ZHODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI V KATEGORII U-13

         Na nový soutěžní ročník jsme se začali připravovat bez hráčů, kteří z věkových důvodu odešli rozvíjet svůj fotbalový talent do kategorie starších žáků. Tvrdá letní příprava se odvíjela ve sportovním areálu FK Jeseník a hráče je nutno pochválit za tréninkovou morálku, kdy se trénovalo čtyřikrát týdně. Během podzimní části jsme se na svůj tvrdě získaný fyzicky fond mohli několikrát spolehnout.  V přípravných zápasech jsme postupně porazili mužstva z Krnova, Varšavy i z Němčic na Hané, kteří v Jeseníku byli na soustředění.

Vstup do soutěžního ročníku mužstvo zvládlo výborně a pravidelně vyhrávalo. Vítězství jsme získávali  jak na domácím hřišti, tak i na hřištích svých soupeřů.  Bohužel v polovině soutěže mužstvo postihla ztráta sportovní formy a na domácím hřišti prohráli dva soutěžní zápasy se soupeři z čela tabulky. Tímto výsledkovým zaváháním mladší žáci ztratili i těsný kontakt s čelem tabulky. K zamyšlení je proto úvaha zda šlo o krátkodobou ztrátu sportovní formy mužstva, nebo jenom o nezvládnutí taktického vedení mužstva při důležitých utkáních ze strany trenéra a tím došlo ke zbytečným bodovým ztrátám s konkurenty v boji o vítězství v soutěži. Po těchto dvou výsledkových nezdarech se mužstvo vrátilo na vítěznou vlnu a do konce podzimu už neztratilo žádný bod. V průběhu podzimu se mužstvo muselo vyrovnávat i s početnou marodkou a i tím, že několik hráčů chodilo vypomáhat za starší žáky. Nejlepší jedinci Krézek, Zelinka, Vajda a Sytař jezdili hrát svá mistrovská utkání i do ligového Šumperku.

Mužstvo se snažilo během podzimu hrát moderním kombinačním způsobem za využití křídelních prostorů  a v několika zápasech se nám tento náročný herní způsob hry dařil praktikovat. Na druhou stranu je si nutno přiznat, že byly i zápasy, kdy jsem měli do tohoto ideálního herní projevu daleko. V průběhu soutěže za mužstvo pravidelně nastupují i hráči věkem teprve starší přípravky.

Po podzimní části se mužstvo nachází na třetím místě tabulky a na suveréni Kozlovice ztrácí již osm bodů. Pokud v jarní části mužstvo bude pracovat se stejným úsilím, nebo i lepším než v podzimní části, tak má šanci znovu bojovat o nejvyšší příčky v soutěži, kde v minulosti několikrát po sobě dominovalo.

Za mužstvo mladších žáků v podzimní části nastoupili tito hráči.

Jan Vajda, Jan Malysa, Marián Hamšík, Michal Sedlák, Matyáš Machů, Daniel Krézek, Karel Zelinka, Matěj Zelinka, Matyáš Latzel, Matěj Sytář, Samuel Planý, Michal Švec, Petr Buček, Adam Polčák, Adam Plšek, Vojtěch Špelda, Marian Bartoš, Jiří Kubánek,  Filip Kmínek, Matěj Dostál, Ondřej Formánek, Lukáš Hlobil, Sebastian Kašník a Jaroslav Forajt.