FK JESENÍK – TJ Sokol Leština 1 : 0 (1:0)

V prvním mistrovském jarním utkání na domácím hřišti jsme přivítali velmi silný tým z Leštiny, na který jsme z loňské roku neměli zrovna nejlepší vzpomínky. Hned od úvodních minut se domácí mužstvo snažilo o útočný nátlakový fotbal, který však přinesl jenom sérii rohových kopů bez brankového ohrožení. Nadějný únik Petra Glace skončil nepřesnou přihrávkou na osamoceného Nepožitka před hostující brankou. Po úvodní desetiminutovce hosté vyrovnali hru a fotbal se odvíjel mezi oběma šestnáctkami. Obě mužstva pozorně bránila a obranné řady dominovaly v utkání. První velkou příležitost měl v 19.min. Keltner, ale jeho hlavička po přímém kopu Karakasidise přeletěla nejen nad brankřem hostí, ale i nad břevnem jeho branky. Hosté svoji šanci propásli v 27.min., kdy zcela osamocený Volek trefil z pár kroku dobře postaveného Vránu. Když už se zdálo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, tak ve 43.min Jiří Nepožitek z pětadvaceti metrů napálil odražený míč po rohovém kopu přímo do hostující sítě. A jak se později ukázalo jednalo se zároveň i o jedinou a vítěznou branku celého utkání.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a v 52.min se jim podařilo i vyrovnat, ale hlavní rozhodčí zcela správně odpískal hostujícímu Puchrovi hraní rukou v pokutovém území domácím. Domácí mohli hned v zápětí Kyselou pojistit své vedení, ale domácí útočník ve vyložené šanci selhal a míč poslal jenom do náruče hostujícího brankaře. Hosté ve své snaze o vyrovnání se tlačili ve větším počtu hráčů na domácí polovinu. Domácí Kysela neuspěl ani na po druhé ve své šanci, kdy opět jenom nechal vyniknout brankaře hostí. V 63.min. hostující Balcárek jenom těsně minul míč, který prošel pokutovým územím domácího mužstva. Hosté ačkoliv se snažili, tak domácí obrana je do vážnějšího brankového ohrožení nepustila. Jak se blížil konec utkání, tak začali být hosté dost nervózní a v osobních soubojích o míč naprosto zbytečně hráli tvrdě a až zákeřně. V 83.min u hlavního arbitra neuspěl hostující Volek, který se snažil v pokutovém území domácích si vymodlit pokutový kop. V samotném závěru se na trávník dostal i domácí Bříza, který nastoupil k mistrovskému utkání po více jak roce zaviněné těžkým zraněním. Domácí mužstvo si v závěru své jednobrankové vedení pohlídalo a uspělo i v prvním domácím utkání.

V tomto utkání se očekával od obou mužstev asi trochu jiný fotbal, než se ve skutečnosti hrál, ale byli to domácí, kteří měli větší touhu po vítězství a nakonec i vyhráli. I když se domácím nedařilo po herní stránce soupeře přehrát, tak svým nasazením a bojovnosti svého soka udolali a dokázali před svými fanoušky zvítězit a tím navázali na své vítězství z Bludova.

Sestava: Vrána – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek, Karakasidis, Minka, Daniel (76´. Furik) – Glac P. (55´.Vavrač), Kysela (89´. Bříza)

P1220061P1220059

P1220066P1220072

P1220071

P1220083

P1220089