Krajský přebor – 16.kolo

Předehrávka prvního jarního kola v příjemném podzimním počasí přinesla nečekané ztráty favoritů. Jeseník zvládl hit kola v Medlově, kde zvítězil 2:0 a zůstává v čele tabulky.

Naše mužstvo vyhrálo díky dvěma přesným střelám z přímých volných kopů. Důrazné a tvrdé utkání plné ostrých faulů nedohrál Adam Bříza, který je naším třetím vyloučeným v této sezoně. Medlov už ve třetím utkání v řadě vyšel střelecky i bodově naprázdno a jeho ztráta na vedoucí pozici narostla už na osm bodů.

Druhé Ústí na hřišti poslední Litovle začalo vlažně a po půlhodině hry nečekaně prohrávalo. O záchranu bojující domácí tým byl z nenadálého vedení zaskočen a závěr poločasu nezvládl. Ústí ještě do přestávky dokázalo otočit výsledek a po změně stran pojistilo vítězství dalšími góly.

Další dva favorité neuspěli. Velké Losiny povzbuzené body z Medlova jely na hřiště zlepšujících se Chválkovic a tam prohrály díky dvěma gólům z prvního poločasu. Ani Šternberk v Olomouci neskóroval a nebodoval – v Holici s domácím „béčkem“ prohrál v neděli dopoledne 0:1 a oba týmy dohrávaly po vyloučení v deseti hráčích.

Červené kartě se nevyhnuly ani Dolany hrající v Želatovicích. Domácí dlouho vedli, ale hosté už v oslabení dokázali vyrovnat. Postupný propad se podařilo zastavit Zábřehu, který zvítězil v derby v Mohelnici.

Hněvotín doma vedl nad Určicemi gólem z penalty a tři body pojistil v závěru utkání dalšími dvěma brankami. Dramatické a bojovné utkání se hrálo v Kralicích, kde domácí tým zdolal těsně Kojetín.

Sobota 7. 11. 2015 14:00
FK Mohelnice B – SK Sulko Zábřeh 1:2 (0:0)

Branky: 74. Bayer Martin – 47. Kapl Antonín, 52. Puchr Roman

FC Hněvotín – TJ Sokol Určice 3:0 (1:0)

Branky: 38. Benýšek Lukáš (pen.), 79. Lošťák David, 90. Benýšek Lukáš

FC Kralice na Hané – TJ Slavoj Kojetín – Koválovice 3:2 (1:1)

Branky: 34. Dostál Petr, 64. Nečas Jan (pen.), 75. Lehký Jaroslav – 28. Matějka Zdeněk, 81. Vaněk Radim

SK Chválkovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:0 (2:0)

Branky: 22. Dosoudil Martin, 39. Štefek Radek

TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Ústí 2:5 (2:3)

Branky: 10. Miklánek Martin, 28. Kvapil Pavel – 33. Pančochář Jan, 44. Orava Tomáš, 45. Pančochář Jan, 68. Pokorný Radim, 75. Sencovici Patrik

1. Jeseník 16 12 3 1 46:17 39
2. Ústí 16 11 3 2 44:17 36
3. Velké Losiny 16 9 4 3 38:16 31
4. Medlov 16 10 1 5 30:22 31
5. Šternberk 16 9 3 4 35:23 30
6. Olomouc B 16 7 2 7 23:29 23
7. Dolany 16 5 6 5 28:24 21
8. Kralice n.H. 16 6 2 8 17:35 20