Jeseník – Medlov 1 : 2

Z posledního domácího utkání podzimní sezony vyšlo naše mužstvo naprázdno. Kvalitní soupeř si přijel zkušeně pro tři body a Jeseník si je zasloužil pouze za poslední fází utkání, kdy tlačil ve snaze o vyrovnání.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Za silného větru a chladného počasí, ale stále na výborně připravené hrací ploše, se odehrálo bojovné utkání. Po většinu devadesáti minut byli hosté lepší, dobře se na hřišti pohybovali a působili sehraným dojmem. Jeseník ovšem zaostal hlavně v osobních soubojích a zbytečnými ztrátami pouštěl soupeře do šancí. Jedinou gólovou příležitost první půle si domácí připravili ve 32. minutě, kdy se po Břízově průniku ocitl před brankou Bráblík, ale jeho střelu z těžké pozice gólman vyrazil. Na druhé straně se blýskl Pastucha reflexivním zákrokem, kterým na čáře zneškodnil tečovanou střelu. Ve 38. minutě Jeseník doplatil na dlouhodobou bolest, a to jsou obranné standardní situace. Okrouhlý zatočil rohový kop přímo do brány, míč proletěl k zadní tyči a skončil v síti.

Na začátku druhé půle se Jeseník ocitl pod tlakem, který vygradoval v 65. minutě druhým gólem opět po rohu, kdy se odražený míč dostal k Novákovi a ten z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned po inkasovaném gólu se za záda medlovské obrany dostal Urban, postupoval sám na bránu, ale trefil jen vybíhajícího gólmana. Obrovská šance mohla vrátit domácí do hry, ti ale přesto v závěrečné fázi utkání ožili a bojovali o každý míč. Bříza byl v průniku sražen k zemi a nařízenou penaltu proměnil Mráz. Do konce utkání zbývalo dvanáct minut, ve kterých Jeseník utahoval šrouby, ale hosté se ubránili a odvezli si z Jeseníku všechny body.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Branky: 78. Mráz (pk) – 38. Okrouhlý, 65. Novák.

FK Jeseník: Pastucha – Bajza, Janíček, Cekuras, Zrník (66. Mlynář) – Bráblík (66. Kmínek P.), Mráz, Plhák (54. Urban), Vavrač – Planý, Bříza.

FK Medlov: Zmund – Skřebský, Srdýnko, Pospíšil, Kasal J., Bartoněk, Novák, Okrouhlý, Muzikant (75. Klabačka), Kasal P. (86. Kipritidis), Vrba (83. Holouš).

Žluté karty: Mráz, Vrána, Bříza – Okrouhlý, Holouš.

Rozhodčí: Brázdil – Perutka, Šrejma.

Diváci: 80.