Černovír – Jeseník 1 : 1, penalty 3:4

V neděli dopoledne sehrál Jeseník poslední utkání první poloviny soutěže. A zároveň si odbyl penaltovou premiéru poté, co na stadionu v olomouckém Černovíru remizoval 1:1.

Jeseník odjel do Černovíra nejen bez stále zraněného Mráze, ale z rodinných důvodů scházel také Kysela, kterého v základní sestavě nahradil Urban, hrající poprvé za Jeseník od začátku utkání. Hned v úvodu trefil Woitek břevno, velkou příležitost měli i domácí, kteří šli v 11. minut do vedení, když Zachar potrestal nepřesnou jesenickou rozehrávku. Hosté se v dalších minutách snažili získat územní převahu, na těžkém rozbahněném terénu se ale lépe hrálo týmu, kterému stačilo hájit těsný náskok. V prvním poločase měl dvě velké šance Planý, ale proti brankáři Blahovi neuspěl. Až v druhé půli, konkrétně v 69. minutě dostal Planý balon do běhu, z úhlu se vřítil do šestnáctky a mezi nohami prostřelil vybíhajícího gólmana. Zasloužené vyrovnání bylo ale jediným střeleckým počinem hostí, kteří byli v druhé půli lepší a soupeře do vážnější příležitosti nepustili.

Až v patnáctém utkání této sezony zaznamenal Jeseník první nerozhodný výsledek a poprvé si tak mohl vyzkoušet nové pravidlo, které platí v krajských soutěžích třetím rokem. V případě dělby bodů se kopou penalty a jejich vítěz získává druhý bod, přičemž poraženému zůstává jeden bod za remízu. Jesenický gólman Vrána vychytal dva černovírské střelce a hosté zvítězili 4:3, když jejich penalty proměnili Vavrač, Plhák, Cekuras a Bříza, neproměnil Woitek.

Jeseník získal dva body do tabulky a zůstal na třetím místě. Rozloučení s podzimní částí obstará domácí předehrávka prvního jarního kola proti Dolanům. Hraje se v sobotu 10.11. od 14:00.

Branky: 11. Zachar – 69. Planý.

Slovan Černovír: Blaha – Zdráhal, Zachar, Smrček, Kirschbaum, Tomčík, Dočkal (70. Drábek), Zapletal, Géc, Murárik, Pulkert.

FK Jeseník: Vrána – Keltner, Cekuras, Karakasidis, Vavrač – Woitek, Plhák, Bráblík, Planý (87. Nečesal) – Bříza, Urban (59. Novák P.).

Žluté karty: Tomčík, Zapletal – Urban, Vavrač, Plhák.

Rozhodčí: Habermann – Kylar, Sedláček.