Černovír – Jeseník 3 : 3, pk 5:4

Dramatické a bojovné utkání odehráli naši dorostenci na hřišti vedoucího týmu krajského přeboru Slovanu Černovír. Utkání prvního s druhým skončilo spravedlivou dělbou bodů, na penalty byli šťastnější domácí.

FOTOGALERIE

V neděli dopoledne se na olomouckém předměstí v Černovíře střetly dva nejlepší týmy krajského přeboru. Domácí do té doby neztratili ani bod, druhý Jeseník dvakrát klopýtl na hřištích soupeřů.

Začátek patřil Černovíru, který aktivní hrou získal převahu a před jesenickou branku letělo několik nebezpečných balonů. Brankář Balčirák, kterému příliš nevyšel předchozí venkovní duel v Přerově, tentokrát jistými zákroky držel svůj tým ve hře o body. Přesto v 19. minutě kapituloval, když střelu z hranice pokutového území tečoval do vlastní sítě Vícha. Až inkasovaný gól probral hosty z apatie a mužstvo trenéra Karla Cundrly se postupem času rozehrálo k výbornému výkonu. Ve 29. minutě vyrovnal po rohovém kopu Tulis a následně měl Jeseník další slibné příležitosti. Ani domácí ale nezůstávali pozadu a tak byl k vidění přímočarý útočný fotbal. Ve 32. minutě po centru ze strany se Vícha snažil odvrátit nebezpečný balon, ale podruhé trefil neomylně vlastní síť, čímž se stal jasným smolařem zápasu. A také nechtěným nejlepším střelcem. Ještě do přestávky ale Jeseník znovu vyrovnal, když při situaci zavánějící ofsajdem dorážel před brankou osamocený Sekanina.

Druhý poločas začali opět lépe domácí a v dobré šanci těsně minuli. V 65. minutě už byli úspěšnější, když dlouhý aut propadl až k Hanusovi a nejlepší střelec soutěže se nemýlil – 3:2. Jeseník musel znovu dotahovat a v poslední dvacetiminutovce se rozehrál k velkému výkonu. Bráblík ve vyložené šanci ještě přestřelil, ale v 87. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Horák a propálil vše, co mu stálo v cestě. Balon zaplachtil přesně k tyči černovírské branky a euforie v jesenickém táboře byla nepopsatelná.

Vyrovnávací gól byl odměnou za aktivní nátlakovou hru v posledních minutách a obrovskou bojovnost a vůli po úspěchu. Oba týmy se na špatném terénu a za nepříznivého počasí vydaly ze všech sil a diváci tleskali dobrému a dramatickému fotbalu.

V následném penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí, když po šesti sériích zvítězili 5:4. Za Jeseník proměnili Horák, Bouchal, Tulis a Nečesal.