Krajský přebor – 9.kolo

Devět kol plus dvě předehrávané jsou za námi a na předních místech krajského přeboru se opět mění pořadí. Naše mužstvo se po přesvědčivém vítězství nad Kojetínem vrátilo do čela tabulky.

Jeseníku pomohla k aktuálnímu vedení v soutěži nejen vysoká domácí výhra, ale především nečekaná klopýtnutí konkurentů. Tak například Velké Losiny: po desetizápasové šňůře přišly v kraji o neporazitelnost, když prohrály v Dolanech 1:2. Góly padaly až ve druhém poločase a hosty mrzela řada neproměněných šancí. Velké Losiny si budou chtít „zchladit žáhu“ v příštím domácím utkání právě proti Jeseníku.

Jestliže prohru v Dolanech nelze považovat za ostudné klopýtnutí, domácí ztráta dalšího favorita Ústí se nečekala. Nicméně Určice ukazují, že po rozpačitém rozjezdu nabírají velkou fazonu a i přes relativně větší bodovou ztrátu se tento exdivizní klub může klidně zamotat do boje o přední příčky.

Další týmy „silné pětky“ Šternberk a Medlov nezaváhaly a doma splnily roli favorita, byť to bylo jen těsnými výhrami. Ve zbývajících třech zápasech se domácí týmy střelecky neprosadily. Litovel se rozešla se Zábřehem bez branek a díky horšímu skóre klesla už na úplné dno. A to hlavně díky dalšímu nečekanému víkendovému výsledku z Holic. Olomoucké derby v nedělním dopoledni překvapivě vyhráli hosté z Chválkovic 1:0 gólem z penalty už v 6.minutě. Chválkovičtí fotbalisté tak až na jedenáctý pokus prolomili neúspěšnou sérii a připsali si první výhru v sezoně. Penalta rozhodla také zápas v Želatovicích, odkud si plný bodový zisk odvezly Kralice.

Výsledky

Neděle 4. 10. 2015 15:30
FC Dolany – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:1 (0:0)

Branky: 52. Vrána Tomáš, 83. Čapek Michal – 88. Mičunda Jan (pen.)

TJ Medlov – FC Hněvotín 1:0 (0:0)

Branky: 64. Muzikant Michal

SK Želatovice – FC Kralice na Hané 0:1 (0:0)

Branky: 58. Hlačík Jan (pen.)

Neděle 4. 10. 2015 10:00
TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Určice 1:2 (0:1)

Branky: 47. Orava Tomáš – 4. Cetkovský Otakar, 55. Hochman Patrik

1. HFK Olomouc – SK Chválkovice 0:1 (0:1)

Branky: 6. Penc Roman (pen.)

Sobota 3. 10. 2015 15:30
FK Šternberk – FK Mohelnice B 2:1 (1:1)

Branky: 21. Jurečka Jiří, 68. Jurečka Jiří – 13. Šmíd Milan

Rozhodčí: Křepský Michal – Konečný Miroslav, Bartuněk Jaroslav.

FK Jeseník – FK Slavoj Kojetín – Koválovice 5:1 (3:1)

Branky: 9. Mlynář Bronislav (pen.), 21. Kysela Pavel, 36. Macura David, 49. Kysela Pavel, 87. Bříza Adam – 32. Dočkal Martin

TJ Tatran Litovel – SK Sulko Zábřeh 0:0