Přípravky na turnaji ve Vyškově

V sobotu 23. ledna 2016 se obě dvě naše starší přípravky vydaly na halový turnaj do Vyškova. Cesta byla příjemná, nečekaně klidná  a očekávání velké. Starší přípravka odjížděla s ambicemi porvat se o nejvyšší příčky a její mladší kolegové jeli sbírat nové zkušenosti.

Mužstva do turnaje vstoupila v těchto sestavách:

FK Jeseník U-11

Adam Polčák

 Jiří Kubánek, Adam Pudil, Artur Sroka, Matyáš Ondrejkovič,

 Miloš Pudil, Vojtěch Špelda, Lukáš Hlobil a David Bár

FK Jeseník U-10

Bohuslav Černý

 Ondřej Formánek, Jiří Marinka, Filip Machů, Filip Oříšek,

Michal Žitňanský, Jakub Sytař, Sebastian Planý a Petr Šejda

Přehled utkání naších mužstev na turnaji

 FK Jeseník U-11 – FK Jeseník U-10                  4:0

V úvodním vzájemném utkání se projevila větší zkušenost starší přípravky, kdy hned v úvodu získala dvoubrankové vedení . V dalším průběhu utkání už jen kontrolovala hru a v samotném závěru přidala další dvě branky. O branky se podělili Sroka, Kubánek a M.a A. Pudilovi.

FK Jeseník U-11 – MFK Vyškov „A“                1:2

Tento zápas hned v úvodu utkání rozhodoval o možném vítězství v turnaji. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, dařila kombinace, ale bohužel stejně jako v minulých turnajích nám vázla koncovka. Domácí se dostali do vedení velmi snadno ze standardní situace a v dalším průběhu utkání se spoléhali na svoji obranu a rychlé protiútoky. Jeden takový jím vyšel ve třinácté minutě a své vedení šťastně pojistili. Nám se v závěru podařilo zásluhou Adama Pudila jenom snížit. I přes mohutný tlak se nám vyrovnat nepodařilo.

 FK Jeseník U-10 – MFK Vyškov „B“                6:6

Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel a domácí mužstvo se velmi snadno dostalo do vedení. Jenže naší mladíci se svého soupeře vůbec nezalekli a během chviličky dokázalo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Domácí mužstvo vždy jenom snižovalo náskok našeho mužstva až se mu podařilo i vyrovnat. minutu před koncem jsme dokázali opět strhnou vedení na svoji stranu, ale vítězství nám v tomto zápase nebylo souzeno, neboť soupeři se podařilo naposledy vyrovnat a utkání tak skončilo nerozhodně. Branky za naše mužstvo vstřelili: Šejda 2x, Oříšek, Machů, Planý a Sytař.

 FK Jeseník U-11 – FC Pustiměř               3:0

Po výsledkově nevydařením utkání proti domácímu mužstvu jsme se i přes herní převahu nemohli střelecky prosadit. Teprve v polovině utkání jsme se ujali vedení a do konce utkání své vedení ještě pojistili proti naživému soupeři, který nás však moc v obraně neprověřil. Opět jsme se však zcela zbytečně trápili střelecky. Naše branky vstřelili Bár, Sroka a Pudil A.

FK Jeseník U-10 – TJ Valašské Meziříčí            2:7

V tomto utkání naši mladíci předvedli velmi dobré utkání i když výsledek vypadá hrozivě. Proti staršímu soupeři jme vstřelili dvě pěkné branky, ale i zde naši hráči dokázali velké množství příležitosti a proto je rozdíl ve skóre tak propastný.

 FK Jeseník U-11 – TJ Valašské Meziříčí            2:4

Do utkání vstoupil lépe naš soupeř, který se velmi rychle ujal vedení a měl i další šance. Našemu mužstvu se podařilo po dvou rohových kopech otočit výsledek utkání a měli jsme i další příležitosti, kdy o největší nás připravil velmi podivný rozhodčí, který nenechal postupovat dva naše samotné hráče na brankaře soupeře pro údajný faul soupeře. Soupeři se podařilo šťastně vyrovnat a poté se jenom bránil, kdy z brejkových situací dokonal obrat ve skóre. Naše branky vstřelili Hlobil s Kubánkem.

 FK Jeseník U-10 – FC Pustiměř               1:1

V dalším vyrovnaném utkání jsme byli opět lepším týmem a byli to hosté kdo se musel bránit, ale bohužel naše nepřesná koncovka nám nedovolila naše vedení pojistit a utkání gólově zlomit ve svůj prospěch. I přes vedení a další příležitosti nás soupeř potrestal po naší výhodě a vyrovnal na konečný stav. Naši branku vstřelil Machů.

 FK Jeseník U-11 – MFK Vyškov „B“                8:2

V tomto utkání už od úvodních minut nebylo co řešit a jen střelecká nemohoucnost naších hráčů zapříčinila, že výsledek nebyl daleko vyšší než ukazuje skóre zápasu. V samotném závěru jsme domácím povolili i korigovat výsledek dvěma brankami. Naše branky vstřelili Pudil M.2x, Polčák, Špelda, Ondrejkovič, Hlobil, Sroka a Bár.

 FK Jeseník U-10 – MFK Vyškov „A“                2:8

Utkání se odehrávalo za velké herní převahy vítěze turnaje, který se však nemohl přes dobře organizovanou obranu velmi dlouho střelecky prosadit. Teprve až ve druhé polovině utkání byl gólově zlomen náš odpor a naše branky byla pro domácí střelce odemčena. V závěru utkání jsme se krásnýma brankami také domácím připomněli, že je nutno myslet i na obranu a ne hrát jenom na útok. Naše branky vstřelili Žitňanský a Oříšek.

Zhodnocení turnaje:

U-11 – Do turnaje jsme vstupovali s velkým očekáváním  a je nutno přiznat, že po herní stránce toto očekávání bylo splněno. Bohužel stejně jako na minulých akcích jsme měli největší problém s proměňováním vytvořených brankových příležitostí, kterých jsme si v každém utkání vytvořili více než dost. Konečná třetí příčka v tabulce je možná mírným zklamáním pro toto mužstvo. Výsledkově určitě, ale herní projev m
užstva byl víc než dobrý a do dalších akcí velkým příslibem.  

 U-10 – Mladší mužstvo rovněž splnilo očekávání se kterým vstoupilo do tohoto turnaje. Dokázalo si proti silnějším mužstvům vytvářet brankové příležitosti, ale tyto vzhledem ke svému věku ještě nedokázalo proměňovat tak, jak bychom si všichni přáli.Ve vyrovnaných utkáních jsme zase podlehli dojmu, že máme na vítězství a nechali se strhnout vývojem utkání, kdy jsme však byli potrestáni brankami, které nás stály vítězství. Konečná pátá příčka odpovídala současným možnostem tohoto týmu. Na mužstvu je vidět trenérský rukopis trenéra Marcinova, který se z pracovních povinnosti nemohl této akce zúčastnit. Velké poděkování patří i rodičům, kteří se turnaje zúčastnili a pomohli se samotnou přípravou mužstva v turnCIMG5555aji.

CIMG5553