Jeseník – Hranice 0 : 1

VIDEOZÁZNAM CELÉHO UTKÁNÍ

FOTOGALERIE

Na nepovedenou středeční dohrávku bude muset jesenické mužstvo co nejdříve zapomenout.

Špatný zápas, špatný výkon. Na jesenický stadion si našly cestu obvyklé dvě stovky diváků a oba týmy jim nenabídly příliš mnoho fotbalové zábavy. Hlavně první poločas byl v podání obou soupeřů čekáním na konec. Když chtěl Jeseník v druhé půli konečně začít hrát fotbal, dostal gól a na odpověď se nezmohl.

Úvodní nudné šachy rozčísla v 15. minutě skvělá individuální akce Furika, který si hlavou obhodil svého „hlídacího psa“ a bez přípravy napálil míč do břevna. Bohužel podobných světlých momentů bylo velmi málo. Na konci poločasu měli velkou šanci hosté, když Pecha hlavičkoval těsně nad.

Jeseník začal aktivněji druhý poločas, ale po čtyřech minutách sám inkasoval, když načechraný míč k zadní tyči poslal hlavou do sítě Vyka. Tento moment konečně otevřel stavidla útočnějšímu fotbalu. Domácí si vytvořili souvislejší tlak okolo šedesáté minuty a vrcholem náporu bylo Furikovo nebezpečné zakončení – tentokrát do tyče. Hranice odpověděly tvrdou přízemní střelou, kterou na čáře kryl Červenka a ještě větší možnost k vítězné pojistce měli hosté v 72. minutě, kdy se ocitli před prázdnou brankou, ale tutovou šanci zakončili do břevna a následnou dorážku mimo. Největší příležitost k vyrovnání připravil z přímého kopu Řezníček, jehož technický nákop za obranu našel volného Marcinova a ten z voleje pálil těsně vedle.

Ještě jeden vzrušující moment přineslo toto utkání: v 81. minutě Mlynář fauloval hostujícího hráče, hranický Vyka šel oplácet a moc nescházelo k hromadné potyčce hráčů. Z incidentu vyšel Jeseník se dvěma žlutými kartami a Hranice přišly o vyloučeného Vyku za nesportovní chování. Závěrečnou přesilovku ale domácí nevyužili, závěrečný pokus o tlak byl křečovitý a bez nápadu.

Domácí prohrou jsme si zkomplikovali situaci v boji o záchranu, zvlášť když nás nyní čeká série těžkých zápasů v Dolním Benešově, v Opavě a doma s Novým Jičínem.

Branky: 49. Vyka.

FK Jeseník: Červenka – Mráz (46. Kysela), Macura (54. Keltner), Karakasidis, Minka, Furik, Mlynář, Vavrač, Bříza, Marcinov, Řezníček. Trenér: Jiří Ševčík.

SK Hranice: Tomečka – Lasovský, Pecha, Čáp, Kundrát, Vyka, Michal Kuchař, Křenek (70. Vladař), Kovařčík, Šišlák (77. Daniel Kuchař), Nehyba (90. Motloch). Trenér: Jan Jursík.

Rozhodčí: Mankovecký – Trigas, Kozubík.

ŽK: Červenka, Karakasidis, Mlynář, Řezníček, Kysela – Michal Kuchař, Kovařčík, Daniel Kuchař.

ČK: Vyka.

Diváci: 224.