vítězná série mladších žáků pokračuje

Mladší žáci pokračovali dalšími dvěma zápasy proti mužstvům z horní poloviny tabulky. Na domácím hřišti přivítali soupeře z Čechovic a v neděli se představili v Černovíru.

FK JESENÍK – TJ Sokol Čechovice  7:0 pol. (2:0)

branky FKJ: Pudil M. 4x, Sroka A.2x, Pudil A.

         V domácím utkání proti tradičnímu soupeři v soutěži jsme nezačali bůhvíjak dobře. Byl problém s kombinací a přesná přihrávka jako by zůstala zamčena v domácí kabině. Do poločasu jsme se přesto ujali vedení o dvě branky. Soupeř byl aktivní a dobře pokrýval naše hráče, kteří se bez pohybu nedokázali prosadit. Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe hostům, kteří po zbytečném faulu dostali možnost zahrávat pokutový kop, ale náš brankař Jan Vajda střelu k tyči vyrazil na rohový kop. Tento moment jakoby mužstvo nakopl správným směrem a hráči začali na hřišti najednou běhat. S pohybem hráčů přišli i brankové příležitosti, které mužstvo dokázalo proměňovat. O vítězství naších barev nebylo sice pochyb od prvního poločasu, ale herní projev ve druhém poločase se výrazně zlepšil a na konečném výsledku se to i projevilo.

Slovan Černovír – FK JESENÍK  2:7 pol. (1:3)

branky FKJ: Kubánek J. 2x, Pudil A.2x, Sroka A., Pudil M., Špelda V.

         K tomuto utkání jsme odjížděli s obavami co udělá náročný program s hráči, kteří v pátek absolvovali kvalifikační turnaj Ondrášovky Cup. Obavy se vyplnili hned v úvodu utkání, kdy domácí mužstvo na velmi těžkém terénu naše hráče zaskočili a během úvodní pětiminutovky mělo snad čtyři vyložené brankové příležitosti, které však vlastní zbrklosti nedokázali proměnit. Jeseničtí hráči se dlouho rozehrávali, ale v 9.min. předvedli nádhernou moderní akci po křídle na jejímž konci Sroka otevřel skóre zápasu. Do přestávky jsme naše vedení navýšili na dvě branky. Druhý poločas z naší strany byl jako nebe a dudy. Hráči perfektně odehráli tuto pasáž a dopustili se jenom jedné chybičky, kterou domácí sice gólově potrestali, ale jinak domácí ve všech činnostech zaostávali. Do konce utkání jsme přidali ještě několik pěkných branek a několik trefili brankovou konstrukci domácí branky. Vítězství a hlavně herní projev ve druhém poločase bylo odměnou pro mužstvo. Velké poděkování patří i domácím rodičům, kteří vytvořili perfektní atmosféru a po celý zápas povzbuzovali a dokázali i sportovně ocenit výkon naších hráčů.