Dolní Benešov – Jeseník 4 : 2

VIDEOZÁZNAM CELÉHO UTKÁNÍ

Naše mužstvo si neopravilo špatnou známku ze středeční dohrávky s Hranicemi a prohrálo na hřišti ambicozního Dolního Benešova. Pět utkání před koncem sezony se dostáváme pod těžký sestupový tlak.

Fotbalový Jeseník se po gólovém půstu v minulém zápase s Hranicemi konečně prosazoval. Ani proti Dolnímu Benešovu ale na body nedosáhl. I vinou špatného začátku padl potřetí z posledních čtyř utkání. Soupeři ze spodních pater tabulky jsou mu stále v patách.

A jak to tak vypadá, budou Jeseníku dýchat na záda až do závěru Divize E. Jestliže měli hráči z lázeňského města ještě pár kol nazpět situaci plně pod kontrolou, poslední dobou ztrácí půdu pod nohama. Vždyť ve středu nedali Hranicím ani branku. Víkendový mač v Dolním Benešově pak odstartovali dvěma inkasovanými góly během čtyřiadvaceti minut.

„Situace je kritická,“ uvědomoval si jesenické trenér Petr Ševčík. „Fotbal se nám nedaří, přestává nás bavit a neumíme vyhrávat. Jako každý neseme prohry těžce. Zkrátka nevíme, jak ze současných problémů ven,“ posteskl si.

Jeseničtí museli od počátku druhé půle dohánět dvoubrankové manko, které se ve 48. minutě o další trefu rozrostlo. Udeřil Jakub Býma, mančaft od řeky Opavy rázem vedl 3:0.

Hosty k obratu nenakopla ani brzká odpověď Martina Furika, jenž aspoň na okamžik vykřesal jesenickou naději. Stejný hráč se v závěru prosadil znovu, ani to jeho kádru nestačilo.

„Dostáváme branky po školáckých hrubkách,“ hledal Ševčík herní nedostatky svých svěřenců. „Dolní Benešov je vyspělé mužstvo a šance využívá. Nemuseli bychom prohrávat, kdybychom nedělali směrem dozadu takové šílené chyby,“ uvědomoval si.

Prohra 2:4 znamenala pro Jeseník druhý neúspěch během jednoho týdne. Ve zbývající části ročníku se navíc při honbě za jistotou záchrany pořádně zapotí. Z pěti duelů vyzve čtyřikrát soupeře z vrchní poloviny pořadníku. Času na rozkoukání moc není. Už ve středu 23. května vyrazí parta kolem kapitána Bronislava Mynáře do Opavy.

„Proti Opavě nás čeká další těžké utkání,“ tušil Petr Ševčík. „Snad nás nakopne nějaký náhodný gól. A hlavně musíme věřit, že začneme hrát lépe do obrany. Potřebujeme si pojistit záchranu, namočili jsme se mezi týmy, které jsou sestupem ohroženy. Zatím to vypadá, že budou padat tři mužstva, tak uvidíme,“ zakončil.

Branky: 15. a 48. Býma, 24. Labuda, 60. Adamík – 50. Furik, 81. Furik.

FC Dolní Benešov: Hampel – Rychnovský, Býma, Moravec, Adamík (78. Skroch), Hartmann, Gebauer, Labuda (70. Šefčík), Haas, Strakoš, Pecuch (86. Mlýnek).

FK Jeseník: Červenka – Andrušík, Keltner, Karakasidis, Furik, Kysela (74. Planý), Plhák, Mlynář, Vavrač, Bříza (46. Řezníček), Marcinov (63. Prachař).

Rozhodčí: Polanský – Běhal, Hubený.

ŽK: Červenka (Jeseník).