Příprava mladších žáků

Po vítězství v loňském roce v kategorii mladších žáků se příprava na nový ročník plně rozběhla pro tuto věkovou kategorii v pondělí 20. července 2015. Každý týden mužstvo pravidelně čtyřikrát týdně trénuje a snaží se co nejlépe připravit na nový soutěžní ročník, který nebude v žádném případ procházkou růžovou zahradou.

Po odchodu hráčů ročníku narození 2002 Jana Bouchala, Aleše Dostála, Pavla Drasticha a Karla Tulise se převážně stejný kádr bude muset s touto ztrátou vyrovnat. Do mužstva přichází hráči starší přípravky Jan Vajda, Samuel Planý, Marian Bartoš, Matyáš Machů, Matěj Zelinka, Jiří Kubánek a Radim Nedoma, kdy většina z nich už plnila nezbytnou součást mužstva mladších žáků. Z řady vytipovaných hráčů se k mužstvu v přípravě zatím zapojili Adam Polčák, Vojtěch Špelda, Michal Švec, Matěj Dostál a Jaroslav Forajt. V současné době se jedná o příchodu dalších hráčů, kteří by zvýšili konkurenci v mužstvu a tím i jeho kvalitu pro nový soutěžní ročník. Kádr v rámci letní přípravy zatím „dobíjel“ fyzický fond a od příštího týdne se teprve zaměříme na práci s míčem tak, abychom byli připravení na první kolo, které nás čeká už za čtrnáct dní. Minulý týden v průběhu zvyšování fyzické kondice jsme odehráli i tři přípravné zápasy.

U-13 FK Jeseník – U-15 FK Němčice nad Hanou 7:0 pol. (2:0)

V utkání proti jednomu z nováčku v KP žáků jsem odehráli utkání na velkém hřišti proti soupeři, který byl v jeseníkách na soustředění a proti kombinovanému mužstvo naších starších žáků prohrál 0:12. My, jsme si na zápas půjčili čtyři starší hráče a to Horáka, Cundrlu, Bouchala a Dostála. Před zápasem jsme měli z utkání obavy, jak budou kluci hrát poprvé na velkém hřišti, ale obavy byli naprosto zbytečné. Hráči se velmi rychlo adaptovali a předvedli velmi kvalitní herní výkon, kdy za své akce byli často odměněni potleskem. Opravdu byla radost se dívat na pohledne akce. O branky se postarali Bouchal 4x, Cundrla 2x a Buček.

U-13 FK Šumperk – U-13 FK Jeseník 11:0 pol. (6:0)

No tak tady je naprosto asi zbytečné ještě něco psát. Proti ligovému mužstvu hráči hned po prvních dvou inkasovaných brankách přestali hrát a hlavně bojovat. Hlavně u starších hráčů tato frustrace byla nejvíce vidět. Bohužel na nepřipraveném hřišti jsme nepředvedli nic co zdobí mladého fotbalistu. Ano dá se pochopit únava z fyzických tréninků, ale nasazení a bojovnost by hráče měla zdobit i když to herně nejde a nic se nedaří a to bohužel v dnešním zápase chybělo. Pro naše mladé mužstvo to byla velká škola.

U-13 FK Jeseník – U-13 KS Wesola Varšava 3:2 pol. (2:1)

V modelovém utkání v rámci tréninkové jednotky proti soupeři, který je v našem sportovním areálu na soustředění byla od prvních minut vidět naše převaha, kdy soupeř pozorně bránil a snažil se těžit z rychlým protiútoků. My, jsme všechny přítomné hráče pravidelně střídali a i po tréninku soupeře přehrávali. Svoji převahu jsme dokázali i gólově využit, kdy Machů a Karel Zelinka získali našemu mužstvu dvoubrankové vedení. Bohužel před přestávkou i těsně po ní jsme se dopustili individuálních chyb v obranné fázi a soupeř dokázal vyrovnat. Celý zápas rozhodl individuální akci přes polovinu hřiště Sytař. Přestože nešlo tolik o vítězství, ale spíše o hru, tak každé vítězství v přípravě je vždy povzbudivé.