí, vstřelil hned po 4. minutách na hřišti a kombinaci s Davidem Marcinovem, tu druhou, v pořadí šestou, v 84. minutě. Této brance předcházelo ukázkové založení akce přenesením hry z levé strany přes stopery na pravou stranu, kde Jan Hanúsek vyvezl míč , krásnou kolmicí do vápna vyslal Davida Marcinova, ten vystřelil do tyče a Lukáš se při dorážce již nemýlil. Dalším střídáním byl vstup dalšího mladšího dorostence do utkání, Adama Gnidy, který všem ukázal svoji chytrost a v 86. minutě završil sedmigólový příděl do soupeřovy sítě lobem ze 35 m. Pěkná a hlavně chytrá branka. Čestnou branku soupeř vstřelil v 72. minutě po ojedinělé akci.

Co se týče jednoduchého zhodnocení utkání, dá se říci: „První poločas nuda v Brně, poločas druhý jsme to již byli my, jasně lepší“

Chválím mladší dorostence Lukáše Urbana a Adama Gnidu za aktivitu na hřišti a vstřelené branky, pro Adama premiérová.

Nyní nás nečeká nic jiného, než opět potvrdit domácí úspěch v pátečním utkání v Novém Jičíně ziskem třech bodů.