Ohlédnutí za utkáním v Bělkovicích

Po dvou vítězných utkáních odjíždělo naše mužstvo do Bělkovic s cílem navázat na úvodní dva vítězné zápasy.

Úvod zápasu tomu také nasvědčoval, neboť hned v první minutě po výborné přihrávce P. Glace postupoval z levé strany osamocen Daniel na domácího brankaře, ale svoje zakončení uspěchal a střela byla slabá se kterou si Vidrman poradil. Ve čtvrté minutě hosté zahrávají standardní situaci a nejvýše vyskočil Keltner, kdy míč z jeho hlavy se zastavil až na břevně domácí branky. V 8.min. po levé straně utekl P. Glac a jeho centr Nepožitek hlavou poslal jenom do náruče domácího Vidrmana. Domácí se jenom bránili a hosty prakticky ničím neohrožovali. Ve 14.min. se k odraženému míči za velkým vápnem dostal P. Glac a jeho nepříjemná střela skončila jenom těsně vedle pravé tyče domácí branky. Jak už to v takových zápasech chodí, hosté svoji převahu nemohli gólově zužitkovat a domácí dokázali potrestat chybu v hostující obraně. Ve 25.min. hostující Novák očekával, že hlavní rozhodčí odpíská faul na jeho osobu, ale opak byl pravdou a domácí Kluka pokračoval ve hře, kdy došlo k přečíslení hostující obrany a zakončují Vinkler střelou od levé tyče dostal domácí mužstvo do vedení. Hosté mohli hned vyrovnat, ale závar po rohovém kopu ve 27.min. nedokázali využit k tomu, aby dopravili míč do domácí branky. V 38.min. domácí zahráli rychlou akci, kdy zakončující Theimer slabou křížnou střelou nachytal hostujícího brankaře a domácí vedli už o dvě branky, aniž by vážně ohrozili hostující branku. Hosté mohli ještě do poločasu snížit a vrátit se do zápasu. Ve 43.min. napřáhl ze střední vzdálenosti Minka a domácí brankař jeho střelu neudržel,ale s dorážkou dobíhajícího P. Glace si poradil a svoji chybu hned napravil.

Druhý poločas začal faulem hostů před pokutovým územím, kdy si míč z dvaceti metrů postavil Forejt a jeho střela se zastavila až na břevně hostující branky. Prakticky hned z protiútoku měl další obrovskou příležitost Petr Glac ke kterému propadl centr Nepožitka, ale jeden z nejzkušenějších hostujících hráčů poslal míč z malého vápna jen vedle domácí branky. Hosté měli stále v utkání převahu, ale stále nedokázali vstřelit kontaktní branku. Příležitosti k tomu měli po standardních situacích Keltner i Macura, ale jejích hlavičky vždy skončili nad břevnem domácí branky. Přímý kop Karakasidise se až k domácímu brankaři nedostal. Domácí v 76.min. dostal další příležitost zahrávat přímý kop z dvaceti metrů a i tato standardní situace skončila na břevně hostující branky. V 83.min. po rohovém kopu T. Glac hlavou jen těsně přestřeluje Macura. Hostující kapitán neuspěl ani v88.min., kdy se dostal za domácí obranu a střelou z úhlu minul domácí branku.

Hosté mohli utkání rozhodnout hned v první desetiminutovce, ale své brankové příležitosti nedokázali zužitkovat. To domácí dokázali z minima vytěžit maximum a hlavně dokázali využit chyby hostů. Ti dokázali navázat na herní výkony z předešlých utkání, ale výsledkově však ne. V sobotu by jím zřejmě vstřelit branku fotbalový bůh nedovolil ani kdyby se hrálo do půlnoci.

Sestava FKJ: Vrána – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek, Karakasidis, Minka (86´. Bříza), Daniel (50´. Vavrač) – Glac P. (66. Zrník), Kysela