Finálový turnaj v Šumperku

Finálový turnaj mladší přípravky Ol. KFS v Šumperku

Ve čtvrtek 25.června 2015 se naše nejmladší mužstvo mladší přípravky vypravilo na finálový turnaj v rámci Olomouckého krajského fotbalového svazu do Šumperku, kde nás v základní skupině čekaly zápasy proti zástupcům ostatních okresů z našeho kraje.

Naše mužstvo bylo zařazeno do skupiny „A“ společně s mužstvy z Postřelmova, Hranic, Dubu na Moravě a místo Určic domácího Šumperku.

Systém turnaje byl stejný jako předchozí den u starší přípravky, kdy se mužstva ve skupině utkala mezi sebou každý s každým a poté podlé umístění ve skupině se hrálo proti soupeři ze druhé skupiny. Hrálo se na hrubý čas 2 x 10 minut, kdy při nerozhodném výsledku rozhodovala střelba ze značky pokutového kopu.

Za FK Jeseník nastupovali tito hráči a hráčka: Bohuslav Černý – Jonáš Plšek, Karel Zelinka, Filip Oříšek, Jiří Marinka, Michal Žitňanský, Sebastian Planý, Jakub Sytař a Lukáš Látka

skupina „A“: SK Hranice – FK Jeseník 1:4 (0:3)

První utkání v turnaji je vždy nevyzpytatelné a proto jsme kladli důraz na defenzivní činnost. Pozorně jsme bránili a sami jsme se snažili využívat každou příležitost k ohrožení soupeřovy branky. Do poločasu nám tato taktika vyšla a soupeři jsme odskočili na rozdíl tří branek. Ve druhém poločase jsme se už snažili aktivním pohybem kontrolovat vývoj utkání, což se nám velmi dobře dařilo. Soupeře jsme do přesného zakončení pustili jenom jednou a to již za rozhodnutého stavu. O branky za naše mužstvo se postarali Jakub Sytař 2x, Sebastian Planý a Filip Oříšek.

skupina „A“: TJ Postřelmov – FK Jeseník 7:10 (3:4)

Pokud v prvním utkání jsme vsadili na obrannou činnost, tak ve druhém utkání hráči rozhodli sami za sebe, že bude převážně útočit a padaly i branky a to na obou stranách. Utkání se přítomným divákům velmi líbilo, ale trenéři z toho šedivěli. Obrany a ani brankaři se moc nevyznamenali, ale útočné činnosti na obou stranách naprosto dominovaly. Branky v tomto utkání vstřelili Karel Zelinka 5x, Jiří Marinka 3x, Filip Oříšek a Jakub Sytař.

skupina „A“: TJ Sokol Dub nad Moravou – FK Jeseník 4:3 (2:1)

Proti jednomu z favoritu skupiny jsme předvedli velmi dobrý herní výkon, kdy jsem však zaostali v proměňovaní brankových příležitostí. Vždy nám soupeř o branku utekl a když jsme srovnali skóre, tak jsme si po zbytečné chybě nechali dát branku a museli znovu dotahovat. Bohužel v posledním případě se tak nestalo a museli jsme v turnaji skousnout první prohru. Vedení soupeře se však v tomto utkání zachovalo velmi arogantně a vulgárně z důvodu vlastní neznalosti fotbalových pravidel, což na atmosféře utkání vůbec nepřidalo, ale zřejmě jsou v Dubu na takové chování zvyklí. Branky za FK Jeseník vstřelili Jiří Marinka 2x a Karel Zelinka.

skupina „A“: FK SAN-JV Šumperk – FK Jeseník 3:6 (1:2)

Domácí mužstvo na poslední chvíli vstoupilo do turnaje za Určice, které vůbec nedorazily. Od začátku utkání se hrál vyrovnaný zápas s mírnou převahou našich borců. Obě mužstva pozorně bránila. Poločasový výsledek odpovídal naší převaze v utkání. Ve druhém poločase se začalo hrát nahoru a dolů a branky přibývaly až se zastavily na konečném skóre. Musíme však přiznat, že se jednalo asi o nejhezčí utkání celého turnaje, neboť jak domácí mužstvo, tak i naše předvedlo hodně pěkných kombinačních akcí. Výsledky dalších zápasů ve skupině rozhodly o tom, že jsme nastoupili do utkání o třetí místo.

Utkání o třetí místo: FK Nové Sady – FK Jeseník 4:0 (3:0)

V utkání o třetí místo jsme předvedli jeden z našich povedenějších utkání co se týče herní stránky. Bohužel nám nevyšel gólově a výsledkově. To se v této kategorii občas stává. Oba soupeři předváděli solidní fotbal, ale soupeř byl šťastnější v zakončení a to rozhodlo, že jsme z tohoto turnaje odjeli nakonec bez medaile.

Zhodnocení turnaje: Dnešní turnaj nám jednoznačně ukázal, že naše nejmladší klubové mužstvo má svoji herní kvalitu. Samozřejmě chyby, které se vyskytly, pramenily spíše z nezkušenosti tohoto mužstva s více těžkými zápasy. Je dobře, že jsme turnaj absolvovali a dostali možnost konfrontace s nejlepšími z ostatních okresů v rámci našeho kraje. I přesto, že jsme v dnešním turnaji na stupně vítězů nedosáhli, nemají se kluci za co stydět. Nastolený trenérský trend v této kategorii trenérem Vyvážilem je správný a všichni v klubu věříme, že se naši nejmladší fotbalisté touto nelehkou cestou ke svým úspěchům vydají společně se svým trenérem.