Chomoutov – Jeseník 0 : 2

Jeseničtí dorostenci vstoupili vítězně do nové sezony v krajském přeboru.

První utkání jesenický dorost i přes kvalitu soupeře zvládl a domů si odváží cenné tři body. Oba týmy začaly utkání opatrně, ale již po pár minutách byla vidět převaha domácího týmu. Velkých ztrát ve středu hřiště dokázal tým z Chomoutova využívat. Pravidelně se dostával do zakončení a míč držel po většinu poločasu na svých kopačkách. Naštěstí pro hostující tým však Chomoutov postrádal přesné zakončení a výborný gólman hostí dokázal podržet svůj tým.

I přes špatnou přechodovou fázi a časté ztráty se Jeseník dokázal dostat do brankových příležitostí z brejků. Největší z nich měl Patrik Kmínek, který po individuální akci těžkou střelu umístil do středu brány, a Dřímal, jehož nepovedený lob skončil v gólmanových rukavicích. Velkého tlaku však domácí tým nevyužil, a proto skóre prvního poločasu ukazovalo 0:0.

Při nástupu do druhého poločasu byla vědět změna v rozestavení hráčů Jeseníku a po pár minutách i změna jejich herního projevu. Kluci si začali dávat balón a přihrávkami rozpohybovali soupeře. Naneštěstí jim však vždy chybělo štěstí v zakončení. Naopak hosté hrozili z nebezpečných protiútoků, které po většinu času zastavovalo velmi dobře hrající stoperské duo. Změna skóre přišla znenadání. Kmínek se dostal k odraženému míči u rohového praporku, individuální akcí dokázal obejít 3 hráče a míč servíroval před prázdnou bránu Planému. Ten se nemýlil a skóre upravil na 1:0.

Domácí se nevzdávali a zvyšovali tlak na jesenickou bránu. To však přilévalo olej do ohně Jeseníku, který tím dokázal hrozit z protiútoků. Jeden takový vyšel v 90. minutě, kdy se Červeňák dostal k balónu a po krásné individuální akci se dokázal dostat až do prázdné brány. Tím završil Jesenické vítězství a hosté se mohli jít radovat.

Sestava: Jurčák – Daniel, Tulis, Sytař, Dřímal – Kmínek F., Horák, Krézek, Kmínek P., Jandl – Červeňák. Střídali: Bašný, Janoš, Planý.