JESENÍK – LITOVEL 7 : 1

Závěrečné utkání sezony dopadlo očekávaným vítězstvím našeho mužstva. Hosté z Litovle po vysoké porážce spadli na poslední místo tabulky a sestupují do I.A třídy.

FOTOGALERIE

Útočníci Adam Bříza a Petr Navrátil stihli hattrick, hrdinou utkání je ovšem Vladimír Novák, který střílel gól na 3:1 a zaznamenal tak stou branku jesenického mužstva v této sezoně. Střelec jubilejního gólu následně obdržel od klubového sponzora a člena výboru Jaroslava Skřivánka (restaurace Praděd) bednu šampaňského.

Parádní formu z posledního zápasu v Ústí (9:0) si náš tým přenesl i do rozlučkového utkání. Nátlakovou hrou a bleskovým přechodem do útoku si Jeseník vytvářel množství šancí a skóre otevřel v 9.minutě Bříza, prakticky do prázdné branky. Vzápětí ale z brejku Litovelští zaskočili naši obranu a Schön vyrovnal. Pak se ale prosadil v náběhu a souboji s gólmanem náš jarní bombardér Navrátil a Jeseník znovu vedl. Tři góly během tří minut slibovaly dobrý fotbal a ten se také dostavil, ovšem pouze v podání domácího týmu, který ještě do poločasu přidal dvě branky (Novák, Bříza) a hostům bylo jasné, že svůj krajský ortel mají zpečetěn.

Chvíli po přestávce dal Bříza svůj třetí gól a korunoval tak vynikající výkon v tomto utkání. V 68. a 73.minutě se ještě dvakrát prosadil individuálně Navrátil. Na druhé straně si i hosté připravili dvě tutovky, při obou se vyznamenal fantastickými zákroky brankář Vrána, který už v prvním poločase střídal zraněného Pastuchu.

Oslavy historického postupu mohly propuknout naplno.

Sestava: Pastucha (37. Vrána) – Novák (68. Nepožitek), Karakasidis, Macura, Vavrač (59. Keltner) – Kysela (81. Daniel), Hanzlík, Plhák, Woitek – Bříza (64. Furik), Navrátil.