FK Lipník nad Bečvou – FK JESENÍK  1:6 pol. (0:3)

Vajda – Kubánek – Bartoš, Polčák – Buček, Latzel, Sytař – Zelinka

Střídali:

Malysa, Švec, Dostál, Plšek, Špelda, Planý

Branky FKJ: Zelinka 3x, Latzel 2x, Planý

Ve vloženém středečním kole jsme zajížděli do Lipníku proti soupeři, který měl impozantní vstup do soutěže, kdy však s přibývajícími koly mu trochu docházel dech.  Již úvod naznačil, že budeme mít v průběhu celého utkání herní převahu, neboť soupeř  bránil na svoji polovině a do útočení se pouštěl jenom ojedinělé, nebo využíval naších tradičních chyb v rozehrávce. Naším střelcům trvalo celou dvaceminutovku než se gólově prosadili, ale pak v rozmezí několik minut rozhodli celé utkání v náš prospěch. Do této doby jsme brankovými příležitostmi pohrdali. Ve 21.min. se prosadil střelou Matěj Zelinka. Druhou branku přidal o chviličku později Samuel Planý, který na dvakrát překonal domácího brankaře. V další obrovské příležitosti byl Planý faulován a nařízený pokutový kop Kubánek neproměnil. Ve 25.min. se v úniku prosadil Matěj Zelinka a zvyšoval poločasový stav už na 3:0 v náš prospěch.

Druhý poločas se odehrával stejně jako první v režii našeho mužstva. Na 4:0  z našeho pohledu zvyšoval opět Matěj Zelinka, který se prosadil individuální akcí z křídelního prostoru. Ve 48. min. byl v pokutovém území faulován Adam Polčák a sám si postavil míč na značku pokutového kopu, ale domácí brankař jeho střelu na dvakrát kryl. V závěru utkání padaly další branky, kdy nejdříve se prosadil dvakrát Matyáš Latzel a v poslední minutě po rohovém kopu se dočkali i domácí čestného úspěchu.

Zhodnocení zápasu:

V dnešním utkání byla herní převaha našeho mužstva od začátku utkání jasná. Bohužel jsme dnes neproměnili dva pokutové kopy, ale exekutoři jsou ještě mladí a určitě to na nich nezanechá negativní vliv. Domácí i když se snažili což jím síly stačili, tak se po většinu utkání jenom bránili a v útoku toho moc nepředvedli. V posledním podzimním kole v neděli  nastoupíme na domácím hřišti proti Černovíru.