V sobotu doma s Lutínem

Jeseník má za sebou dramatický a šťastný vstup do sezony v Dolanech s vítězstvím 3:2 a tuto sobotu nás čeká první domácí utkání.

Naším soupeřem bude TJ Sigma Lutín, vítěz minulého ročníku krajského přeboru, který však odmítl postup a přenechal ho třetímu Přerovu. Ani největší pamětníci si nevybavují, že by se kdy Jeseník utkal s Lutínem. Oba kluby se sice sešly v hanáckém župním přeboru v ročníku 1995/96, ale Lutín, který rok předtím spadl  z divize, ze soutěž brzy odstoupil. Nyní prožívá lutínský fotbal mnohem úspěšnější období, když za poslední čtyři roky postoupil z I.B třídy až na výsluní kraje. Sigma Lutín sází především na vlastní odchovance a své kvality prokázala i v prvním kole nové sezony, kdy vyhrála hanácké derby v Hněvotíně hladce 4:1.

Trenér Jakub Karakasidis se v prvním domácím utkání musí obejít bez Plháka (nedoléčené problémy s lýtkovým svalem) a chybět bude také Nečesal z rodinných důvodů. Zdravotní patálie řeší i gólman Michal Vrána, zatímco Jirka Mráz po zranění z přípravy již naplno trénuje.

FK Jeseník zve fanoušky z našeho města i z okolí na „nový“ omlazený Jeseník.  Vstupné na domácí utkání této sezony klub snížil na 30 Kč pro muže a dobrovolné pro ženy. Vstupenky jsou slosovatelné o pěkné ceny, připravena bude samozřejmě udírna a bohaté občerstvení v kantýně. O zbytek vydařené soboty už se musí postarat naše mužstvo a věříme, že předvede dobrý fotbal, který bude všechny bavit.

Utkání FK JESENÍK – TJ SIGMA LUTÍN se hraje v sobotu 11. 8. 2018 od 17:00.