I.A třída muži: Bludov – Jeseník 0 : 2 (0:1)

Po zdařilé zimní přípravě a posílení mužstva o navrátilce Karakasidise a bratrů Glacových odjíždělo naše mužstvo s očekáváním k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání do Bludova. Zde na hráče FKJ čekal domácí nevyzpytatelný tým a hlavně velmi nekvalitní terén. Hosté se již od úvodních minut ujali taktovky hry a snažili se kombinační hrou překonat domácí obranný val. První obrovskou příležitost si však vypracovali hráči domácí mužstvo, kdy hosté špatně zahráli ofsajd systém a domácí Polášek postupoval zcela sám na Vránu. Vracející se Glac T. však stačil nebezpečí zažehnat a střelu srazit na rohový kop. Hráčům FKJ se nedařila finální přihrávka a střelba byla nepřesná, nebo málo důrazná. Centrované míče ze stran nenacházeli své adresáty v pokutovém území domácího mužstva. Přesto i hosté si dokázali vypracovat příležitosti, kdy však Daniel místo zakončení z první volil zbytečné zpracování a svou příležitost přišel. Velmi pěkný slalom Minky skončil na domácím brankaři. V 32.min. hosté předvedli pěknou akci, kdy centr Nepožitka na zadní tyči vrátil před domácí branku Daniel a Minku v obrovské příležitosti domácí Jendrišák zastavil jenom za cenu faulu. Hlavní rozhodčí ani na chvíli nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si na bílý puntík postavil Jiří Nepožitek a s přehledem střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Domácí mužstvo kromě nakopávaných míčů a standardních situaci se k ohrožení hostující branky vůbec nedostávalo. I přes převahu hostů se stav utkání do poločasové přestávky již nezměnil.

Do druhého poločasu trenér Ševčík udělal jednu změnu v sestavě, kdy Daniela nahradil Vavrač a to se ukázalo jako velmi dobrý tah. Domácí obrana si s tímto pohyblivým záložníkem nevěděla po celý druhý poločas rady. Ve 49.min. Jan Vavrač zachoval klid a velký přehled, kdy na hranici velkého vápna získal odražený míč a tento poslal po druhé do domácí sítě. Vedení o dvě branky hosty uklidnilo a domácí mužstvo začalo již jednoznačně přehrávat. Je jen velká škoda, že hráči FKJ v dalších brankových příležitostech nezachovali větší klid, kdy mohli své vítězství navýšit o několik branek. Hlavně gólové příležitosti Furika, Vavrače a Nováka volali jednoznačně po dalších brankách v domácí síti. Domácí ve druhém poločase Vránu v hostující brance ohrozili jenom jednou, kdy si tento talentovaný brankař s ojedinělou střelou bezpečně poradil. Hosté s přehledem dovedli utkání do vítězného konce a naprosto zaslouženě si z Bludova odváží tři body z vítězství.

Mužstvo FKJ v prvním jarním utkání předvedli velmi dobrý výkon a je dobrou pozvánkou i na první domácí utkání proti kvalitnímu týmu z Leštiny. Potěšujícím zjištěním je, že mužstvo se snažilo o kombinační fotbal i na nekvalitním terénu. Hráči FKJ by si však také měli uvědomit, že velký počet žlutých karet za zbytečné mluvení je sráží v koncentraci na hru.

Sestava: Vrána – Novák, Keltner, Macura, Glac Tom. (76´. Krohmer) – Nepožitek, Karakasidis, Minka, Daniel (46´. Vavrač) – Furik, Kysela (66´. Zrník)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *