Jeseník – Velké Karlovice 1 : 0

Jeseník zvládl důležitý záchranářský test a ve středečním podvečeru slavil vydřené, těsné, ale přesto zasloužené vítězství nad posledním týmem divizní tabulky.

——————————————–

Předehrávané 30. kolo nám naplánovalo na domácí trávník nejvzdálenějšího soupeře, který měl za sebou čtyřhodinovou cestu do Jeseníku. A naše mužstvo od prvních minut zatápělo pod kotlem: 3 minuta – Vavračův pokus skončil na tyči karlovické branky. 4. minuta – Kysela utekl po pravé straně a napálil míč do boční sítě. 5. minuta – Mlynářův pas za obranu zpracoval Furik a ve velké šanci pálil vysoko nad. 8. minuta – Woitkova nadějná střela mimo.  Jeseník byl od prvních minut velmi aktivní, tlačil se do koncovky, ale přerovská sága o zahozených šancích jako by se dočkala svého pokračování. Lukáš Woitek patřil mezi nejaktivnější zakončovatele, v 18. minutě po rohovém kopu dvakrát pálil mezi tyče, ale jeho pokusy vždy dokázali obránci zblokovat. Ještě blíže byl gólu Furik, který z dálky napřáhl a těsně minul, o chvíli později pak stejný hráč z úhlu mířil znovu nad. Gól visel na vlásku, ovšem zároveň se zdál být nekonečně vzdálený našim možnostem. Největší pocity zmaru prožívali fanoušci na konci první půle, kdy Woitek a po pár minutách Vavrač v hlavičkových šancích minuli branku. To byla velká škoda.

Hosté vyráželi do útoku ojediněle a připravili si několik rohových kopů, při nichž těžili z výškové převahy, ale jesenická obrana řešila tyto závary s jistotou a klidem. Ve 39. minutě jsme naší špatnou rozehrávkou pustili do největší možnosti Pavelku, ale hostující útočník vysoko přestřelil. Poločasových 0:0 bylo pro Karlovické velkým zázrakem.

Jeseník se ale útočné nervozity a střeleckého neklidu nezbavil ani v druhé půli. Naopak hosté zahrozili z brejků – Škrobák střílel vedle, Chuchmovi sebral šanci včasným vyběhnutím Vrána. Před karlovickou brankou bylo také živo: Navrátil, který nahradil do druhého poločasu Břízu, nejprve zakončoval po zemi, ale chyběla tomu razance. Vzápětí stejný hráč zkoušel hlavou přelobovat brankáře Bila, ten ale jeho záměr odhalil. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 62. minutě: Mlynář vyslal krásným pasem za obranu Furika, v souboji s ním si hostující Škrobák pomohl rukama a sudí Kulička neváhal: pokutový kop! K němu se postavil Petr Navrátil a chladnokrevně proměnil – 1:0.

Očekávané uklidnění do naší hry kýžený gól nepřinesl. V největší šanci se Woitek parádně zbavil obránce, postupoval z úhlu, ale přihrávka před branku nikoho nenašla. Hosté s blížícím se koncem získávali územní převahu a jejich tlak vyvrcholil největší gólovkou v 85. minutě, kdy po rohu střílel z blízka Adámek a Vrána na čáře vytasil velký zákrok. Do následné dorážky skočil Řezníček a další střelu jsme zblokovali na roh.

Závěrečné minuty odehrál Jeseník v defenzivním postavení a uhájil těsnou výhru. Už v sobotu nás čeká další domácí duel proti Petrovicím.

Branka: 64. Navrátil (pen.).

FK Jeseník: Vrána – Řezníček, Macura, Mlynář, Vavrač – Kysela, Karakasidis, Minka, Furik (90. Hanzlík) – Bříza (46. Navrátil), Woitek (77. Plhák).

FC Velké Karlovice+Karolinka: Bil – Adámek, Maliňák, Heger, Mikula, Maček, Pavelka, Pavelka (81. Podešva), Langer (69. Zeť), Chuchma, Škrobák.

Rozhodčí: Kulička – Šamaj, Přikryl.

ŽK: Macura, Minka – Maliňák, Mikula.