Jeseník – Šumperk 2 : 3

Pod umělým osvětlením sehrálo v pátek podvečer naše mužstvo první přípravný zápas zimního období. Šumperk po zlepšeném výkonu v druhém poločase otočil výsledek.

Utkání se hrálo v nezvyklém čase v pátek od 18 hodin na jesenické „umělce“ a pro domácí to byla první herní zkouška v probíhající zimní přípravě. Oba týmy se musely vypořádat s řadou absencí, ať už vinou nemocí a zranění, nebo z pracovních důvodů. Jeseníku kromě toho scházeli i futsalisti Plhák, Mráz, Vavrač a Macura. Na marodce jsou Mlynář, Bráblík, Cekuras, Petr a Vladimír Novákovi a Planý. Na domácí lavičku tak usedl pouze jeden náhradník, a tím byl dorostenec Vícha.

Obnovenou premiéru v jesenickém áčku si odbyl Jan Zrník, který nastoupil na pozici levého obránce. Zajímavostí je, že v šumperském dresu proti němu hrál starší brácha Richard, který se zkouší prosadit do divizního kádru. Poprvé se v jesenickém týmu objevil také Filip Guzej, který je u nás na zimní přípravě z Písečné a před jarní částí se rozhodne o jeho dalším působišti. A zajímavý byl pohled také na středovou dvojici, kde bok po boku nastoupili Jan Minka, vracející se po půlroční pauze, a šestnáctiletý debutant Tomáš Cundrla.

Po kondiční přípravě to byl pro Jeseník vůbec první herní test a o to více hráči v první půli překvapili aktivitou a častější prací s balonem. Ve 35. minutě Kyselv přetažený roh našel zapomenutého Karakasidise a hrající trenér razantně otevřel skóre. Další dvě šance měl Bříza, na druhé straně se dvakrát vyznamenal brankář Pastucha.

Šumperk v první půli působil zabržděným dojmem, v té druhé ale dominoval a dobrým napadáním nepouštěl domácí přes půlicí čáru. Třemi góly hosté potrestali jesenická zaváhání v defenzivě a domácí tým mohl být rád, že neinkasoval vícekrát. Poslední slovo v utkání měl ale zmíněný benjamínek mužstva Cundrla, který v poslední minutě ze třiceti metrů přeloboval gólmana.

Další příprava čeká naše mužstvo v sobotu 9. února v Krnově.

Sestava: Pastucha (46. Vrána) – Nečesal (46. Vícha), Karakasidis, Keltner, Zrník J. – Kysela, Cundrla, Minka, Guzej – Bříza, Urban.