FK Jeseník  –  Šumperk B  –  0 : 2 (0 : 0)

Sestava:   Bašný-1,5  –  Táborský-3; Nečesal-3; Cekuras-1,5;

Formánek-2 – Planý-2; Hapala-3,5; Olšák-3;Švajka-2,5

Prachař-2; Weber-2,5 // Cundrla-2; Vícha-hrál krátce

Komentář:   Na úvodní zápas jarní části soutěže přijel do Jeseníku silný celek Šumperku, který přezimoval na druhém     místě  tabulky. Přesto jsme sehráli více než důstojnou partii a dlouho jsme mohli pomýšlet i na bodový zisk. Že jsme nakonec nebodovali bylo souhrou několika příčin, z nichž těmi nejpodstatnějšími byly nutná výpomoc U19 (Švajka, Prachař, Formánek, Weber, Olšák, Táborský) a tréninková absence hráčů studentů (Olšák, Švajka, Táborský) a hráčů, kteří měli tréninkový výpadek pro zdravotní potíže (Nečesal) nebo trénují minimálně (Hapala). Ale k samotnému zápasu. Šumperští nás od začátku přehrávali poměrně rychlou a přesnou kombinační hrou, kterou jsme eliminovali důslednou hrou v obranné činnosti a vysokým nasazením. Proto se hrálo převážně mezi oběma šestnástkami a do zakončení se dostávali hráči obou týmů jen sporadicky. Poločasových 0:0 bylo přesným vyjádřením dění na hřišti. Druhý poločas začal v duchu poločasu prvního. Opět mírná převaha soupeře s minimem brankových příležitostí. Na našich hráčích se však začala projevovat únava a z té celkem zákonitě pramenily chyby. Po jedné z nich, kdy jsme nedůrazně odkopli míč se soupeř dostal do rychlého protiútoku a přesně zakončil. Druhý gól do naší sítě padl po až komické situaci, kdy se naši dva bránící hráči srazili a propadnuvší míč pak útočník soupeře snadno dopravil do sítě. Přesto jsme nerezignovali a stále se snažili alespoň o čestný úspěch, ale když v jasné situaci neuspěl Formánek, skončilo utkání dvoubrankovou výhrou soupeře.

Celkové hodnocení: snaživý, ale jen průměrný výkon