LORD CUP 2015 v Rýmařově

V sobotu 20. června 2015 jsme se s kombinovaným mužstvem vypravili na tradiční mezinárodní turnaj LORD CUP 2015 v Rýmařově, který nám měl přinést konfrontaci našich nejlepších hráčů s ostatními mužstvy stejné věkové kategorie.

Do turnaje se přihlásilo dvacet mužstev, které pořadatelé rozdělili do pětičlenných skupin, kde se hrálo každý s každým. Aniž by to před turnajem někdo tušil, tak mužstvo FK Jeseník bylo nalosováno do nejtěžší skupiny, což se pak projevilo v celém turnaji.

Mužstvo FK Jeseník reprezentovali: Jan Vajda – Adam Pudil, Marian Bartoš, Adam Plšek, Miloš Pudil, Samuel Planý, Petr Buček, Karel Zelinka, Matěj Zelinka, Vojtěch Špelda, Jiří Kubánek a Adam Polčák.

skupina D: TJ Jiskra Rýmařov II – FK Jeseník 1:2

Zahajovací utkání celého turnaje je vždy ošidné. Domácí ačkoliv označování jako druhé mužstvo, bylo silnějším výběrem. Od úvodních minut jsme byli aktivnějším týmem a první branku vstřelil Honza Vajda střelou z vlastní poloviny. Domácím se v polovině zápasu podařilo po ojedinělé akci vyrovnat. Hráči FKJ však svoji aktivitou dokázali strhnout vítězství na svoji stranu a Karel Zelinka hlavou vstřelil vítěznou branku našeho celku.

skupina D: TJ Sokol Čechovice – FK Jeseník 0:3

Ve druhém utkání jsme našeho soupeře vůbec k ničemu nepustili a po celou dobu jsme kontrolovali hru v zápase. Jenom vlastní zbrklostí jsme nevyhráli větším rozdílem. Spoustu brankových příležitosti nebylo dotaženo až k brankovému efektu. Naše branky vstřelili Karel Zelinka 2x a Matěj Zelinka.

skupina D: FK Dolní Němčí – FK Jeseník 4:2

Toto utkání naši mládí hráči nezvládli svoji hlavou. Soupeře jsme zbytečně pustili do čtyřbrankového vedení a až v závěru utkání jsme jenom dokázali kosmeticky skóre upravit. V utkání jsme neproměnili ani pokutový kop. I přes několik obrovských příležitostí jsme na lepší konečný výsledek nedosáhli. Naše branky vstřelil Matěj Zelinka a Jiří Kubánek.

skupina D: ŠK Gumárne Púchov – FK Jeseník 4:2

V posledním utkání jsme museli uhrát minimálně bod, abychom nemuseli čekat na ostatní výsledky ohledně postupu do další fáze turnaje. Od začátku utkání se hrál zcela vyrovnaný zápas, kdy obě mužstva chtěla vyhrát. V úvodu byl náš soupeř šťastnější a brzo jsme inkasovali. Potom jsme však svého slovenského bratra mačkali a dočkali se vyrovnání, o které se zasloužil Marian Bartoš. Soupeř však z nenápadné příležitosti opět strhl vedení na svoji stranu. Do konce utkání zbývalo ještě dost času a Miloš Pudil vyrovnal. Strhnout vedení na naši stranu mohl opět M. Pudil, ale své příležitosti se zalekl. Púchovští hráči jenom pár minut před koncem vstřelili velmi náhodnou branku. Ve snaze o vyrovnání a hře vabank jsme inkasovali čtvrtou branku. I pře prohru jsme stále věřili v postup, ale ostatní výsledky ve skupině nám nepomohly a tak jsme do nedělní fáze turnaje museli jít hrát jenom o konečné třinácté umístění.

skupina H: Sokol Bohuňovice – FK Jeseník 0:3

V nedělním pokračování jsme nastoupil do bojů o celkové 13. až 20. místo s odhodláním získat co nejvyšší možnou příčku. První soupeř se v neděli k turnaji nedostavil a první utkání v této skupině jsme vyhráli kontumačně.

skupina H: TJ Jiskra Rýmařov I – FK Jeseník 1:5

Po hodině čekání jsme tak nastoupil k prvnímu nedělnímu utkání proti domácímu mužstvu, které jsme jednoznačně porazili. Spoustu brankových příležitostí zůstalo neproměněno. Naše branky vstřelili Adam Pudil 2x, Samuel Planý, Vojtěch Špelda a Jiří Kubánek.

skupina H: TJ Kovohutě Břidličná – FK Jeseník 0:8

V tomto utkání se naprosto projevila jednoznačná herní převaha našeho mužstva, které cílevědomě šlo za vítězstvím. Výše výsledku ještě ani neodpovídá průběhu hry, kdy jsme našeho soupeře gólově šetřili. O naše branky se postarali tito hráči: Matěj Zelinka 3x, Karel Zelinka, Jiří Kubánek, Adam Pudil, Samuel Planý a Miloš Pudil.

skupina H: FK Stará Bělá – FK Jeseník 1:4

Po nedělním obědě nás čekal další zklamaný soupeř ze základní skupiny. Po chvilkovém oťukávání jsme utkání rozhodli ve svůj prospěch rychlými brankami. Soupeř už jenom dokázal korigovat, ale na otočení výsledku neměl dostatek času a ani morálních sil. Branky vítězů vstřelili Adam Polčák 2x, Matěj Zelinka a Miloš Pudil.

skupina H: TJ Slovan Moravany – FK Jeseník 0:0

V předposledním utkání na turnaji jsme nastoupili proti fyzicky velmi vyspělému soupeři, kterého jsme však přehrávali technickou hrou. Soupeř nám nestačil v herních kombinacích a jenom nepřesná muška našich střelců zapříčinila to, že jsme v tomto utkání nevyhráli.

skupina H: FC Chotěboř – FK Jeseník 0:2

Do posledního utkání jsme vstupovali s cílem vyhrát toto utkání a zanechat na turnaji dobrý dojem. Oboje se nakonec povedlo. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, ale na branku jsme čekali až do druhé poloviny zápasu. O první gól se postaral Karel Zelinka. Naše vedení jen o pár minut později stvrdil Samuel Planý. Tímto vítězstvím jsme si zajistili konečné třinácté místo v turnaji.

Zhodnocení turnaje:

Na tento turnaj jsme odjížděli s ambicemi dostat se v turnaji co nejvýše. Bohužel těžká skupina a lehkovážnost v sobotu odpoledne zapříčinila to, že jsme museli hrát jenom ve skupině o třinácté místo na turnaji. Do nedělních zápasů jsme však vstupovali s cílem napravit špatné sobotní odpoledne. Což se nám nakonec povedlo. Je jenom škoda sobotního výpadku, ale musíme si sportovně přiznat, že soupeři sice nebyli lepší, ale zato sehranější, a to rozhodovalo. Vše teď záleží jenom na vaši ochotě, vážení rodiče, zda jste ochotní své hráče pustit do Jeseníku, aby se zde vytvořilo mužstvo schopné konkurovat soupeřům zpoza kopce. Potencionál k tomu tito hráči mají, což nám ukázaly i nedělní výkony, na kterých se dá do budoucna stavět.