Nové Sady – Jeseník 2 : 1

Ani zlepšený výkon oproti předchozím vystoupením nestačil na body a šňůru čekání na divizní vítězství jsme prodloužili na šest utkání.

FOTOGALERIE ZDE

Nemáme se za co stydět, důstojná prohra, vyrovnaný zápas s horším koncem pro Jeseník. Asi takto lze shrnou komentáře aktérů sobotního čtvrtého jarního utkání divize. Na jesenickou lavičku se vrátil Petr Ševčík a jeho tým v úvodu dobrým napadáním a pohybem zaskočil domácí. Jeseník byl živější, v 9. minutě trefil Kysela v závaru po rohovém kopu tyč a ve 12. jsme vedli 1:0: Mráz vyvezl balon z hloubi pole, posunul doprava na Furika, který dělovkou pod břevno překvapil gólmana. Domácí brankář pak ještě ve 20. minutě včasným vyběhnutím zastavil Kyselu v nadějné situaci a to bylo ze strany hostů na delší dobu všechno. Aktivitu postupně přebíraly Nové Sady, jejich tým ale vytěžil jen několik standardek, kterým chěbal přesnost. Až v poslední minutě poločasu našel centr Šuby hlavu nabíhajícího Samka, který na bližší tyči nedal Pastuchovi šanci – 1:1.

Gól do šatny otřese s mentalitou každého týmu a Jeseník nebyl výjimkou. Hned po nástupu do druhé půle si domácí vypracovali rohový kop a přetažený míč poslal Urbančík obloučkem za záda našeho gólmana. Chytrá hlavička dostala Sady do vedení a Jeseník do nutnosti útočit a otevřít hru. To se málem stalo osudným v 73. minutě, kdy se za obranou ocitl osamocený Danis, ale v gólové šanci přestřelil.

Jesenický tlak narůstal pozvolně a zpočátku z něj nic moc nevzešlo: v největší šanci tísněný Kysela netrefil poskakující balon, Bříza pálil z přímáku vedle a Marcinov po průniku našel jen náruč golmana. Závěrečné minuty se domácí urputně bránili a těsné vedení uhájili. Už v nastavení se řítil do šance Furik, ale k zakončení se nedostal, Kyselovi pak do střely skočili obránci a to byl definitivní konce.

Trenér Petr Ševčík pro Olomoucký deník: „Bylo to nešťastné utkání, rozhodlo pět minut. Remíza by zápasu slušela víc. Kluci trošku strádají co se týká fyzické kondice, která by se měla malinko spravit. Morálka v týmu byla trošičku žákovská, všichni si dělali, co chtěli. Bude důležité dát tým do kupy a udržet se v soutěži.“

FOTOGALERIE ZDE

Branky: 45. Samek, 47. Urbančík – 12. Furik.

FK Nové Sady: Kalina – Roupec, Samek, Kopp, Hodis – Urbančík, Šuba, Dvorský (46. Andreev), Škoda – Schlimbach (90. Smrček), Danis (89. Dokoupil). Trenér: Petr Mrázek.

FK Jeseník: Pastucha – Mráz, Keltner (61. Plhák), Karakasidis, Vavrač – Furik, Marcinov, Minka (85. Andrušík), Mlynář, Kysela – Bříza.

Rozhodčí: Ehrenberger – Řezníček, Pospíšil.

ŽK: Šuba, Schlimbach – Kysela, Minka.

Diváci: 145