Prosadili jsme se až v závěru

FK Kozlovice – FK Jeseník  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava:  Kružík – Glac, Sroka, Bartoš, Polčák – Planý, Kubánek,

Pudil A., Hlobil – Špelda, Pudil M.// Formánek, Kobylka,

Ondrejkovič

Branky:    1x – Pudil M., Kubánek, Pudil A.

Komentář:  Těžké utkání jsme sehráli, v pokračování mistrovské soutěže, v Kozlovicích. Narazili na sebe fyzicky rovnocenní soupeři a zápas tak přinesl množství osobních soubojů, ve kterých si soupeři nic nedarovali zadarmo. Měli jsme sice po celé utkání herní převahu, ale kombinačně se nám příliš nedařilo. Naše útoky končili zpravidla před pokutovým územím a brankových příležitostí bylo jako šafránu. Tu největší měl náš Špelda, ale tváří v tvář brankáři nezamířil přesně. Domácí hráči spoléhali na dlouhé nákopy za naši obranu, ale proti naší dobře hrající obranné vozbě neměli příliš šancí na úspěch. V prvním poločase jsme se tak ani my, ani diváci branky nedočkali.

Hlavní úkol do druhého poločasu? Trpělivost a snaha. Věřili jsme, že trpělivou a zodpovědnou hrou soupeře nakonec zlomíme. A povedlo se. Po urputné a šancemi příliš neoplývající dvacetiminutovce jsme se dočkali. Zahrávali jsme rohový kop a Miloš Pudil ho rozehrál tak „šikovně“, že donutil domácího brankáře srazit si míč do vlastní sítě. Vedli jsme a domácí zareagovali vysunutím fyzicky vyspělých hráčů. To byla voda na náš mlýn. Do pomalejší obrany se nám „chodilo“ daleko snadněji a dvě další branky toho byly jasným důkazem. Nejdříve sólíčko Bartoše skončilo faulem v pokutovém území, nařízením penalty a brankou Kubánka a poté se úspěšně probil až před branku soupeře Adam Pudil a pečetil naší výhru třetím gólem.

Vítězství našeho mužstva, přestože se rodilo velmi těžce, bylo naprosto zasloužené neboť jsme byli lepším týmem a za třemi body jsme šli daleko usilovněji.

Celkové hodnocení:   průměrný, bojovný výkon